SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Masa. Kilka rad. 78 kg, 188 cm.

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1186

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 110 Wiek 30 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 6868
Witam.
Wzrost: 188 cm
Waga: 78 kg
Cel do osiągnięcia: masa (może być powoli, ważne aby był progres nie chcę się za bardzo podlać bo ostatnimi czasy przesadziłem z piwem, co odbiło się negatywnie na moim brzuchu)
Trening w ciągu tygodnia: 3 x FBW, 1 x basen (przymus )

Potrzebuję pomocy w doprecyzowaniu diety (którą zamieszczam poniżej). Mianowicie brakuje mi przede wszystkim tłuszczy oraz trochę kalorii. I tu liczę na Wasze rady.

Twaróg wieczorem będę od czasu do czasu zamieniał z białeczkiem.
Co do samych dań typu ryż+kurczak to wiadomo, będę starał się zamieniać je w systemie ryż/makaron/kasza + kurak/wieprzowinka/rybki.

Do diety dołączam suplementację w postaci gold omega 3 - kapsułka rano i wieczorem - (wiec tu będzie nieco tłuszczy) oraz co dwa dni witaminki A-Z od hi tec'a bądź bodymax.

To by było chyba na tyle.
Z góry wielkie dzięki za pomoc

PS: Jak widać w diecie praktycznie nie uwzględniłem warzyw (staram się zawsze coś dołożyć do dania).

Zmieniony przez - Krakus001 w dniu 2011-12-21 18:50:56
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

Ranking TOP10 spalaczy tłuszczu

Chcesz wspomóc walkę z niechcianym tłuszczem? Zastanawiasz się jaki produkt wybrać?

Zobacz ranking
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 110 Wiek 30 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 6868
Analizując dietę sam doszedłem do kilku zmian, które już naniosłem, lecz dalej potrzebuję podpowiedzi.
Także podbijam temat.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Panowie, nikt nie pomoże?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 29 Wiek 25 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 1552
Ja osobiście bym dołożył białko w potreningowym, jak szukasz rozwiazania na tłuszcze, to w moim prazypadku dobrą metodą było podjadanie orzechów, nasion słonczenika/dyni między posiłkami wiekszymi, chociażby z 30-40g ale zawsze to podbicie rzędu 200kcal

don't need god, drugs or steroids, just need faith in yourself

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Orzechy już mam uwzględnione w pierwszym posiłku, ale faktycznie jest to jakieś sensowne wyjście. Dzięki serdecznie Tom Co prawda będę musiał ich sporo dziennie zjadać, ale tłuszcze i kcal zostaną podbite.
Co do białka w potreningowym, to właśnie zastanawiałem się nad dołożeniem ekono w przypadku gdy będę spożywał rybkę bądź też zwiększeniu ilości kuraka gdy właśnie jego będę jadł w tym posiłku.

Jakieś inne propozycje panowie co do tłuszczy i kalorii?
Pozdrawiam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 414 Wiek 25 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 2784
w drugim posiłku daj więcej oliwy, ewentualnie orzechy włoskie
co się rzuca w oczy za mało mięsa i ryby, dawaj conajmniej po 100-150g
imo przy masie carbo i bcaa podczas treningu jest bezsensu
w okołotreningowych unikaj tłuszczy, w ostatnim posiłku wywal chleb i dodaj warzyw i więcej twarogu 150g spokojnie
i między posiłkami się nie podjada, dodaj do posiłków orzechy jak gdzieś masz za mało kcal czy tłuszczy
pozdr

Zmieniony przez - whime w dniu 2011-12-22 15:32:14

Jak kraść to miliony, jak kochać to księżniczki.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
s.m.p.a. ODŻYWIANIE
Ekspert
Szacuny 424 Napisanych postów 56364 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 184874
o warzywka zadbaj w każdym posiłku spokojnie możesz zwiększyć ilość tł

Niedostępny do odwołania. Zdrowia dla WSZYSTKICH!

https://www.facebook.com/pages/Wszystko-Ch**/363238457019620 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
s.m.p.a. - warzywka wiadomo, jak najbardziej do każdego dania dokładane, żeby nie zakwasić organizmu, a dwa bo po prostu są zdrowe i bez surówki, czy jakiegoś pomidora/ogórka itp nie widziałbym sensu jedzenia Dzieki za pomoc
whime - ok, troszkę zwiększę białko. Natomiast chciałbym spytać czemu nie polecasz stosowania bcaa i carbo w czasie treningu (przy masowaniu)? Poprzez bcaa dostarczamy bezpośrednio wszystkie aminki do organizmu, co m.in. pomaga w regeneracji, a carbo jak wiadomo węgle które są mi niezbędne przy masowaniu i w sumie nie raz spotkałem się z osobami, które popijają je podczas treningu

Zmieniony przez - Krakus001 w dniu 2011-12-22 20:05:38
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Następny temat

Dieta Masa Ocena

Whey vit