SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Metoda Lafaya vs. własny plan treningowy

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4121

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 62 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 492
Witam. Sprawa jest prosta, planuję od 11 sierpnia zacząć trening w domu i nie wiem czy wybrać trening metodą Lafaya, czy trening używając własnego planu.

Wiek: 16
Waga: 69
Wzrost: 174
Cel do osiągnięcia: Masa
Staż: 0
Aktywność fizyczna: w tej chwili mała, ale w sezonie piłkarskim, czyli od 01.08 - 31.06 3x1.5h trening piłkarski poniedziałek, czwartek, sobota


Więc proszę was o doradzenie mi czy lepiej wybrać trening metodą Lafaya, czy ułożyć własny plan. Jest kilka czynników, które mogą wpłynąć na decyzję:
-do dyspozycji mam ekspander oraz drążek
-napisałem, że celem jest masa, ale bardziej chodzi mi o taki ogólny rozwój, poprawienie i "powiększenie" sylwetki. Czyli chyba trening na masę mięśniową, jeśli źle myślę, to proszę poprawcie mnie
-czas, bo teraz z nim nie ma problemu, ale w roku szkolnym chciałbym aby zajmował powiedzmy max 1.5h(?).
-jestem uzależniony od tego, co mam zrobione na obiad, resztę sam przygotowuję, więc tutaj mogę kombinować, gdzie mogę znaleźć listę posiłków wartościowych?
-trenuję jak wspomniałem 2x1.5 poniedziałek czwartek piłkę nożną + w sobotę mecz 2x40min, czy nie będzie mi mocno przeszkadzało w treningu, lub na odwrót?

Pytania BONUSowe:
Czy jakieś witaminy/suplementy warto brać w takim przypadku i moim wieku?
Czy warto byłoby biegać codziennie, lub co drugi dzień rano przed szkołą 5-6km?

Pozdrawiam serdecznie wszystkich forumowiczów i liczę na pomoc.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 62 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 492
Czy tutaj można edytować posty?

Chciałem dodać jedną kwestię. Czy uważacie, że waga 69kg to dużo jak na mój wzrost i wiek? Ja myślę, że to wcale niemało, a mimo wszystko nie mam dużej tkanki tłuszczowej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 12867 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 90343
Drążek jest wykorzystywany w Lafayu.
Tak, możesz używac jakieś witaminki i białko do uzupełnienia diety.
Bieganie odpuść.
Lafay jest świetnym treningiem i możesz go z powodzeniem stosować.

Trening bez nóg, to jak seks bez orgazmu.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 6881 Wiek 35 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 43831
Venc, aż mi się łezka zakręciła


Edit:
Posty edytuje się tą małą ikonką notatnika z ołówkiem, jest ona na prawo od godziny wysłania posta

Zmieniony przez - wazzup1988 w dniu 2011-07-26 19:57:41

W zdrowym ciele zdrowy duch

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 62 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 492
Dzięki ;)
Czyli uważacie, że metoda Lafay'a będzie efektywniejsza od własnego treningu z drążkiem i ekspanderem?
Ile trwa przeciętnie trening w Lafay'u?
I dlaczego koniecznie odpuścić bieganie, chciałbym wiedzieć czemu. ;) Zawsze jakoś czuję się lepiej po takim bieganiu jakbym coś z siebie zrzucił.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 12867 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 90343
Pozwolisz że zacytuje:

Cel do osiągnięcia: Masa

trenuję jak wspomniałem 2x1.5 poniedziałek czwartek piłkę nożną + w sobotę mecz 2x40min, czy nie będzie mi mocno przeszkadzało w treningu, lub na odwrót?


Dodanie dodatkowego biegania może zupełnie zakłócić regenerację mięśni nóg, które dostaną i tak wystarczającego kopa na treningu piłki nożnej i Lafayu. Bieganie spowoduje również, że będziesz musiał jeszcze bardziej pilnować diety, co w początkowym stadium jest dosyć trudne.
W początkowym okresie Lafay może Ci nieźle dać w kość i zauważysz, lekki spadek formy z powodu mikrouszkodzeń mieśni. Jeżeli uda Ci się przebrnąć przez początkową fazę silnego roztrenowania, wszystko powinno być ok.

Trening bez nóg, to jak seks bez orgazmu.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 62 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 492
Dzięki Venc1Lq, wszystko elegancko wyjaśniłeś. ;)

wazzup1988, dlaczego łezka w oku?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 6881 Wiek 35 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 43831
To długa historia, jak Venc już tu zaczął działać to może Ci opowie

Btw chyba nie muszę dodawać, że ja też polecałbym Ci Lafaya zamiast własnego składaka

Zmieniony przez - wazzup1988 w dniu 2011-07-26 21:34:01

W zdrowym ciele zdrowy duch

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 12867 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 90343
Bo kiedyś zapierałem się że lafay jest raczej średnim treningiem :>
Jednak po jakimś czasie zauważyłem, że to wcale nie tak, a trening jest bardzo dobry :>

Trening bez nóg, to jak seks bez orgazmu.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 62 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 492
to już sobie zacznę powoli wszytko przygotowywać, a w sierpniu zacznę, zobaczymy ;)

to jaki jest w końcu przeciętny czas trwania treningu drodzy Lafay'owcy?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 12867 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 90343
Różnie, zaleznie od poziomu na którym się znajdujesz.
Tak samo jak z każdym innym treningiem. Bardziej rozbudowany trwa półtorej godziny, a krótki skupiający się na wielostawowych może nawet 35min trwać ;>

Trening bez nóg, to jak seks bez orgazmu.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Prośba....

Następny temat

Trening plyometryczny,utrzymanie tej formy

WHEY premium