SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Metoda Lafay-a i kreatyna

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1623

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 211
Witam.

Mam do was pytanie, od ok roku trenuje metoda lafay'a lecz treningi te nie były regularne. Regularnie trenuje od września 2012r postanowiłem wziąć się za siebie, ale martwi mnie jedna sprawa
masa. Ważę tylko 68 KG na 173 cm wzrostu (mam 19 lat) moja wymarzona to 75-78 KG. Na wakacje poszedłem do pracy jako pomocnik dekarza przed wakacjami ważyłem 71-72 KG, i nagle po ok 5 tygodniach pracy masa spadła mi aż o ok 4 KG
to jest straszne i ciągle malała stopniowo prace zakończyłem po 6 tygodniach. Najgorsze jest w tym to że ćwiczę już te 4 miesiące a masa nadal stoi, czasami są skoki z 68 do 70 i potem wraca z powrotem do 68kg. Dodam że ćwiczę regularnie, nie opuściłem ani jednego treningu.
Nie wiem dlaczego nie mogę powrócić chociażby do masy 71-72kg tej co miałem przed wakacjami, brakowało mi tylko kilka kg do wymarzonej sylwetki a teraz jest lipa totalna.

Pytanie do was czy biorąc kreatynę mogę podskoczyć o te ok 8-9 kg w górę chce brać ją przez 4 tygodnie po 7g dziennie (bo słyszałem ze na 10 kg masy ciała bierze się 1g) , potem 4 tygodnie przerwy i ponownie 4 tyg brania i chciałbym przestać już całkowicie brać ją lub zmniejszyć dawkę..


Czy ktokolwiek ćwicząc metodą lafay'a brał kreatynę? dodam że nigdy nic nie brałem , żadnych sterydów itp, kreatyny też nie to będzie mój pierwszy raz.

Chciałbym aby wypowiedziała się tu osoba która wie co pisze, byłbym bardzo wdzięczny. Jaką dawkę mam brać? i czy po tych 2 razach brania jak odstawie całkowicie kreatynę masa mojego ciała
spadnie znowu do początkowej? czy dzięki kreatynie mój żołądek będzie bardziej "wołał o jedzenie"?. W 6 tygodni straciłem ok 4 kg a ćwiczę już ok 16 tygodni i nie zyskałem ani 1 KG. (fakt że rzeźba jest coraz lepsza ale chcę przytyć trochę chociaż te 8-9 k).
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 2340 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 20535
Jest różnica, bo jak już "nie możesz" iść dalej to lecisz na następny poziom -masa (nie próbujesz pobić koniecznie swoich wyników-budujesz już wtedy gł. wytrzymałość).
Poza tym startujesz od określonych powt i na określonej liczbie (min.) kończysz. W zależności od celów oczywiście.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 590 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 3901
Dietę masz? Najpierw dieta, potem kreatyna. Lafay wg mnie lepiej nadaje się do budowania wytrzymałości aniżeli masy.

Stop talking! Just train!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 72 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 352
kup II tom żeby poznać tajniki metody. nie potrzebujesz kreatyny - wystarczy dieta i spokojnie te 8-9 kg złapiesz stosując się do poleceń z tomu II - najważniejsze to żebyś spożywał wystarczająco b/w/t
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 211
Earther własnie może to jest przyczyną, nie wiem jak ułożyć sobie dietę by przytyć do 75-78 kg. Ile kalorii muszę spożywać dziennie by uzyskać masę 75 - 78 kg . byłbym wdzięczny o jakiś link lub produkty albo książkę gdzie są opisane (co ile ma kalorii)albo jakieś gotowe diety na tą masę.

Czyli według was kreatyna nie uzupełnij mi tych 8-9 kg ? bo po tych 2 cyklach co opisywałem powrócę do początkowej masy?





Zmieniony przez - kswblack w dniu 2012-12-26 20:00:07

Zmieniony przez - kswblack w dniu 2012-12-26 20:01:02
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 4748 Wiek 12 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 29812
jak chcesz budowac dom nie majac cegiel? no dieta to podstawa w podwieszonych sa linki, to z pozoru sie wydaje trudne, ale jak sie sprezysz to ulozysz jeszcze dzisiaj, na kreatyne bez diety to szkoda zdrowia i pieniedzy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 249 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 3759
jest taki temat chyba jeszcze co się nazywa "dodatkowe kilogramy dla wszystkich potrzebujących" tam wszystko jest ładnie opisane :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 6575 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 35065
Wcale nie dziwne, że nie rośniesz jak nie odżywiasz dobrze mięśni, dieta musi być i koniec.

By stosować kreatyne trzeba tez mieć dietę, ale przy dobrej diecie kreta nie jest do niczego potrzebna.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51561 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Później się przydaje...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 211
a jak to jest z tą dieta przykładowo znalazłem w necie nawet fajna dietę, która by mi odpowiadała ale jest przeznaczona na 75 kg ciekawi mnie czy mój organizm wchłonął by tyle kalorii oto ona

POSIŁEK 1: OKOŁO GODZIN. 7:00 ŚNIADANIE
*JAJECZNICA -Z 3 JAJ (OKOŁO 160G)
*MLEKO 2% -500G=500ML
*PŁATKI KUKURYDZIANE(OWSIANE) -100G
*ORZECHY WŁOSKIE I RODZYNKI

POSIŁEK 2: OKOŁO GODZINY 10:00
*CHLEB RAZOWY -100G
*JAJKA NA CHLEB -3 JAJA (OKOŁO 160G)
*MARGARYNA ROŚLINNA(DELMA) -15G
*WARZYWA SUROWE+NP.JOGURT NAT.250ML

POSIŁEK 3: OKOŁO GODZIN. 12:30
*CHLEB RAZOWY -150G
*SZYNKA KONSERWOWA -100G
*POSMARUJ KROMKI OLIWĄ + WARZYWA MAŁO Białka PEŁNOWARTOŚCIOWEGO
POSIŁEK 4: OKOŁO GODZINY 15:00 OBIAD
*RYŻ BIAŁY -150G
*PIERŚ Z KURCZAKA GOTOWANA -125G

POSIŁEK 5: PO TRENINGOWY
*RYŻ Z MLEKIEM -150G (RYŻU)
*SAŁATKA Z TUŃCZYKA W PUSZCE -80G

POSIŁEK 6: OKOŁO GODZINY 20:00
*MAKARON -50GMAX
*SER BIAŁY -150/200G
*OLIWA Z OLIWEK -10G


to jest około 3668 KCAL czyli jakieś ok 750 KCAL więcej niż ja jem teraz wydaje mi się że to bardzo dużo, może ktoś ma jakieś propozycje co by tu zmodyfikować czy zostawić tak jak jest. Aha ale nie wiem jak przełożyć ten posiłek z 12:30 bo jak będę chodził do roboty teraz (i studiował zaocznie) to prace kończyć będę o 15 w magazynie a o 10 mam śniadanie potem już przerwy niema do 15.

Dzięki za zainteresowanie się tematem :)

Zmieniony przez - kswblack w dniu 2012-12-26 22:08:33
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51561 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Hmm szukałbym pomocy raczej w dziale Odżywianie, tam prędzej dostaniesz odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2361 Napisanych postów 30609 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270708
wazzup kiedyś zdaje się próbował działać z Lafayem i kreatyną ale jakie to przyniosło skutki to nie pamiętam.

Pewne jest tylko ze zaczynasz troche z dupy strony ale już Ci chłopaki napisali dlaczego

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening Ektomorfika na siłę i masę + MMA.

Następny temat

Trening domatora

WHEY premium