SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Masa doradzcie cos

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1861

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347418
Push

Ławka Płaska sztangą
Ławka Skośna sztangą
Rozpiętki na skośnej
Pompki na poręczach
Militarne stojąc
Wznosy hantli bokiem siedząc


wyciskanie-ok
żołnierskie-w tym miejscu
wyciskanie skos-spróbuj hantlami
tutaj poręcze,ale w wersji na triceps
jakieś wznosy
W zasadzie można jeszcze dorzucić francuza,wyciąg-wedle uznania.

Legs

1.Przysiad
2.Suwnica
3.Żuraw/ew. spróbuj goodmorning
4.Uginanie
5.Wspięcia stojąc
6.--------- siedząc


Pull myślę że przejdzie.


Edit: Ooo Morepower Kupe lat.


Zmieniony przez - ronie220 w dniu 2011-10-06 17:56:11

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 1830 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 7377
Ballomus

Nie wiem, czy odzyskam "należne" mi stanowisko ale i tak będe wpadał od czasu do czasu.

Nie chciałbym się też czuć nadto przytłoczony swoim statusem na forum.

Tak czy siak...Na pewno teraz chcąc nie chcąc będe musiał właściwie znów rozwijać moją wiedzę.




Skibeks
Odpowiem ci jutro, jeżeli nikt tego nie zdoła zrobić przede mną[skoro już się wpisałem w temat], bo mi się zburzyła koncepcja, spac mi się chce i nie wyrabiam. pozdr.


Edit:
O Ronnie mnie ubiegł W sumie chciałem mniej więcej takie same poprawki nanieść ale przyszło mi jeszcze coś innego do głowy...no nic.

Hej, ty tez awansowałes? No co ty Gratulacje.

Zmieniony przez - MOREPOWER w dniu 2011-10-07 02:36:38
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 603 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 5982
MOREPOWER Jesli przyszlo cos do glowy to oczywiscie napisz

ronie220 dzieki za porpawki


myslicie ze powtorzenia w zakesie 4-6 moga byc??


Zmieniony przez - Skibeks w dniu 2011-10-07 14:12:17
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 1830 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 7377
Tak więc...ja osobiście przy podziale PUSH, PULL, LEGS rozdzielałem prostowniki od PULL i dawałem je do nóg. Jeżeli było mi to potrzebne to robiłem

Push
dzień przerwy
Pull
dzień przerwy
dzień przerwy
Legs
dzień przerwy


Wtedy byłem nieźle zregenerowany po dwóch dniach przerwy[żadnych aerobów w tym czasie też nie wykonywałem, pragnę to również zaznaczyć].


Generalnie wszystko zalezy od twoich upodobań, od tego jak ci się będzie ćwiczyć danym treningiem i czy będziesz się dobrze regenerował.


Ja robiłem po przysiadach MC nawet i było ok. Natomiast gdybyś w dniu nóg zrobil Good Mornings po przysiadach na niskim zakresie powtórzeń to tez uznałbym to za wystarczający trening prostowników i dwugłowych i nie trzeba by było dawać martwego do dnia"pull". Oczywiście to wszystko jest indywidualne...Co komu pasuje. Ale skoro ronnie podstawowe poprawki naniósł już, to i tak jest w porządku.


Swoją drogą good mornings bardzo cięzko jest robić na niskim zakresie powtórzeń Trzeba by mocno pilnować techniki. Wiele osób ma problem z MC, a co dopiero tutaj...


Tak czy siak ja lubiłem łączyć w splicie prostowniki z nogami. Tak czy siak przy MC i good mornigs ciężko pracują I prostowniki I dwugłowe. A takie połączenie pomagalo mi się koncentrować w dniu PULL na czworobocznym i motylach.


Jeżeli dobrze ci się ćwiczy rozpiską od ronniego, to jest ok. Mi po prostu przyszła do głowy inna opcja.

Zmieniony przez - MOREPOWER w dniu 2011-10-07 22:43:56
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 603 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 5982
NIe moge zrobic dwoch dni przerwy z jednego prostego powodu mieszkam teraz w innym miescie bo studiuje i mam tam karnet i moge cwiczyc tylko od poniedzialku do piatku bo w piatek wieczorem zjezdzam juz do domu:) Wybierajac z good morning i mc wole MC

A co sadzisz o tym zakresie powtorzen??


Jeszcze jedna sprawa ronnie napisal "jakies wznosy" oczywiscie na barki to ma byc tak??


Zmieniony przez - Skibeks w dniu 2011-10-07 22:58:26

Zmieniony przez - Skibeks w dniu 2011-10-07 23:00:00
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 1830 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 7377
Gdyby w dniu"Legs", ciężkim ćwiczeniem na prostowniki i dwugłowe byłoby Good Mornings, być moze dwa dni przerwy wcale nie byłyby tak potrzebne na regenerację.


Tak, Ronniemu chodziło o jakieś wznosy na barki. Od siebie dodam, że wedle uznania i potrzeb możesz zrobić wznosy przednie nachwytem, albo wznosy boczne.


Szczerze mówiąc, to mimo wszystko, najpierw bym zrobił te wznosy, a potem dopiero poręcze, ale jak wolisz. [poręcze to wielostawowe ćwiczenie, ale i tak chodzi nam głównie o triceps w tym wypadku, więc i tak i tak będziesz się koncentrował głównie na pracy tricepsu]


Co do zakresu powtórzeń....

Na pierwszych/głównych ćwiczeniach na daną partie bym robil coś w stylu
1 seria- 6 powtórzeń
2 seria- 6 powtórzeń
3- jak wyżej
4- 4-5 powtórzeń
5-tyle ile dasz radę, czyli do 5 gdzieś tak
[pod taką ilość powtórzeń na ostatniej serii rozpisujesz swoją progresję ciężaru w tym wypadku]

Z takiej progresji bym korzystał osobiście, na pewno w ćwiczeniach"rozpoczynającyh"twój trening.

Jak np. w dniu nóg dorzucisz ciężkie ćwiczenie na dwugłowe, to też taką progresją bym polecił na tym ćwiczeniu na dwugłowym, a nie tylko na przysiadzie[które będzie głównym ćwiczeniem na czworoglowe i jednocześnie rozpoczynającym trening].


Niższe zakresy powtórzeń i bardziej siłową progresję możnaby tez rozważyć ewentualnie na żołnierskim-głównym ćwiczeniu na barki.

Jak twój trening PULL będzie otwierać MC-no to cóż...taką tez progresją poleciałbym na martwym, jaką podałem wyżej.



W pozostałych ćwiczeniach robiłbym okolo 10 powtórzeń i obliczałbym progresję na coś w stylu 10/10/8/8. Albo 10/10/8...Zależnie od ilości serii na danym ćwiczeniu. Możnaby rzecz,że to już typowa progresja w treningu na masę.

Wedle uznania, upodobań, twoich doświadczeń potrzeb...może to być nawet do 12, a możesz bardziej patrzeć w kierunku 8 powtórzeń....

Oczywiście w każdym ćwiczeniu starasz się zwiększać ciężar co serię.


Zmieniony przez - MOREPOWER w dniu 2011-10-07 23:30:55
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 603 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 5982
Czyi w głownych cwiczeniach ma byc 5 serii tak??
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

MASA 4 dniowy. Ocena

Następny temat

Split 4x do oceny, sprawdzenia

WHEY premium