SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Masować, czy redukować?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 29113

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 222 Napisanych postów 936 Wiek 34 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 269919
Nie masz skoliozy przypadkiem? Mam na myśli drugie zdjęcie. Na pierwszym zresztą też ten boczek ci odstaje, typowe dla skoliozy.


Zmieniony przez - xorton w dniu 9/17/2018 1:53:25 PM
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6262 Napisanych postów 76003 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754688
Całkiem prawdopodobne. Warto skonsultować to z fizjoterapeutą.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 116 Wiek 5 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 1981
Bardzo możliwe, 15 lat w pozycji siedzącej robi swoje. Da radę takie badania na NFZ wykonać czy trzeba do prywatnego?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 222 Napisanych postów 936 Wiek 34 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 269919
Wez stań tyłem do lustra, wez drugie lusterko w ręke, pochyl się do przodu tak żeby było widać wszytkie kręgi (koci grzbiet) i zobacz w ten sposób, czy masz skoliozę ;) Ja sobie tak obczajam moją skoliozę czy nie wraca. To nie jest jakiś rocket science, jak kręgosłup jest krzywy, to będzie widać, ale wiadomo, że doświadczony fizjoterapeuta to nawet zobaczy nie patrząc na twoje plecy.


Zmieniony przez - xorton w dniu 9/17/2018 3:54:01 PM
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 116 Wiek 5 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 1981
Z tym że takiego mniejszego skrzywienia pewnie nie zobaczę gołym okiem, dlatego wolałbym jednak pójść do specjalisty. Dość często borykam się też z bólami barków, tak więc załatwiłbym wszystko za jednym zamachem. Dzięki za pomoc!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 222 Napisanych postów 936 Wiek 34 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 269919
Jakby było małe, to by nie było tak dużego wcięcia w talii.
Musisz ogarnąć ogarnąć kręgosłup i barki, bo inaczej siłownia cię wykończy, serio to mówię.
Mam tu na myśli przysiady, wyciskania, martwy i inne takie ćwiczenia.


Zmieniony przez - xorton w dniu 9/17/2018 4:12:04 PM
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 116 Wiek 5 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 1981
A są jakieś przeciwwskazania do wykonywania tych ćwiczeń przy takiej wadzie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 222 Napisanych postów 936 Wiek 34 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 269919
Waga raczej nie, raczej właśnie nieogarnięte kręgosłup i barki, bo jesteś wtedy bardziej narażony na kontuzje.

Powiem Ci jeszcze, że skolioza i barki mogą być bardzo powiązane i wynikać ze złego ułożenia kręgosłupa w odcinku piersiowym i zamkniętej klatki. Jak się wyciągniesz na całej długości kręgosłupa, otworzysz klatkę, ściągniesz barki, wzmocnisz brzuch, dobrze porozciągasz, to możliwe, że oba problemy znikną jednocześnie.

Od razu u ciebie zauważyłem to wcięcie, bo sam takie miałem, jak i problemy z barkami. I zlikwidowałem je w zasadzie równocześnie przez kompleksowe ogarnięcie podstawy.

Te problemy nigdy nie występują w izolacji.

Tu masz artykuł SFD trochę w tych klimatach
https://www.sfd.pl/art/Zdrowie/Zespół_skrzyżowania_górnego__rozpoznanie_i_leczenie-a2059.html
Takie ćwiczenia, jak tam są, na pewno pomogą na barki i może nawet na skoliozę, jeśli masz.

No i mówisz o 15 latach siędzącego trybu życia, jak nie siedziałeś, jak ten pan po prawej (wypięta klatk, ściągnięty podbródek, ściągnięte barki, wciągnięty brzuch, naturalna lordoza itp), tylko jak ci panowie po lewej, to na pewno to się odcinęło na postawie



Zmieniony przez - xorton w dniu 9/17/2018 4:41:46 PM
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 116 Wiek 5 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 1981
Powiedz mi jeszcze, byłeś z tym u specjalisty? Zalecał coś dodatkowo oprócz ćwiczeń? Tzn. chodzi mi o jakieś gorsety ortopedyczne, czy ściągacze.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 222 Napisanych postów 936 Wiek 34 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 269919
Chodziłem do 5 różnych miejsc przez ok. 2 lata na zajęcia i konsultacje z fizjoterapeutami. Za każdym razem się czegoś nowego dowiadywałem i każdy miał inne podejście. No i Youtube. Dobrze trochę popracować z ludźmi, którzy się znajdą, bo oni wychwycą wszyskie błędy w ćwiczeniach, które wydaje ci się, że dobrze robisz, bo tutaj szczegóły mają olbrzymie znaczenie. W ten sposób zwiększasz świadomość swojego ciała.

Gorsety i ściągacze raczej więcej szkód narobią, ty masz mieć silne i w miarę rozciągnięte wszystkie mięśnie, a nie się wspomagać z zewnątrz
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Bomba, odchudzanie + masa

Następny temat

Dieta na Rekompozycje lub Masę

WHEY premium