SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Maszyny vs ciężary wolne

temat działu:

Szybkie pytania bez logowania

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 652

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam

Czy jest jakaś wielka różnica w jakości treningu nóg ćwicząc: przysiady ze sztangą, przysiady na suwnicy smitha, przysiady na hack-maszynie, czy wypychanie nóg na maszynie al'a fitness (ja ją tak nazywam) w której można wypychać ciężar gdy nogi są prostopadle do tułowia, jak również można położyć się i ciężar opierany jest na barkach podobnie jakbyśmy robili przysiady na hak-maszynie?

Na mojej siłowni maszyna smitha jest czysto zajęta bo wszyscy cisną tam bary, do stanowiska z przysiadami jest kolejka jak za komuny, na wykroki nie ma zbytnio miejsca bo zawsze tłumy, tylko ta maszyna al'a fitness jest wolna na której ćwiczę (tu też pytanie jak lepiej robić: na siedząco czy na leżąco?)

Ćwiczę już miesiąc obwodówkę tylko na maszynach, chciałem powoli przechodzić na wolne ciężary jednak teraz się zastanawiam czy warto ustawiać się w tą komunistyczną kolejkę?

Pozdrawiam

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 42 Napisanych postów 1331 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 13780
Roznica jest taka, ze maszyna narzuca Ci zakres ruchu, nie musisz martwic sie o utrzymanie balansu, przez co angazujesz mnie miesni. Nic nie zastapi przysiadow ze sztanga (wolna).
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

klatka piersiowa

Następny temat

jadłospis

Wiecej