SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Masa po wakacjach

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 730

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Wiek 32 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 76
Witam. Na siłowni ćwiczę ok. 2 lata z przerwami. Zaczynałem od 71 kg i moje max było to 81 kg w grudniu 2014. Od marca ze względu na pracę i studia niestety odpuściłem siłownię i przed wakacjami masa wynosiła ok. 78 kg. Przez wakacje pracuję fizycznie po 10 - 13 godzin i jak wczoraj wszedłem na wagę to się przeraziłem - 75 kg. Od jakiegoś tygodnia zacząłem jeść w znacznie lepszy sposób (foto tabeli) czy wystarczy to do odbudowania masy (wiem, że najlepiej sprawdzić, ale chce zobaczyć opinie co źle, a co dobrze w tym planie jest).

Kreskami oddzieliłem poszczególne posiłki. (nie mam wagi kuchennej, a wpisywane wagi produktów są orientacyjne, niektóre sprawdzane np. ile waży kromka chleba :P ))

Od października kończe tą prace i zamierzam wrócić na siłownie. Czy będzie to w miare dobra podstawa do codziennej diety? Chciałbym w czasie treningów wzbogacić również się o jakieś podstawowe suplementacje.


EDIT - nie wiem czy widać to zdjęcie to wrzucam do niego link - http://ifotos.pl/z/spnehee

Zmieniony przez - hmatulik w dniu 2015-09-05 20:19:59
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 199 Napisanych postów 1532 Wiek 26 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 11842
Witam Dietę wrzucamy zawsze w takiej formie :) https://www.sfd.pl/ZRZUT_DIETY_Z_POTRENINGU__INFO_JAK_TO_ZROBIĆ_-t922820.html. Co do samych pytań: Spadek wagi przez tak długi okres i pracę może być wywołany zbyt niską podażą kalorii. Spadek wagi nie musi oznaczać spadku mięśni, najczęściej jest to spadek wody i glikogenu ponieważ gdy nie trenujemy organizm nie magazynuje już energii pod tą postacią. Mówisz także że dieta jest orientacyjna więc tak naprawdę nie masz pojęcia ile kalorii faktycznie spożywasz. Być może trenując spożywałeś za dużo kalorii i miałeś szybkie przyrosty wagi w postaci wody glikogenu i tłuszczu. Gdy przestałeś trenować, jadłeś mniej=woda zeszła,glikogen także a jeżeli był deficyt kaloryczny spowodowany np.ciężką pracą być może straciłeś trochę tkanki tłuszczowej a nawet mięśnia:) Myślę że jak zaczniesz trenować i jeść z głową ilości potrzebne do utrzymania wagi lub do budowania masy mięśniowej, wszystko wróci do normy.

Co do diety:

Wyrzuć szproty z puszki, chleb zwykły zamień na razowy, żytni,orkiszowy itp. bądź płatki owsiane,ryż,kaszę,ziemniaki. Mielonkę tyrolską wyrzuć daj mięso pełnowartościowe: kurczak,indyk,wołowina,ryby,wieprzowina. Płatki musli też odpadają lepiej jeść płatki owsiane i dodać trochę rodzynek lub suszonych owoców innego pochodzenia. Pomidory,ogórki itp jedz świeże. Wprowadź zmiany Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 134 Napisanych postów 20191 Wiek 12 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 69241
Witam,


zachęcam do skorzystania z indywidualnych porad, diety opracowanej precyzyjnie dla Ciebie przez naszych dietetyków oraz treningu przygotowanego przez naszych trenerów personalnych.

Nasi specjaliści przygotują wszystko za Ciebie i specjalnie dla Ciebie


http://potreningu.pl/plany/strefa-mezczyzny 



Pozdrawiam
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Redukcja tkanki tłuszczowej

Następny temat

Jestem ektomorfik

WHEY premium