SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Masa i hantelki

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2011

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez georgu z działu Trening dla początkujących.
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 78
Witam, mam 16 lat, moj staz to 3 miesiace na FBW.Posiadam 2x hantelki 10kg.Moja prosba to pomoc w ulozeniu planu treningowego na mase full ze sztangielkami,szukalem na forum sfd i nie znalazlem takiego full ze sztangielkami a ja tylko je posiadzam a no i taka "laweczke"(tzn. stoliczek ale robi mi za laweczke :D)
Chce cwiczyc poniedzialek,sroda,piatek z tego co czytalem to najlepsze rozlozenie parti to *nogi+barki+brzuch
*klatka+tricepsy+brzuch
*plecy+bicepsy+przedramiona
Robilem FBW i uznalem ze czas zmienic plan treningowy :).
Na FBW nie mialem szczegolnej diety jadlem jak zwykle a teraz mam zamiar wprowadzic ta:
Posiłek 1:
- Mleko 2% - 400 g
- Płatki kukurydziane - 100g

Posiłek 2:
- Chleb razowy - 100g
- Tuńczyk - 70g
- Margaryna roślinna - 10g

Posiłek 3:
- Chleb razowy 100 g
- Szynka z piersi z kurczaka 50 g
- Margaryna roślinna 10 g

Posiłek 4:
- Ryż biały - 150g
- Pierś z kurczaka gotowana - 100g
- Oliwa z oliwek - 14g

Posiłek potreningowy 5:
- Twaróg 100g
- Tuńczyk w wodzie - 70g

Posiłek 6( 20-20.30 max)
- Makaron 100g
- Ser biały 100g
- Oliwa z oliwek 10g


Białko: 133,51g
Tłuszcze: 79,68g
Węglowodany: 461,71g
Kalorie: 3017,76kcal
Wprowadzic tutaj kreatyne ?
A jeszcze jedno pytanko to czy dokupic np do 14 kg hantle?(2 krazki po 2 kg na jedna sztangielke)
Prosze o odpowiedzi i pozdrawiam !!!

Płeć: Mężczyzna

Wiek: 16

Waga: 60

Wzrost: 175

Cel treningowy: masa

Staż treningowy na słowni: 3 mies

Uprawiane inne sporty: brak

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki): sztangielki

Dieta: jest

Przeciwskaznania medyczne: brak

Zażywane suplementy: brak

Zmieniony przez - Hboltek w dniu 2010-09-07 23:28:54
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 228 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1109
Chłopaki się mądrzą i śmieją z Twojego sprzętu a spokojnie możesz jechać obwód z takim ćiężarem. Jakbyście nie widzięli koleś ma staż 3miesiące i waży 60kg nie wiem jak możecie chcieć zeby dokupił sprzęt i ładował jakies takie rzeczy, pyta sie o to co robic z tym co ma to mu pomóżcie a nie drzecie łacha bo nie po to jest to forum napinacze.

Klatka nie wiem ile możesz zrobić powtórzeń, zakładam ze z 15-20 to rób max ile dasz rade 2 serie później przywiąż hantelke albo przymocuj na plecy i z tymi 10kg zrob z 6-8, możesz robić nimi rozpiętki, możesz je złączyć ze sobą i młotkowym chwytem wyciskać.
Plecy- wiosłowanie hantelka najpierw jedną później je sobie zwiąż i jedziesz 2 hantlami na 1 reke jak dasz rade jak nie to nie, podciagaj sie na drazku albo schodach.
Barki- wyciskanie, unoszenie przodem, bokiem.
biceps- młotek, supinacja stojąc siedząc masz hantelki możesz robićwszystko podobnie jak z Tricepsem francuz lezac siedzac stojac prostowanie za tulowiem w opadzie
Nogi- hantle w rece i wypady jedziesz po całym domu i cześć, przysiady an 1 nodze wrzuc sobie hantle do plecaka i rób przysiady dopakuj ksiazki i jedziesz
Brzuch wiadomo
To jest Trening w warunkach domowych a nie dokupowanie sprzetu i robienie silki w domu ;/

