SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Masa , Rzeźba , Siła ? Proszę o Pomoc

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1683

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

Męszczyzna

Wiek

17

Waga

98

Wzrost

190

Cel treningowy

Poprawa sylwetki

Staż treningowy na siłowni

1 miesiąc

Uprawiane inne sporty

praca fizyczna , pływanie

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

Dostosowane do mojego treningu

Dieta

Tak

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

brak

Zażywane suplementy

bak

Ostatnio przerabiany plan

jest podany :)

Wyniki w podstawowych ćwiczeniach [kg] (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc)

najsłabsza klatka max 75 kg...;(
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 164
Witam wszystkich na forum :) Mam na imię Mateusz i rozpoczynam swoja prawdziwą przygodę z siłownia ,wcześniejsze próby były nieudane ze względu ze ćwiczyłem bez " głowy" źle dobierałem ćwiczenia , ćwiczyłem nie tak jak trzeba i szybko się zniechęcałem . Piszę do Was bo mam problem , Ponieważ ćwicząc chciał bym uzyskać do wakacji jakiś fajny efekt , tzn żeby coś było widać , być po prostu atrakcyjniejszym :) Chodzi mi o to , ze nie wiem za co się zabrac , masa , rzeźba , sila ? co będzie najlepszym rozwiązaniem ? Masa + redukcja ? Nie zrozumcie mnie w ten sposób ze jestem sezonowcem i będę ćwiczył tylko do wakacji, lecz po prostu nie chce w wakacje być zalany po masówce np , a dopiero rzeźbić po wakacjach lub w trakcie . Wiem, ze przez 6 miesięcy nie dam rady uzyskać dużych efektów , ale zawsze coś może się uda :) ćwiczyłem sporadycznie , teraz od miesiąca trening FBW Opiera się na podstawowych ćwiczeniach z wolnymi ciężarami , ABC ćwiczę co 2 dzień ponieważ ćwicząc 3 x w tyg nie odczuwałem zmęczenia ;) Wcześniej ćwiczyłem duże partie mięśniowe 3x12 powtórzeń, małe 2x10 . Od 2 Tygodni ćwiczę duże partie mięśniowe 5x5 a małe 3x8 . Aktualny plan wygląda następująco :
A
Nogi:Przysiady ze sztangą na barkach 5x5
Plecy:Martwy Ciąg 5x5
Klatka:wyciskanie na płaskiej 5x5
Barki:Unoszenie sztangi stojąc 3x8
Triceps:pompki odwrotnie 3x8
Biceps:Uginanie sztangi stojąc 3x8
B
Nogi:Wykroki 5x5
Plecy: Wiosłowanie w opadzie 5x5
Klatka:wyciskanie sztangielek skos w górę 5x5
Barki:wyciskanie sztangielek siedząc 3x8
Triceps:Wyciskanie na płaskiej wąskim chwytem 3x8
Biceps:Uginanie ramion ze sztangielkami stojąc 3x8
C
Nogi:Uginanie nóg w siadzie 5x5
Plecy Wznosy Barków 5x5
Klatka: Rozpiętki 5x5
Barki:Podciąganie sztangi wzdłuż tułowia 3x8
Triceps:Wyciskanie francuskie 3x8
Biceps:Uginanie ramion na modlitewniku 3x8

Wykonuję po każdym treningu brzuszki , spinki , scyzoryki 3x15


Niedługo Chcę zakończyć trening FBW I wsiąść się za konkretny cel , który pomoże mi uzyskać do lata dobrą , zdrową sylwetkę . Lecz nie wiem co będzie dla mnie najlepsze masa + redukcja , rzeźba ? siła ? Dodam jeszcze ze najbardziej rozwinięty mam biceps i najmocniejszy uginanie ramion ze sztanga wykonuje swobodnie z obciążeniem 40 kg od 2 lat przenoszę codziennie 10 worków o wadzę 40-50 kg na odległość 10 metrów . zaś wyciskanie max na płaskiej zaledwie 75 kg..













Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 184405
"Dieta- tak" No właśnie chyba "nie".

Ile masz w mc i pełnym przysiadzie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 164
Czemu uważasz , ze dieta "nie" ? Jeśli chodzi o te dwie grupy mięśniowe , ich narazie nie przeciążam z tego względu , ze robiąc martwy ciąg chodzi mi o wyrobienie dobrej techniki aktuanie 60 kg 5x5 a przysiad zaledwie 40 kg ponieważ miałem zwichniętą rzepkę 3 razy i uszkodzone więzadło krzyżowe przednie , narazie ćwiczę na małych ciężarach i stopniowo zwiększam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 184405
Nie przyszła powiadomka.

Powiedz mi jak chcesz czuć zmęczenie, na przysiadzie 40 kg i mc 60, skoro ważysz 100 kg.
Nie wiem też jak klatka jest najsłabsza, skoro wyciskasz 2 x więcej niż przysiadasz.

Jak dla mnie zacznij po prostu ćwiczyć. Jak masz kontuzje, to wyleczyć. Za wcześnie na jakiekolwiek priorytety.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 164
Dziękuje za wyrażenie swojej opinni :) Kontuzję już mam wyleczone , Problem polega na tym , ze jedną nogę mam dużo słabszą , i przez noszenie różnego rodzaju stabilizatorów itp miałem o kilka cm w obwodznie mniej dokladnie 4,3 cm . na każdym treningu ta noga odczuwa dużo bardziej zmęczenie , lecz po miesiącu treningów do wyrównania obwodu brakuje mi juz tylko 2 cm . Na początku problemem były przysiady z obciązeniem 20 kg , teraz już optymalnie jest 40kg . Co Tydzien staram sie dokładac obciązenie o 5 kg , jeśli nie daje rady zmniejszam cięzar o 10 % i tak cały czas ;) Mam jeszcze pytanie odnośnie moich treningów i planu , Twoim zdaniem jest wporządku ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 184405
Tak, na tym etapie fbw jest ok. Nie bój się ciężaru. Mój brat też miał problemy z kolanem (wypadek) i przysiady z podwójnym dnem mu naprawiły nogę.

Na Twoim miejscu albo bym wziął klasyczne 5 x 5 oparte o przysiady i mc- gdzie będziesz miał możliwość ćwiczyć często i dokładać dużo, albo w obecnym zwiększ trochę zakresy. 5 powtórzeń to mało, zrób 3-5 serii po około 10 powtórzeń.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 164
Właśnie wróciłem z treningu :) Posłuchałem sie Ciebie i założyłem więcej ciężaru na mc poszlo 80 kg ;) 5x5 a przysiad 55 kg :) Mam zamiar ćwiczyć tak do końca stycznia :) a potem przejść na dość intensywny trening 6x w tygodniu :) Planuje taki rozkład pon klata bic , wt plecy tric , śr nogi barki , czw klata bic,pt plecy tic,sb nogi barki . Trening polegał by na tym , ze zmnieniał bym ćwiczenia np w pon : klata , wyciskanie na plaskiej , wyciskanie sztangielek skos góra 30 stopni , rozpiętki , a w czwartek : wyciskanie sztangi skos góra , wyciskanie sztangielek plasko , rozpietki na maszynie . Co sądzisz o takim treningu ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 184405
Zrób najpierw to fbw- dojście do 120-140 kg na mc przy dokładaniu 5 kg co trening to będzie formalność u Ciebie.

Potem weź sobie split góra/dół, albo split z partią 1 raz w tygodniu. Masz to rozpisane w planie pierwszy rok treningu, podwieszone na górze.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 164
Dzięki za poradę :) Pozdrawiam i do zobaczenia wkrótce ;)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta i trening.

Następny temat

przyciąganie końca sztangi

WHEY premium