SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Masa, zalanie

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 4615

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 672 Wiek 106 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 18387
Jestem od dłuższego czasu na masie, w poniedziałek skończyłem sześciotygodniowy cykl z Cell Pump. Teraz chce kontynuowac dalej mase, do Świąt (bez supli, sama dieta), później tydzień przerwy (odpoczynek w koncu powinien byc, mam racje?), po tym 2 tyg. wstepu i dalej masówka.

Teraz problem mam taki, że trochę mnie zalało tłuszczem - problem jednak w tym, że zalało mnie przede wszystkim na twarzy - reszta ciała jest ok, za to na twarzy jestem zalany (może opuchnięty?). Na poczatku cyklu robilem HIIT 1-2 x w tyg, jednak od ok. 4 tygodni nie robilem zadnych aerobow czy HIIT''a (jedynie basen raz w tyg. 1 godzina). Od wczoraj (dzien po zakonczeniu cyklu) zacząłem brać ZMA apteczne. Pogorszyła mi się również w ostatnich dniach cera. W zwiazku z tym mam pytanie: czy mozna robic HIIT i aeroby na masie? Aktualnie planuje robić 1x aeroby w tyg (~40 min.) po treningu oraz 1-2x w tyg HIIT. Nie spadnie mi przez to to, co wypracowalem? Co o tym sadzicie, co moglibyscie doradzic?

Impossible is nothing.

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
cwicz jedz(niskie ig,czyste bialka,zdrowe tluszcze) biegaj i niczym sie nie przejmuj...a gdy bieganie stanie sie czyms koniecznym do zycia tak samo jak silownia,zauwazysz ze caly rok jestes pociety a mimo to miesni przybywa,mniej ale czysciej....sprawdz to zią
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 36 Napisanych postów 3542 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 11507
Vitos wychodze z zalozenia ze diete masz dopracowana.
Ale tak naprawde sam sobie odpowiedziales, to poprostu brak aerobow(one zawsze sie sprawdzaja). Do tego witamny i mineraly, specjalnie o nich wspominam gdyz niektore maja dzialanie antyestrogenne.
Jezeli chodzi o twoj trening, to nie uwazasz ze powinien byc podzielony na mezocykle budujace mase sile i ksztaltowanie?

Wal śmiało - odpowiem na każde pytanie

TRENING OSOBISTY 604 971 921

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 672 Wiek 106 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 18387
Temat założyłem dosyć dawno, więc mam już za sobą przywrócenie do normy po tamtym "zalaniu" jak i stosunkowe przywrócenie do normy po Świętach

Dietę mam dopracowaną, kalorie staram się dodawać w postaci zdrowych tłuszczy, a nie węgli (ew. jak trzeba, to nieco węgli w okolicach treningu). Aerobów w końcu nie robiłem (w sumie wykonałem tylko jedną sesję ok. 40 min), a w większości robiłem HIIT (IMO lepszy, niż aeroby - może czuję się po tym fizycznie jak wypruty flak, ale za to "coś" w tym jest, że i psychicznie, jak i fizycznie, pomimo tego zmęczenia, czuję się lepiej - a efekty są dobre). Wcześniej (w okresie zrzucania kilogramów, gdy byłem 'ostro zalany' i zaczynałem ćwiczyć), dosyć często robiłem aeroby - ok. 3-4 razy w tyg, na czczo lub po treningu.

Co do witamin i minerałów - jak już wspomniałem - łykam ZHA (apteczne ZMA), wydaje mi się, że miałem niedobór magnezu i cynku (wit. B również), bo zauważyłem ogólną poprawę w tym okresie: lepsze samopoczucie, lepszy sen, aktywność, cera, libido, regeneracja i zmęczenie, itp. Nawet przeszły mi tzw. "stany lękowe", co ponoć występuje przy niedoborze magnezu. Może poza tym, co teraz łykam - mógłbyś jeszcze coś poradzić? Warto jeszcze dokupić jakieś witaminy, minerały?

Jeżeli chodzi o mezocykle, to masz rację - teraz w okresie zimowym skupiam się na masie (przy okazji idzie nieźle siła), jednak zależy mi na czystej masie, nie chcę się niepotrzebnie zalewać tłuszczem - w końcu zimą też jakoś trzeba wyglądać?

Impossible is nothing.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 36 Napisanych postów 3542 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 11507
Vitos, tak naprawde wszystkie witaminy i mineraly sa bardzo istotne gdyz niedobor chociazbyjednej bedzie sie objawial wstrzymaniem rozwoju masy i sily(jakiegokolwiek rozwoju).
Bardzo dobre sa multiwitaminy produkowane wlasnie z mysla o sportowcach wyczynowych, sa tam prawie wszystkie(lub wszystkie) witaminy i mineraly w ilosciach nie wykluczajacych sie wzajemnie(nie zachodzi antagonizm).
Proponuje kilka pozycji: Bio-6-caps KAIZENA, Vit-min 75+ lub Special two NOW.
Na ten czas zanim bedziesz mogl zakupic tego typu preparat, proponuje dorzucic do swojego zestawu Vit C(2000-3000mg/dzien), wapno (1200mg/dzien).Przydalaby sie rowniez vit E 200-400mg, beta caroten lub wit A.
Ale tak naprawde potrzeby masz znaczne, wiec radze siegnac po preparat skojarzeniowy.
A jezeli chodzi o cyklicznosc treningow, to powinienes wdrozyc ta glowna zasade treningowa gdyz po krotkim czasie organizm przyzwyczaji sie do takich samych(podobnych bodzcow) i przestanie reagowac wzrostem masy.
Np sila, to lepszy "warsztat" dla robienia masy. Dzieki jej zwiekszeniu uzywasz lepszych ciezarow przy rozwoju umiesnienia.
1

Wal śmiało - odpowiem na każde pytanie

TRENING OSOBISTY 604 971 921

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta mistrzów??

Następny temat

co jesc aby tyc?

WHEY premium