SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Masa czy redukcja? 77kg - 93cm w pasie [zdjecie]

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2426

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

Mężczyzna

Wiek

23

Waga

77

Wzrost

183

Cel treningowy

Być dzikiem za kilka lat :D

Staż treningowy na siłowni

0

Uprawiane inne sporty

Nie

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

full osprzęt siłownia

Dieta

Będzie oczywiście, pytanie jaka...

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

Brak

Zażywane suplementy

Nie

Ostatnio przerabiany plan

Zerowy staż

Wyniki w podstawowych ćwiczeniach [kg] (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc)

Brak
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Wiek 31 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 513
Witam wszystkich, zarówno suchoklatesów i dzików ;)

Obwód pasa: 93cm
Waga: 77kg przy wzroście 183cm

Myślałem, że jak mam wagę w normie (wg BMI) to nic tylko masować, ale trochę poczytałem i z powyższych danych wg jakichś internetowych kalkulatorów wychodzi, że mam tkanka tłuszczową na poziomie ~23%.
Zdjęcie poglądowe: http://imgur.com/3g52JBK

Czy dobrze myślę, że nie powinienem zaczynać od masy tylko robić redukcję i zejść do jakiegoś normalnego poziomu bf (tylko jakiegoś? 10-12% jest ok?) i dopiero wtedy zacząć robić masę będąc w zasadzie szkieletem?
Czy może nie jest tak źle i jako że jestem początkujący to np. jedzenie wg TDEE bez żadnych nadwyżej ani zniżek spowoduje rekompozycję sylwetki?

Z góry dzięki za odpowiedzi ;)






Zmieniony przez - MistrzNadchodzi w dniu 2016-01-06 20:53:22
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6502 Napisanych postów 62293 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777603
Nie ma sensu w Twoim wypadku ładować się teraz w nadwyżkę kaloryczną i budowanie masy. Zaplanuj sensowną dietę z lekkim deficytem kalorycznym do tego trening i zejście do niższego poziomu bf i dopiero później wejść na sensowną masę.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 134 Wiek 34 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1924
Dobrze myślisz, zejdź tak do tych 10% przy niższym bf znacznie lepiej idzie organizmowi budowanie masy mięśniowej, że tak to ujmę. Póki co poskładaj sobie jakiś trening FBW z podwieszonych (wklej tutaj do oceny), wrzuć delikatne cardio po treningu 10-15 min wystarczy, policz kalorię, ułóż dietę i ogień :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Wiek 31 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 513
Zamierzam robić na początek stronglifts 5x5 - z tego co widziałem sporo osób poleca dla nowicjuszy na siłowni.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 134 Wiek 34 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1924
Widzisz Mistrzu problem jest taki, że nie masz przygotowanych ani mięśni ani stawów ani tym bardziej techniki na ciężary występujące przy 5x5. To jest dobry plan ale na Twoim miejscu zaczął bym od wyższych zakresów powtórzeń z mniejszym ciężarem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
J/W

To by się zgadzało. Dobierz do siebie zwyczajne FBW.
Bilans kaloryczny w okolicach zera, a będziesz w stanie modelować swoją sylwetkę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 307 Napisanych postów 3118 Wiek 38 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 69220
Poczytaj o HST, to po miesiącu dojdziesz do zakresu 5 pow.
1
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Redukcja czy masa? - Totalnie zielony [zdjęcie]

Następny temat

Ocena treningu na mase.

WHEY premium