SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Mięśnie brzucha

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 5383

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 40 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 69
Witam, mam 28 lat i powoli zaczął wypychać mi się brzuch. Generalnie jestem dość chudy i jedynie brzuch mi odstaje, po części to sprawy żołądkowe a nie tylko jakieś mega otłuszczenie.
Zaczęło mi to przeszkadzać i wziąłem się za treningi - staram się jak najczęściej biegać interwałowo tzn. trening HIIT, do tego amatorsko boks na worku.
Wybrałem ćwiczenia brzucha, które po sprawdzeniu wydawały mi się najważniejsze tzn. spięcia leżąc, leząc płasko unosy nóg do kąta prostego, unoszenie bioder do góry leżąc, planki czyli deski - bokiem i przodem zarówno nieruchomo jak i np. podciągając nogi. Zrobiłem sobie piłkę lekarską tzn. mniejsza ale waży jakieś 6-7 kg łapie ją kolanami, siadam na krawędzi krzesła i podciągam do klatki.
Od pewnego czasu zaczynam wciąganie brzucha, gdzie się tylko da, bo czytałem, że część płaskiego brzucha zależy właśnie od mięśni wewnętrznych, które ćwiczą w trakcie wciągania.

Po jakimś miesiącu widzę, że są pewne efekty (zaznaczam, że nie chodzi mi o schudnięcie ale o w miarę płaski brzuch, a więc o wzmocnienie mięśni go podtrzymujących) - zamieszczam to na zdjęciach, na dwóch napiąłem brzuch i widać i sam czuję po dotyku, że zaczął pokazywać się ułamek "sześciopaka".

Chciałem zapytać czy widoczne "guziołki" to są górne partie mięśni brzucha ?
Na zdjęciu "luz" widać pełne rozluźnienie - chciałbym prosić o jakieś ćwiczenie, które wzmocni środek brzucha, na wysokości pępka - czy to już są dolne partie ? Bo przyrost mięśni czują tylko w tych miejscach zaznaczonych, a w okolicach pępka macając brzuch - nie specjalnie tzn. żadnych wybrzuszeń, normalnie płasko - nie wiem jak to ćwiczyć, żeby z łatwością utrzymywać wciągnięty środek brzucha ?







Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6507 Napisanych postów 62299 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777657
Po pierwsze to tam trochę tego tłuszczu siedzi więc trzeba go się trochę pozbyć.

Poza tym to co zaznaczyłeś to przypuszczam, że jest to dolna krawędź żeber a nie mięśnie więc sporo jeszcze pracy przed Tobą aby też brzuch wyglądał nieźle.
1

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Trenujesz tylko brzuch ? Inne partie Cię nie interesują ?

Jeśli rzeczywiście marzy Ci się solidny kaloryfer, to zainteresuj się treningiem siłowym.Przy okazji dopracujesz resztę mięśni.Od przybytku głowa nie boli

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 124 Napisanych postów 23463 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 95225
Pomyśl sobie jak bedziesz wygladał z fajnym brzuchem a reszta ciała lipa...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 40 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 69
Ćwiczę resztę ale rekreacyjnie, 2x w tygodniu po kilka serii bez wielkich ciężarów. Nie ma specjalnie genetyki do kulturystyki, do tego słaby żołądek na diety, a przede wszystkim nie zależy mi na wielkim umięśnieniu.

Proszę o pomoc ws brzucha - trzeba całościowo schudnąć więc ćwiczę 3-4 razy w tygodniu boks amatorsko + HIIT (bieg). Do tego odpuścić tłuszcze i dobrze jeść, zresztą zawsze dość zdrowo jadłem.

Nie wiem co z tym brzuchem, jakie ćwiczenia żeby utrzymywać łatwiej w miarę wciągnięty brzuch tzn. wystarczy pion, żeby nie wystawał jakoś mocno. Stąd też pytałem o pomoc w tym jakie to mięśnie są w okolicy pępka i jak je ćwiczyć żeby to było efektywne ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6507 Napisanych postów 62299 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777657
Masz w podwieszonych tematach art o treningu mięśni brzucha do tego dobra dieta niekoniecznie bez tłuszczu nisko poziom tłuszczu i brzuch wygląda dobrze. Nie ma magicznych sposobów jest kompleksowy trening, odpowiednia dieta i niski poziom bf

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Push Pull Legs - Prośba o ocenę treningu

Następny temat

Ból w połowie kręgosłupa

WHEY premium