SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Masakrycznie chude ręce . POMOCY !!

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 35159

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

mężczyzna

Wiek

20

Waga

65

Wzrost

184

Cel treningowy

większe ręce

Staż treningowy na siłowni

-

Uprawiane inne sporty

piłka nożna

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

brak

Dieta

jem wszystko

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

brak

Zażywane suplementy

-

Ostatnio przerabiany plan

zaczynam 100 pompek (3 dzień)

Wyniki w podstawowych ćwiczeniach [kg] (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc)

-
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 10
Witam wszystkich ; )

Mam pewien problem, ważę 65 kg, a mam 184 cm wzrostu. Pożeram wszystko i o każdej porze, ale to nic nie daje. Czasami mam nawet wrazenie ze ważę coraz mniej. Chciałbym przytyć tak z 5 kg, ale to nie jest moim głównym celem, a moje strasznie chude i długie ręce. Nie jestem w ogole obeznany w tym wszystkim, w tych wszystkich ćwiczeniach i takie tam, nawet nigdy nie byłem na siłowni. Moglibyści mi zaproponować jakieś ćwiczenia ale w domu (chodzi mi o te ręce, o całą długość od nadgarstka do barków). Na siłownie mam zamiar iść ale za jakiś 2 miesiące, chce najpierw troche przytyć i nabrać siły zeby sie nie skompromitować. z Góry dzieki za odpowiedź.
pzdr.
PS. zacząłem "trening 100 pompek" czy jakos tak, ale wydaje mi sie ze to nie rozwiąże mojego problemu z rękoma.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347417
Witam


Rozbudowanie ramion nie jest trudne ale wymaga cierpliwości, konsekwencji i mądrego podejścia. Od czego zacząć ? Przede wszystkim dopracuj swoją dietę, bo jeśli chcesz przytyć to ciało potrzebuje budulca. Jedzenie wszystkiego w dużych ilościach to nie jest rozsądne posunięcie. Jak więc zabrać się za układanie diety ? Odsyłam do ciekawej lektury :

http://potreningu.pl/articles/290/jak-zabrac-sie-za-ukladanie-diety


Kolejną kwestią jest odpowiedni program. Zacznijmy od tego, że trenowanie samych ramion jest bezsensowne i z góry skazane na porażkę. Trenuj całe ciało, by rozwijać się harmonijnie i wyglądać proporcjonalnie. W przypadku początkujących najlepiej sprawdza się FBW (Full Body Workout). Przykładowy plan na 3 dni:

Zestaw A

Przysiady tylne 5x6/8p
Wiosłowanie 5x6/8p
Wyciskanie sztangi leżąc 5x6/8p
Military press 5x6/8p
Wyciskanie wąsko z flarowaniem łokci na boki 5x10/12p
Uginanie stojąc z prostą sztangą 5x10/12p


Zestaw B

Przysiady przednie 5x8/10p
Martwy ciąg klasyczny 5x8/10p
Wyciskanie sztangielek na skosie dodatnim 5x10p
Wyciskanie sztangielek siedząc 5x10p
California press 5x12p
Uginanie sztangi na modlitewniku 5x12p



Jak widzisz nie ma tutaj dużej objętości na mięsnie ramion ponieważ wcale takiej nie potrzebujesz. To mała grupa mięśniowa i pracuje przy wielu złożonych ćwiczeniach. Postaw więc na rozwój całego ciała a ramię bedzie również rozwijało się wraz z resztą.


Pozdrawiam

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1970 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 57255
buber1502
Na siłownie mam zamiar iść ale za jakiś 2 miesiące, chce najpierw troche przytyć i nabrać siły zeby sie nie skompromitować


Co to za myślenie?
Nie wstydzisz się całe życie być szczypiorem, ale na siłownie pójść, to już tak?



buber1502
Pożeram wszystko i o każdej porze, ale to nic nie daje


Dział odżywianie zaprasza.
Bo znając życie, te wszystko, to miska kukurydzianych z mlekiem, 2 kanapki z szynką, snickers, mielony z średniej wielkości ziemniakiem i krem czekoladowy.


Także zapoznajesz się z podstawami treningu i układasz plan, który wrzucasz do poprawki.
W tym samym czasie przedstawiasz swoją dietę w tym dziale i również dajesz go do skorygowania.

Jeżeli walczymy możemy przegrać
Jeżeli nie walczymy jesteśmy przegrani.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 191 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 974
Po pierwsze ułóż odpowiednią dietę (znajdziesz wszystkie porady na forum) Po drugie nie da się zbudować mięśni tylko na rękach(znaczy da si ale dziwnie to będzie wyglądać). Wszystkie wskazówki odnośnie diety i ćwiczeń znajdziesz tu: https://www.sfd.pl/Pierwsza_Wizyta_Jasia_na_FORUM-t355004.html. A tak na cito to wg mnie najlepsze ćwiczenie (przed wszystkim na ręce ale nie tylko) są pompki i podciągnięcia na drążku
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 2935 Wiek 96 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 14118
Już widzę że ktoś zaproponował Jaśka.
Czytasz ten temat. Tam są przekierowania do następnych tematów.

Sprawa wygląda tak że masz ogromny metabolizm. Jesteś ektomorfikiem.

Sprawa kolejna- treningowa. Zaglądnij do tematów Mawashiego "Trening w warunkach domowych"

Dostałeś wszystkie odpowiedzi, mimo że powinieneś sam się pokwapić i zauważyć temat który widnieje jako priorytetowy w dziale dla początkujących. Tłuste druki na razie interesują cię ze wszystkich tematów podwieszonych najbardziej.

pozdrawiam

Zmieniony przez - zaskron w dniu 2012-03-11 11:14:19

Pomogłem, wyraź swoją wdzięczność za mój poświęcony czas

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 11 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 122
Uprawiasz piłkę nożną - co przyczynia się do dużej
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 11 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 122
rafalk
Potrzebujesz diety.
Dodatkowo uprawiasz piłkę nożną - jak często? pamiętaj że to te trzeba uwzględnić przy tym sporcie spalasz bardzo dużo i ciężko będzie ci nabrać masy
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pierwszy plan na sile ;)

Następny temat

Kilka pytań do...

WHEY premium