SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Masa + bjj

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 1876

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 39 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 348
Witam, mam na imię Dominik
Wiek: 16 lat
Waga: 54kg
Wzrost: 174cm
Trenuje BJJ (Brazylijskie jiu jitsu) od kilku miesięcy w każdy poniedziałek, środę i piątek.
Dodam, iż moje dojrzewanie przebiega wolniej, tzn. nie mam owłosienia pod pachami, zarostu.
Tak więc przejdźmy do mojego celu, którym jest MASA. Tak, zamierzam przytyć i moje pytanie brzmi czy dam radę skoro chodzę na treningi bjj ? Chciałbym przytyć jakieś 5-10kg. Pomógłby ktoś? Mogę podać więcej danych, tylko proszę mi powiedzieć, które powinienem np. % tkanki tłuszczowej czy coś?  Proszę pisać tu lub na nr gg 8353270

Dziękuję, pozdrawiam ;)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 8194 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21398
cwiczenia domowe olej
biceps triceps olej

plan zloz pod: martwy ciag, przysiady, plaska, wyciskanie na barki. Mozesz dodac do tego nawet 2 cwiczenia pomocnicze na sesje.

podalem Ci jakie plany treningowe stosowac, potencjalnie HST ale nie wiem czy ten trening ma duzy sens pod sztuki walki ale sprobowac mozna

“How in the hell could a man enjoy being awakened at 8:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so? ”
― Charles Bukowski

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 82 Napisanych postów 1750 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 23076
Dieta z dodatnim bilansem kalorycznym i da radę , ale żeby było coś mięśni to siłka , albo chociaż trening domatora by się przydał , na początek np. bjj 2 razy w tyg tylko jeśli było by ci ciężko .
Ja w twoim wieku trenowałem kb , ważyłem trochę więcej , zacząłem trochę więcej i konkretne rzeczy jeść , z 15 kg przez jakieś 2 lata mi przybyło do czasu zamień na siłownie poszedłem .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 39 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 348
czyli np. poniedzialek - bjj , wtorek - trening w domu (pompki brzuszki przysiady ) , sroda bjj , czwartek - trening w domu , piatek bjj ? + dieta ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 82 Napisanych postów 1750 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 23076
Taki plan byłby ok , 5 dni pracy i 2 wolnego , czwartkowy trening mógłbyś sobie na sobotę przerzucić .
Na początek np. https://www.sfd.pl/Plan_treningowy_dla_osób_początkujących-t359947.html , później mógłbyś pomyśleć o jakiejś siłowni , może akurat jakiś kolega ma sprzęt , kupić swój , albo się gdzieś zapisać .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 39 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 348
tzn. silownie to ja mam, ale taka domowa. laweczka, hantle , drazek , gryfy lamany i prosty :) tylko chodzi o to ze sie boje o obciazenie kregoslupa i zahamowanie wzrostu, dlatego chcialbym domowym treningiem, + bjj + dieta zrobic mase
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 82 Napisanych postów 1750 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 23076
Na sprzęcie będzie o wiele lepszy efekt , możesz nie wykonywać ćwiczeń które obciążają kręgosłup , ładować maksymalnego obciążenia , ale w tym wieku o zahamowanie wzrostu to już się bać nie musisz , urośniesz tyle ile ci rodzice dali , zresztą 174 to i tak dobrze :D Pierwszy miesiąc domatora zrób potem ułóż plan i bierz za sprzęt :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 39 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 348
moglbys podac swoj nr gg w razie jakichkolwiek pytan? z gory dzieki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 82 Napisanych postów 1750 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 23076
Obecnie gg nie posiadam . Jak coś to pisz na forum , ktoś pomoże zawsze .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 39 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 348
dobra, a dlabys rade POMOC mi w ulozeniu diety ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 39 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 348
Mam kilka pytań :
1.Ważę 54 kg, na początek chciałbym przytyć te 5-6 kg żeby dobić do 60kg. Mógłbyś sprecyzować czas, w jakim dałbym radę zrobić tą masę?
2. Czy takie produkty jak: owsianka na mleku z miodem i orzechami , ryż biały gotowany z jogurtem owocowym, pistacje, rodzynki są na masę?
3. Czy dieta musi być przestrzegana codziennie , a nie tak że np. co 2 dzień zjem więcej ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 442 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 41451
https://www.sfd.pl/Zbiór_linków_działu_Odżywianie-t418003.html 
poczytaj, a wszystkiego się dowiesz

Zmieniony przez - Patryk89 w dniu 2012-10-14 22:04:04

Po prostu trzeba chcieć... Robić to z sercem, całym umysłem, całym ciałem zaangażować się w to co się robi i wtedy będą efekty

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

kilka pytań .

Następny temat

trening ok 22:00 co jesc po nim

WHEY premium