Brain And Skills

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 587 Wiek 35 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 10331
Jak ty chcesz ćwiczyć takim obciążeniem?
Rozumiem barki, biceps i triceps, ale nogi, klata i plecy? Kilkadziesiąt powtórzeń będziesz robił czy jak?
Chociaż pewnie i tak lepsze to niż w ogóle nie ćwiczyć...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 78
To co najmniej ile kg musze miec ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 5082 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 18700
Po pierwsze:
Zadna kreatyna
Po drugie:
Albo dokup więcej obciążenia tak żębyś mógł swobodnie robić ćiczenia i na klatkę gdzie potrzeba więcej i na biceps/triceps albo zapisz się na pobliską siłownię jeśli masz taką okazję. Ew możesz poczytać o treningu domatora.

Spokojnie, w sumie mozesz mnie nie lubic, tak jak ja nie lubie ludzi, ktorzy mówią by mowic.

Pozdro&Poćwicz!
--==GAINER TEAM==--

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 684 Napisanych postów 4722 Wiek 29 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 90871
nogi nie za bardzo, ale klatka i plecy jak najbardziej, napewno masz koło domu jakąś rurkę/drążek?, więc plecy już masz(Podciąganie nadchwytem szeroko lub jak wolisz) klatke też dasz rade potrenować np. rospiętki tutaj jakichś wielkich ciężarów nie potrzebujesz, a przysiady też możesz robić na początku z takim ciężarem, potem dokupisz ; )
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 478 Wiek 36 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 12311
Dam Ci prosta rade, żeby mięśnie rosły potrzebują stale większych bodźców tzn. trzeba zwiększać obciążenia - intensywność treningów.

Z każdym Dniem bliżej Celu

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 78
Okej drazek w domu mam do podciagania, do ilu zwiekszyc obciazenie?Chodzi o to ze ja mam teraz hmm okres szybkiego rosniecia wiec nie chce za bardzo sie przemeczac bo chce te 1,90 bo lekarz powiedzial ze jak najbardziej moge tyle osiagnac skoro w tak krotkim czasie tyle uroslem(nie bede sie chwalil ile :D)Wiec do ilu zwiekszyc obciazenie i czy wgl "istnieje" taki plan na mase by samymi hantlami a jak nie to pomysle o silowni tyle ze do miasta musialbym dojezdzac i z tym jest problem dlatego tak mi na tych hantelkach zalezy

Aha i przepraszam ze morderator czy ktos musial przenosic temat do domowych warunkow bede na przyszlosc wiedzial ;]

Zmieniony przez - Hboltek w dniu 2010-09-08 18:10:24
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 719 Wiek 29 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 16783
SIŁOWNIA NIE MOŻE SPOWOLNIĆ WZROSTU!

Tak, możesz robić masę na samych hantlach, chociaż lepiej z większym sprzętem. No ale da się :)
No wiesz, jak są fundusze, to na start przydałoby się jakieś 40kg (2x20), dobrze byłoby jeszcze zakupić sztangę (ale najpierw obciążenie).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 78
S_1994 Okej zakupie 20 kg tego obciazenia na hantle/ sztangi hmmm,malo miejsca w domu D: A mam pytanie czy ten Twój plan treningowy ten dziennik co prowadzisz daje rezultaty ? Bo spodobal mi sie ^^
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Wiek 27 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 235
Tzn jak podnosisz ciezary powyzej 100 kg, ktore obciazaja twoj grzbiet to moze sie cos w stawach noo zepsuc ;d ale raczej nie bedziesz tego na poczatek robil, a ile wzrostu chcialbys miec ? Ile lekarz ci powiedzial ze byc moze bedziesz mial ?

Walcz o to na czym Ci zalezy

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 719 Wiek 29 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 16783
Tak, ćwiczenia dają rezultaty. Jak zaczynałem byłem typowym patyczakiem. Nie, żebym teraz był jakiś "koks", no ale przyszło mięcha.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Stawy i kregoslup

Następny temat

Sprzęt jest, co i jak robic?

WHEY premium