SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Masa na diecie tłuszczowej czy ma sens?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1193

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 237 Wiek 20 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 4681
Takie pytanie dziwne bo zmieszany jestem. W poprzednim temacie mówilem ze bede testował pare dni jak wyglada dieta glownie z tluszczy bo wegle jest mi trudno przejesc. Widziałem gdzie ludzie pisali ze na diete gdzie zródłem sa głownie tluszcze nabierasz lepszej masy jezeli jest odpowiednia nadwyzka.
Chciałbym sie dopytac czy opłacalne jest robienie masy głownie na tluszczach i np weglach na poziomie 4-5g na kilogram masy. Chciałbym trzymac białko nawet te 2.5g na kmasy i tluszcze 1g ale nie daje rady z tym wyrobic + trudno mi przejesc. Wiec jak w temacie czy warto,jakie macro w takim przypadku i ile wegli jak juz mialbym trzymac bo bez wegli raczej masa bedzie marna a chciałbym zeby było ich tak w przypadku mojej wagi 200-250g(4-5g) 2,2/2,5g białka i reszta z tłuszczy.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 237 Wiek 20 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 4681
Spróbuje zrobić innym sposobem. Bo te 500g wegli to by wyszło 10g/kg masy co jest przesadzpne. Macro ustawie 2.5g białka 6g wegli i reszte dam z tłuszczy i mysle ze powinno byc dobrze bo na takich forach widziałem np budujmase ze w dietach tak jest zrobione.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9050 Napisanych postów 82717 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699607
Możesz podbić wyżej tłuszcze , ten 1 g to taki punkt wyjściowy . Musisz obserwować organizm . Natomiast jeżeli chodzi o typowa tłuszczówke na masie to osobiście nie polecam .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33025 Napisanych postów 23130 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 277970
Tak jak już kolega wyżej napisał że nie poleca to ja to potwierdze i nie tylko ja bo takie samo zdanie ma bardzo dużo osób . Testowałem na sobie kiedyś wszystkei możliwe podziały makro jak chodzi o dobór n redukcje i mase i gdy masę miałe na dość wysokich tłuszczach to średnio to wyszło , niby bilans kaloryczny jest najwązniejszy ale to jednak wegle wyższe dały lepsze efekty na masie .Też mam problem z przejadaniem wegli w większej ilosci ( szczególnie jak już jest powyzej 500g na dobe ( to wtedy podbijam fatem ale zazwyczaj trzymam się 1.5g/kg max
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 7721 Napisanych postów 13999 Wiek 32 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 2237843
Moje zdanie na ten temat jest takie że na diecie keto nie idzie optymalnie budować masy mięśniowej i to raczej jest nie do podważenia.
Co do Twojego sposobu to musisz sam zobaczyć jak organizm będzie reagować, ja jestem zdania że jedno źródło energii musi dominować i moim zdaniem to są węglowodany.

A próbowałeś rotacji? W dni treningowe dawać więcej węgli, mniej fatu a w dni bez treningu nawet wchodzić na zero kaloryczne i wtedy więcej kcal dawać z tłuszczy mniej z węgli ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 237 Wiek 20 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 4681
winterR
Moje zdanie na ten temat jest takie że na diecie keto nie idzie optymalnie budować masy mięśniowej i to raczej jest nie do podważenia.
Co do Twojego sposobu to musisz sam zobaczyć jak organizm będzie reagować, ja jestem zdania że jedno źródło energii musi dominować i moim zdaniem to są węglowodany.

A próbowałeś rotacji? W dni treningowe dawać więcej węgli, mniej fatu a w dni bez treningu nawet wchodzić na zero kaloryczne i wtedy więcej kcal dawać z tłuszczy mniej z węgli ;)


Nigdy tego nie próbowałem jak ja obecnie musze jesc przy wadze 50kg 3000kcal zeby budowac mase to jest mi trudno. Wczesnie musze wstawac do szkoly i trudno mi jesc zjesc wiecej niz 50g płatków + cos do picia. W szkole wafle i równiez szejk a a wracam do domu okolo 15/16 + trening zycie prywatne i wiele innych czynników ze czesto siedziałem do 1 zeby zjesc całe macro.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33025 Napisanych postów 23130 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 277970
Konieczny2003

Nigdy tego nie próbowałem jak ja obecnie musze jesc przy wadze 50kg 3000kcal zeby budowac mase to jest mi trudno. Wczesnie musze wstawac do szkoly i trudno mi jesc zjesc wiecej niz 50g płatków + cos do picia. W szkole wafle i równiez szejk a a wracam do domu okolo 15/16 + trening zycie prywatne i wiele innych czynników ze czesto siedziałem do 1 zeby zjesc całe macro.

