SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Masło orzechowe a masa

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 51409

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 25 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 636
Witam.
Mam pytanie głównie do fachowców i osób, którzy stosowali/stosują masło orzechowe jako produkt, który ułatwia zwiększenie masy. Mianowicie jest w nim dużo białka przyswajalnego do naszego organizmu (29g. na 100g.). Ja osobiście staram sie jeść jej najczęściej. I właśnie tu pojawia sie moje pytanie. Czy rzeczywiście daje to efekty w postaci przyrostu masy i w jakim czasie to jeść( przed czy po treningu).

Czekam na odpowiedzi.
4
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
eveline Trener personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 1440 Napisanych postów 15979 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 230563
Masło orzechowy to bardzo smaczny, ale niezwykle kaloryczny produkt. Jest dość popularny w diecie sportowców, ale głównie za sprawą walorów smakowych niż cudownego działania czy składu. Masło orzechowe można kupić oraz zrobić samemu, wówczas wiemy co dokładnie weszło w jego skład. W gotowych zwykle jest cukier, choć na rynku coraz częściej pojawiają się wersję pozbawione i cukru i soli. Nie zmienia to jednak faktu, że ze względu na wartości odżywcze orzechów produkt ten jest bardzo kaloryczny bogaty w tłuszcze, białko a także węglowodany.

Dodać trzeba również, że najczęściej spotykanym masłem jest masło z orzechów arachidowych a w porównaniu z innymi orzechami (choć arachidy zaliczane są do strączków a nie orzechów) wypada najsłabiej pod kątem wartości. Stwierdzenie „staram się jeść jak najczęściej” nie ma tutaj niestety uzasadnienia, bowiem z większą korzyścią dla sylwetki i poziomu sytości uzyskamy jedząc normalne zbilansowane posiłki np. ryż/kasza/ziemniaki z mięsem i warzywami. Większa porcja, więcej wartości odżywczych.

Masło orzechowe nie jest produktem zakazanym, ale tak jak ze wszystkim i tu należy zachować umiar, ponieważ bardzo łatwo jest przekroczyć swój bilans kaloryczny nawet na masie.

Do poczytania:
https://www.sfd.pl/Masło_orzechowe__za_/przeciw-t616960.html
https://www.sfd.pl/Masło_orzechowe_LIDL-t1111019.html


Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 528 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 10185
Ani przed ani po masło orzechowe zawiera dużo tłuszczu a przed i po treningu nie jest wskazane jeść tłuszczy
Ogólnie masło orzechowe jak dla mnie to to samo co snickers
2

Yo, yo mada faka bicz!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1202 Wiek 38 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 17052
Arni stosowal w swoja diecie wlasnie ten produkt
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 302 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 7343
"Ogólnie masło orzechowe jak dla mnie to to samo co snickers"

Dość śmiesznie to ująłeś. Po pierwsze spójrz na ilość węglowodanów strawnych i nie strawnych w maśle orzechowym i snickersie. Przyjmij do wiadomości, że batony typu snickers są robione z tłuszczów trans (jak większość słodyczy dostępnych w sprzedaży). Ponadto tłuszcze w diecie odgrywają ważną rolę i w przypadku niedoboru np. wielonienasyconych, masło orzechowe może być pomocne. Z tym, że ja preferuje masło własnej roboty - orzechy arachidowe (ale zwykłe, niesolone i nie prażone), szczypta soli (bądź nie, jak kto woli), słodzik (nie przesadzałbym, gdyż orzechy są dość słodkawe).
Pozdr
1

"Nie wystarczy mieć sprawny umysł, trzeba go jeszcze dobrze używać."
Kartezjusz

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 25 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 636
Dzięki za wypowiedzi.

Jednak czy jest to pomocne w robieniu masy ?? Dokładam do tego jeszcze trochę miodu w celu dostarczenia węglowodanów i takie coś serwuje sobie przed treningiem. Po treningu daje bananka na dostarczanie białka, a reszta to już według dietki.

Dobrze to robie czy powinienem coś zmienić.

proszę o komentarze.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 3352 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 46894
oczywiście że jest to pomocne, ale chyba przy łapaniu fatu

40minut przed treningiem ryż+tuńczyk
zaraz po treningu daj wegle złożone plus białko (np. gainer)
godzine po treningu zjedz coś konkretnego
kurak/pang+ryż/kasza gryczana
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 255 Napisanych postów 13305 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 45257
masło orzechowe bez cukru np. Sante jest bardzo dobrym składnikiem diety.


Najlepsze są holenderskie masła orzechowe ale bardzo ciężko je dostać.

Ja swoje poglądy mam, ale teraz czasy takie, że na wszelki wypadek się z nimi nie zgadzam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 481 Wiek 39 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 9932
hehe

maslo orzechowe jest spoko - jak masz ulozona i zapieta na ostatni guzik diete - a takie teksty jak to ze cos jest zle i tylko dobre do lapania fatu sa smieszne, a co moze na takim ryzu i kurczaku sie nie lapie wogole ?? - wszyscy dobrze wiemy ze robiac mase lapie sie fat chocby sie zarlo samo bialko
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6256 Napisanych postów 75961 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754448
Jak juz pisalem w paru postach o masle orzechowym. Dobrej jakosci jest robione z orzechow laskowych, nie zawiera cukru oraz izomerow trans, jest drogie ok 10zl i ciezko je dostac. Sa lepsze i tansze produkty ktore mozna dodac do diety.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 11 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 819
ej ale banankiem to raczej białka nie dostarczysz i miód to raczej po treningu a nie przed bo to cukry proste.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 126 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 6926
ja osobiscie kupuje masło orzechowe firmy blackrose można je dostać w sklepach typu real masło to jest bardzo drogie ok 11 zł czase mi sie zdarz ze po treningu nakładam sobioe troche na chlenbek:) ale raczej rzadko bo ma dużo kalori chociaz jest bardzo zdrowe.dobrze jest jesc orzechy jako przekaski ja zawsze mam je po reka jak gdzies jade:)
1
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Już sie w tym pogubiłem

Następny temat

carbo+koktaj ?

WHEY premium