SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Mięśnie brzucha a masa

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1784

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 524 Napisanych postów 21399 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 141207
Na splita 3 dni to trochę mało.

Trochę dużo tej piłki jak 4x w tygodniu.

Na 3 dni z dzielonych to push/pull/nogi bym zrobił.

Zmieniony przez - Viren w dniu 2010-12-04 20:51:10
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 765 Wiek 28 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2791
Żeby nie zaśmiecać - chciałbym znać Wasze opinie na nierozwiązany temat - wiek, a treningi.

Przeczytałem wszystkie artykuły dla MŁODYCH podwieszone w tym dziale.
Zacząłem się obawiać o swoją postawę i formę fizyczną po przeczytaniu postów Koniego i Mawashiego bodajże.

Ćwiczę już niespełna 3 lata.
Pierwszy rok, to była zabawa, w porównaniu z tym, co robię teraz. Pompki i brzuszki, bieganie.

Drugi rok, to pocżątek przygody z drążkiem, FBW i większej ilości serii.

Trzeci rok to kontynuacja FBW oraz SPLIT.

Z ciekawości kiedyś spytałem czterech rosłych kolegów z klasy, abyśmy porównali swoje ramiona. Kolega, Polak, który jest dosyć dużym bykiem :D ma ręce krótsze ode mnie o prawie 5cm. Reszta, Irlandczycy, nawet o więcej.

Do czego chce nawiązać? Otóż taki laik jak ja nie wie tak dokładnie (jak chyba każdy z nas) co nastąpi z naszym ciałem za dziesięć-piętnaście lat i co nas dopadnie. Czy w tej sytuacji, gdzie moje ciało przywykło do treningów SPLITEM lecz wcale nie z dużym obciążeniem, bo uważam, że 30kg ze sztangą na nastolatka z posturą kolegi, czy nawet moją :D to nie dużo. Nie wykonuję MC. Przysiady wykonywałem, z około 12kg sztangą, ale teraz zastanawiam się, czy dobrze postąpiłem....

Później doszły świrowania z dietą.... Nawet nie chcę pisać, bo nie o tym chciałem mówić.

Konkluzja a zarazem refleksja - Czy dobrze zrobiłem? Czy powinienem NATYCHMIAST przestać ćwiczyć i faktycznie wziąć się za pływanie, biegi, sztuki walki? Podkreślam, że nie chodziłem na siłownię, lecz ćwiczyłem z domowym sprzętem.

Jeśli chodzi o zaliczanie testów z WF-u, to z kozłem nie miałem problemów, z biegami też, myślę, że jakby doszło do Testu Coopera to z moim bieganiowym stażem przez te 12 minut zdołałbym przebiec te 2km. Nie sprawdzałem.


Proszę o odpowiedź bo naprawdę zacząłem się niepokoić.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 524 Napisanych postów 21399 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 141207
Wyliczane diety zdecydowanie na nie.

Duze cięzary też na nie w tym wieku.

Wszelkie sporty zespołowe, sztuki walki, pływanie, biegi, tam gdzie będziesz ćwiczył pod okiem trenera oczywiście na tak, pozwoli ci to zbudować podstawy lepiej niż siłownia.

Jak masz wybierać siłownia czy inne sporty, wybieraj inne sporty, na cięzary masz jeszcze czas

Co do odzywiania to wywal wszystkie fast foody, chipsy, słodkie napoje, słodycze, zdrowo się odzywiaj, wystarczy w tym wieku.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 765 Wiek 28 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2791
Z tym że ciężko mi będzie powiedzieć STOP moim treningom.... No nic, będę się starał STOPNIOWO zmniejszać intensywność i przerzucić się na pływanie czy biegi. ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 3009 Wiek 21 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 54631
jak pisales ze masz ogromne ramie z ciekawosci ile masz?:D

Let's do IT

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 765 Wiek 28 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2791
Ha, chyba przesadziłem, po prostu niewymiarowe, zupełnie niepasujące do mojej wklęsłej klateczki. Ostatnio było 32..... :D
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Grubeee nogi

Następny temat

Trening wytrzymałościowy

WHEY premium