nie masz czasem za dużej nadwyżki ? Jesteś uczniem więc nie masz ciężkiej pracy ,do tego pewnie z 4 treningi a waga piórkowa i 3000kcal to trochę sporo . Ja ci powiem że teraz zacząłem masę i jestem na 3000 i bardzo ładnie idzie powoli i do przodu a mam aktywność ogromną w ciągu dnia i 70 kg wagi . Pamiętaj że masa to powolny proces więc nie idź na szybkie kilogramy bo cię zaleje
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 237 Wiek 20 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 4681
monkey22
Konieczny2003

Nigdy tego nie próbowałem jak ja obecnie musze jesc przy wadze 50kg 3000kcal zeby budowac mase to jest mi trudno. Wczesnie musze wstawac do szkoly i trudno mi jesc zjesc wiecej niz 50g płatków + cos do picia. W szkole wafle i równiez szejk a a wracam do domu okolo 15/16 + trening zycie prywatne i wiele innych czynników ze czesto siedziałem do 1 zeby zjesc całe macro.

nie masz czasem za dużej nadwyżki ? Jesteś uczniem więc nie masz ciężkiej pracy ,do tego pewnie z 4 treningi a waga piórkowa i 3000kcal to trochę sporo . Ja ci powiem że teraz zacząłem masę i jestem na 3000 i bardzo ładnie idzie powoli i do przodu a mam aktywność ogromną w ciągu dnia i 70 kg wagi . Pamiętaj że masa to powolny proces więc nie idź na szybkie kilogramy bo cię zaleje


Opisze ci moją aktywność
Siłownia 3 razy w tygodniu po 60min
Lekki boks 3 razy w tygodniu po 20min
Aktywnosc jezeli chodzi o chodzenie to musze wracac ze szkoły z buta bo mam słabe polaczenia (400kcal spalam)
+ nadwyzke dałem sobie 20%
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33025 Napisanych postów 23130 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 277970
Konieczny2003
monkey22
Konieczny2003

Nigdy tego nie próbowałem jak ja obecnie musze jesc przy wadze 50kg 3000kcal zeby budowac mase to jest mi trudno. Wczesnie musze wstawac do szkoly i trudno mi jesc zjesc wiecej niz 50g płatków + cos do picia. W szkole wafle i równiez szejk a a wracam do domu okolo 15/16 + trening zycie prywatne i wiele innych czynników ze czesto siedziałem do 1 zeby zjesc całe macro.

nie masz czasem za dużej nadwyżki ? Jesteś uczniem więc nie masz ciężkiej pracy ,do tego pewnie z 4 treningi a waga piórkowa i 3000kcal to trochę sporo . Ja ci powiem że teraz zacząłem masę i jestem na 3000 i bardzo ładnie idzie powoli i do przodu a mam aktywność ogromną w ciągu dnia i 70 kg wagi . Pamiętaj że masa to powolny proces więc nie idź na szybkie kilogramy bo cię zaleje


Opisze ci moją aktywność
Siłownia 3 razy w tygodniu po 60min
Lekki boks 3 razy w tygodniu po 20min
Aktywnosc jezeli chodzi o chodzenie to musze wracac ze szkoły z buta bo mam słabe polaczenia (400kcal spalam)
+ nadwyzke dałem sobie 20%

no to musisz obserwować co się dzieje bo oczywiście każdy jest inny ale żeby nie przesadzić z nadwyżka bo szkoda żeby podlalo . Ja tak jak już pisałem mam
3000kcsl czyli minimalna nadwyżka (100kcal) a idzie fajnie bo 1kg w miesiąc i to mnie cieszy a tak jak pisałem mam 70kg . 4 mocne trneingi siłowe 70min . Do tego codziennie kilka treningów , klientami ale ogólnie cały dzień na nogach i jak wstaje o 5.30 tak kładę się spać koło 23-24. Kroki średnio 30k dziennie


Zmieniony przez - monkey22 w dniu 2022-09-21 19:09:03
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 237 Wiek 20 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 4681
monkey22
Konieczny2003
monkey22
Konieczny2003

