SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Masa i redukcja

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 3303

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Wiek [17]
Waga [64]
Wzrost [173]

Cel do osiągnięcia (zwiększenie masy, rzeźba oraz redukcja tłuszczu)

Staż (chyba 0, nigdy nie ćwiczyłem na siłownie ale regularnie ćwiczę w domu od ponad roku(takie małe ćwiczenia które zajmują mi max 40 min ))

Aktywność fizyczna (Zima :Karate 2-3x w tygodniu,WF 2x w tygodniu
Lato :Karate 2-3x w tyg, WF 2x w tyg, wszelka aktywność fizyczna: piłka nożna, basen, rower itp.

Cześć nazywam się Kacper i od bardzo dawna miałem ochotę się zarejestrować na tym forum aby ktoś w reszcie mógł mi pomóc :) Otóż: Kiedyś ważyłem (jakoś 1.5 roku temu ) coś koło 78 kilo, i wtedy postanowiłem zabrać się do roboty nad sobą, zacząłem regularnie ćwiczyć różne a6w itp. mniej jadłem, kupiłem sobie hantle itp. Teraz na dzień dzisiejszy okazało się że mam chude ręce(33cm w bicepsie) i nogi(ok 36 w łydce) a został mi wał tłuszczu na brzuchu(ok78cm w pasie): moim głównym celem jest wzrost siły i masy oraz oczywiście rzeźby(nie che wyglądać jak podziań tylko chce być ładnie wyrzeźbiony) i najważniejsze pozbyć się tego tłuszczu. Oczekuje waszej pomocy :)

Poniedziałek i środa mam treningi karate czasami dochodzi niedziela(ćwiczę od 4miesięcy)
Trening domowy taki jak absII pompki przysiady i machanie hantlami staram się robić w piątki,soboty (czasami niedziele jak nie mam treningu karate lub czasem ćwiczę to i to :) )

Chciałem dorzucić sobie teraz FBW ale zauważyłem że jest tam bardzo dużo ćwiczeń ze sztangą a ja jej nie posiadam.

Co mi doradzacie :)

Z góry dziękuje i przepraszam za wszelkie błędy pisałem w pośpiechu.

PS Diety jako takiej nie trzymam, ale : nie jem słodyczy, ani takich tłustych potraw, staram się jeść dużo białka oraz owoców ( warzyw już mniej )

Zmieniony przez - kacper1302 w dniu 2012-12-24 15:20:19

Zmieniony przez - kacper1302 w dniu 2012-12-24 15:21:32
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 267
Redukujac tluszcz na tym miesniu co masz bedziesz wygladał jakbyś miał anoreksje, a nie jak ten gosc. Zeby wygladac jak ten gosc to musisz stac sie najpierw sporo od niego potęzniejszy i dopiero zredukowac tłuszcz (podczas tego czesciowo zejdzie ci tez masa miesnia). Przy twoim stopniu wytrenowania to kazdy rozsadny zestaw cwiczeń bedzie dobry i tej rady udzielano tu chyba juz dziesiatki tysiecy razy....
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2362 Napisanych postów 30609 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270708
albo masa albo rzeźba....choć z tego co widzę to u Ciebie najpierw wypadało by troche mięśni wrzucić... plany przykłdowe w podwieszonych postach są. Jak nie chcesz się zalać jeszcze bardziej w okolicach pasa no to niestety musisz zwrócic uwagę na miskę.

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
hmm... ale że masa w sensie że mięśnie? sory zielony jestem.
że najpierw będę pulchny a później wyrzeźbię to?
nie da się np. tak że będę jadł i będę rósł ładnie, nie tluszcz tylko mięśnie same ? :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 6575 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 35065
Można zminimalizować przyrost tkanki, jednak potrzeba dobrej zbilansowanej diety.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Hmm... jeśli bym chciał aby spadła mi tkanka tłuszczowa na brzuchu a urósł biceps i inne partie ciała to masa czy rzeźba ?

On robił mase czy rzeźbę ? :D

class="link" target="_blank">Filmik



Zmieniony przez - kacper1302 w dniu 2012-12-24 18:46:22
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 6575 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 35065
Na początku gdy się redukujesz może wzrosnąć masa mięśniowa i zmaleć tkanka tłuszczowa, ale wtedy gdy Masz nadwagę i nigdy nie trenowałeś siłowo dlatego, że mięśnie dostają nowy bodziec i zareagują wzrostem nawet jak mniej jesz.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Nie mam nadwagi, mam tylko fałd tłuszczu na brzuchu po nadwadze i zawsze starałem się jakiś sport uprawiać. Dalej nie wiem co mam zrobić :<
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 6575 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 35065
Najlepiej to jakaś fotka by się przydała sylwetki od barków do pasa, wtedy można ocenić czy naprawdę tego tłuszczu tak dużo i jak z umięśnieniem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ok postaram się jutro coś wrzucić bo po wigili to sami wiecie :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ponawiam.
Mój trening.
Sprzęt – Hantle

Poniedziałek – Karate
Wtorek – Barki i biceps ( brzuch )
Środa – Karate
Czwartek – klata ( brzuch )
Piątek – wolny
Sobota – triceps ( brzuch )
Niedziela - wolna


Wtorek :
BARKI
ćwiczenie na kaptury. (podnoszenie rąk na prostopadle do ciała ) 6x12
To samo tylko że ręce prostopadle 6x12
Podnoszenie ciężarków do góry nad głowę 6x12
BICEPS
W oparciu łokcia o udo podnoszenie 6x12 (na 1 rękę)
Klasycznie podnoszenie hantli na stojąco 6x12
BRZUCH
ABSII

Czwartek :
KLATKA
Rozpiętki 6x12
Pompki na poręczach klatka niżej rąk 6x12
BRZUCH
ABSII

Sobota:
TRICEPS
unoszenia ciężarka zza głowę do wyprostu na siedząco 6x12
Pompki wzdłuż tułowia 6x12
Ręce parte na łóżku nogi na ziemi tworząc z ciała literę L, zginanie w łokciach 6x12


Jakie aeroby polecacie i przez ile minut ?
I czy dobry trening na rzeźbe ? ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 6575 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 35065
Na rzeźbę to jest dieta, a nie trening.
brakuje nóg i pleców, najważniejszych mięśni w ciele.. Z tego nie wyjdzie nic dobrego.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Co polecacie kupic?

Następny temat

Wytrzymałość mięśniowa (pompki) - grappling

WHEY premium