SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Masa i redukcja - szersza perspektywa

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 451

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 378 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 4535
Czy patrząc na masę i redukcje z szerszej perspektywy niż aktualnie realizowany cykl macie może jakieś wskazówki:

a) Co robić mozna robic jeszcze podczas masy aby potem było łatwiej na redukcji?
-> nie obzerac sie np zeby bylo mniej scinania potem
-> np moze warto koncowke masy zrobic z wyzsza kaloryka aby potem bylo z czego schodzic z kcal?
-> np. moze warto rozkrecic metabolizm na masie w koncowce?

b) Co robić jeszcze podczas redukcji aby potem było łatwiej na masie?
-> np słyszalem ze warto zejsc do 8-12% to lepiej sie buduje potem masę
-> np. niezepsuc sobie metabolizmu przez zbyt duzy deficyt (?)
-> np. wykorzystac ten czas do cwiczen silowych zeby potem zaczac z wyzszego ciezaru na masie o ile sila wejdzie w gore

to tylko moje przyklady z jednostkowego wlasnego doswiadczenia nawet nie wiem czy maja realne przelozenie. no ale przyklady podaje po to abyscie wiedzieli o co chodzi mi w pytaniu, chce poznac jak wy na to patrzycie w takim szerszym ujeciu niz 1 cykl

a) Co robić podczas masy aby potem było łatwiej na redukcji?
b) Co robić podczas redukcji aby potem było łatwiej na masie?

Zmieniony przez - Disciple w dniu 2016-11-26 01:01:08
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

Ranking TOP10 spalaczy tłuszczu

Chcesz wspomóc walkę z niechcianym tłuszczem? Zastanawiasz się jaki produkt wybrać?

Zobacz ranking
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6870 Napisanych postów 76482 Wiek 44 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 639865
Można odpowiedzieć na oba pytania jednocześnie . Na masie musisz kontrolować diete tak żeby jak najmniej odłożyła się tkanka tłuszczowa , natomiast podczas redukcji to samo i najlepiej nie schodzić do ekstremalnie niskiej kaloryczności
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1897 Napisanych postów 28885 Wiek 29 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 282204
Disciple
Czy patrząc na masę i redukcje z szerszej perspektywy niż aktualnie realizowany cykl macie może jakieś wskazówki:

a) Co robić mozna robic jeszcze podczas masy aby potem było łatwiej na redukcji?
-> nie obzerac sie np zeby bylo mniej scinania potem
-> np moze warto koncowke masy zrobic z wyzsza kaloryka aby potem bylo z czego schodzic z kcal?
-> np. moze warto rozkrecic metabolizm na masie w koncowce?

b) Co robić jeszcze podczas redukcji aby potem było łatwiej na masie?
-> np słyszalem ze warto zejsc do 8-12% to lepiej sie buduje potem masę
-> np. niezepsuc sobie metabolizmu przez zbyt duzy deficyt (?)
-> np. wykorzystac ten czas do cwiczen silowych zeby potem zaczac z wyzszego ciezaru na masie o ile sila wejdzie w gore

to tylko moje przyklady z jednostkowego wlasnego doswiadczenia nawet nie wiem czy maja realne przelozenie. no ale przyklady podaje po to abyscie wiedzieli o co chodzi mi w pytaniu, chce poznac jak wy na to patrzycie w takim szerszym ujeciu niz 1 cykl

a) Co robić podczas masy aby potem było łatwiej na redukcji?
b) Co robić podczas redukcji aby potem było łatwiej na masie?

Zmieniony przez - Disciple w dniu 2016-11-26 01:01:08

Na wszystko jest odpowiedź : zależy :D Każdy jest inny
ale z reguły prowadzę, tak ludzi by zeszli jak najniżej z BFem i potem dopiero masa.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Batony proteinowe

Następny temat

Tyje jedząc mniej, chudnę jedząc więcej?

Whey vit