Nigdy tego nie próbowałem jak ja obecnie musze jesc przy wadze 50kg 3000kcal zeby budowac mase to jest mi trudno. Wczesnie musze wstawac do szkoly i trudno mi jesc zjesc wiecej niz 50g płatków + cos do picia. W szkole wafle i równiez szejk a a wracam do domu okolo 15/16 + trening zycie prywatne i wiele innych czynników ze czesto siedziałem do 1 zeby zjesc całe macro.

nie masz czasem za dużej nadwyżki ? Jesteś uczniem więc nie masz ciężkiej pracy ,do tego pewnie z 4 treningi a waga piórkowa i 3000kcal to trochę sporo . Ja ci powiem że teraz zacząłem masę i jestem na 3000 i bardzo ładnie idzie powoli i do przodu a mam aktywność ogromną w ciągu dnia i 70 kg wagi . Pamiętaj że masa to powolny proces więc nie idź na szybkie kilogramy bo cię zaleje


Opisze ci moją aktywność
Siłownia 3 razy w tygodniu po 60min
Lekki boks 3 razy w tygodniu po 20min
Aktywnosc jezeli chodzi o chodzenie to musze wracac ze szkoły z buta bo mam słabe polaczenia (400kcal spalam)
+ nadwyzke dałem sobie 20%

no to musisz obserwować co się dzieje bo oczywiście każdy jest inny ale żeby nie przesadzić z nadwyżka bo szkoda żeby podlalo . Ja tak jak już pisałem mam
3000kcsl czyli minimalna nadwyżka (100kcal) a idzie fajnie bo 1kg w miesiąc i to mnie cieszy a tak jak pisałem mam 70kg . 4 mocne trneingi siłowe 70min . Do tego codziennie kilka treningów , klientami ale ogólnie cały dzień na nogach i jak wstaje o 5.30 tak kładę się spać koło 23-24. Kroki średnio 30k dziennie

Teraz to mnie zaciekawiłes 20kg ciezszy a tyle samo je dziennie i w totatku 30tys kroków dziennie. Liczyles z jakiegos kalkulatora czy z wzoru który jest na forum bo moze mi zle wyliczylo faktycznie (kalkulator kura workout) tylko kroki oddzielnie dodałem



Zmieniony przez - monkey22 w dniu 2022-09-21 19:09:03
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6256 Napisanych postów 75961 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754448
Niestety, ale jeżeli trudno jest Tobie zjeść 50 gramów płatków owsianych, to obawiam się, że mięśni nie zbudujesz. Taką ilość wypija się na dwa łyki w formie koktajlu. W takiej sytuacji nie wymyślisz nic co mogłoby Tobie w tym pomóc. Bazując na tłuszczach jako źródle energii również nie będziesz w stanie dostarczyć odpowiedniej ilości kalorii. Będąc niejadkiem nie ma opcji żeby zbudować mięśnie, gdy trzeba dostarczyć dużą ilość kalorii. Trzeba przede wszystkim doświadczenia i czasu żeby przyzwyczaić się do spożywania większej ilości kalorii.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 237 Wiek 20 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 4681
domer
Niestety, ale jeżeli trudno jest Tobie zjeść 50 gramów płatków owsianych, to obawiam się, że mięśni nie zbudujesz. Taką ilość wypija się na dwa łyki w formie koktajlu. W takiej sytuacji nie wymyślisz nic co mogłoby Tobie w tym pomóc. Bazując na tłuszczach jako źródle energii również nie będziesz w stanie dostarczyć odpowiedniej ilości kalorii. Będąc niejadkiem nie ma opcji żeby zbudować mięśnie, gdy trzeba dostarczyć dużą ilość kalorii. Trzeba przede wszystkim doświadczenia i czasu żeby przyzwyczaić się do spożywania większej ilości kalorii.


Nie chodzi o to ze nie dam rady tylko poprostu rano mam problemy z jedzeniem bo poprostu mi nie wchodzi zbytnio. Najwyzej zaczne jakies przetworzone rzeczy dodawac zeby macro sie zgadzało. I według was jaka poczatkowa nadwyzka? Kolega u góry napisał ze 100kcal wystarczy a z waszego doswiadczenia? Jak masa szła nie bedzie to dodam kolejne 100kcal. Macro ustawie na 1.5g tluszczy, białko 2,3g lub 2,5g a reszte z wegli i miejmy nadzieje ze starczy.

Edit policzylem ze wzoru i wyszlo mi 500g wegli ;-;


Zmieniony przez - Konieczny2003 w dniu 2022-09-22 00:17:21
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Chipsy, snacki

Następny temat

Zapotrzebowanie kaloryczne organizmu

WHEY premium