SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Mata z cięższym przeciwnikiem (BJJ).

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2600

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 71
Witam.Co sądzicie o robieniu maty (BJJ) z przeciwnikiem cięższym o 10+ kg?? Pomoże to w szybszym rozwoju czy wręcz przeciwnie?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Szacuny 2583 Napisanych postów 23356 Wiek 36 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 337390
Treningi z cięższymi/większymi i lepszymi zawodnikami zawsze wyjdą na plus niż odwrotnie, oczywiście bez popadania w skrajność.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 409 Napisanych postów 2089 Wiek 7 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 111617
W BJJ jak w każdym sporcie - zależy od doświadczenia. Na początku nie ma to większego sensu. Chyba że gość jest doświadczenie i będzie ci niejako "pomagał" wykonywać niektóre techniki. W BJJ potrzebna jest siła, ale technika jest również ważna. Nie warto nadrabiać braków w technice siłą, a tak by mogło się stać jeśli dopiero zaczynasz.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 70 Napisanych postów 327 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 15872
u nas lila i brozowe pasy sa szczuplymi "chlopcami" 65-70 kg i radza sobie znakomicie z klocami 90+. Z mojego doswiadczenia jesli twoj partner jest od ciebie ciezszy to jesli nie jestes super wyszkolony to kazde kilo robi roznice.

Gdy twoj partner jest duzo ciezszy, a ty jestes poczatkujacym to nie ma sensu robic sparingow, tylko technikie z takim klocem.

Hard work beats talent when talent doesn't work hard

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 175 Napisanych postów 559 Wiek 23 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 51806
Mnie treningi z dużo cięższym przeciwnikiem szkodzą, bo psuja mi technikę. Nie jestem w stanie grubasów szybko wychylać, więc wchodzę do rzutu, zanim przeciwnik zostaje wybity z równowagi i zamiast luźno rzucać, siłuję się z nim. A jak już się przyzwyczaję do cięższych i walczę z kimś mojej wielkości, to za późno wchodzę do rzutów. W randori z cięższymi muszę stosować inną taktykę i trudno przećwiczyć elementy, które przydają się na zawodach. Ale czasem nie ma wyboru i trzeba ćwiczyć z kimś, kto jest pod ręką. Kiedy z kolei ja jestem tym cięższym, bo i tak się zdarza, to mogę sobie przećwiczyć rzeczy, których do końca nie umiem wykonywać.


Zmieniony przez - KrzyśK w dniu 2017-12-10 20:57:29
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 69 Napisanych postów 1815 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 35261
Bez znaczenia. Ja wolę jak partner na treningu waży tyle co ja, albo do 10 kg więcej, bo wtedy muszę wykonywać technicznie wszystko, na lżejszych dzięki przewadze siły nawet jak coś kaleczę to przejdzie. Generalnie nie ma co na tym za dużo myśleć ;)
2

,,chodzić już umiem, teraz chce umieć latać" Eldoka

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 175 Napisanych postów 559 Wiek 23 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 51806
No to ja mam inaczej i dla mnie 10 kg więcej to na tyle dużo, że ma wpływ na technikę. A z lżejszymi - pełna zgoda.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 71
W moim przypadku zdarza się że robię parter i z osobami o 20 kg cięższymi.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1010 Napisanych postów 5398 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 136711
10, 15 kg to jeszcze nie aż tak straszna różnica wagi. BJJ to nie stójka że szarpiesz się z 90 kg zapasiorem który chce ci łeb urwać. Trzeba umieć radzić sobie z każdym i na każdego znaleźć sposób a nie tylko ograniczać się do swojej kategorii wagowej. Leworęcznych też będziesz dyskwalifikować?;)

Kulanka treningowa z cięższym to nic złego - tak jak chłopaki wyżej, nauczysz się poprawnego wykonywania techniki, bo z cięższym siłowo nic nie podziałasz

Temat rzeka - można ćwiczyć z cięższym, który jest luźny, mobilny, nie oporuje na chama, można ćwiczyć z chudzielcem który zamienia się w beton przy każdej próbie.

Ogólnie jeśli obie strony kulają się luźno, nie na chama, z techniką i flow, to nic tylko ćwiczyć. Najgorzej jest trenować z kimś drewnianym, chamsko oporującym, a nie ciężkim;)
1

,,Ludzie chwytają za miecz, by ukoić rany na duszy, których doznali w przeszłości. I by umrzeć z uśmiechem na ustach".

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 409 Napisanych postów 2089 Wiek 7 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 111617
Gats trafił w punkt. To co powiedział działa w każdym sporcie. W boksie czy muay thai też możesz trafić na gościa, który wie na czym polega klepanka czy techniczny, spokojny sparing, a możesz trafić na zabijakę, który musi udowodnić jaki z niego macho, że potrafi z każdym wygrać.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Zwykle owijki czy rękawice żelowe.

Wiecej