SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Masówka od trenera do oceny

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 948

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 178
Witam wszystkich!
Kupiłem przez internet od pewnego trenera dietę na masę i chciałem poprosić Was o ocenę.

Moje dane:
Wiek: 26
Wzrost: 198
Waga: 90
Staż: kilka miesiecy machania z dietą "na oko,jak się uda" co skutkowało wskoczeniem z 78 na 90 kg
Trening: 4x tyg., poza tym zero aktywności sportowej, ale sporo chodzenia jak to w wakacje

Podoba mi się forma diety, bo nie mam czasu na spedzanie godzin w kuchni.

1. 50 g białka + 120g płatków owsianych + 40g orzechów włoskich
2./3./4. 200g kurczaka + 100g ryżu + 15 g oliwy z oliwek + warzywa
5. 200g kurczaka + 40g orzechów włoskich + warzywa

Po wrzuceniu w kalkulator (bez warzyw) wyszło mi łącznie 255g białka, 119g tluszczy i 309g węgli co daje 3348 kcal.

Na kg masy wychodzi wg moich obliczeń:
2,83g białka / 1,32g tluszczy / 3,43g węgli

Jestem laikiem, ale nie wydaje Wam się troszkę przy dużo białka, dużo za mało węgli / kalorii?

Z góry dziękuję!
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3674 Napisanych postów 31005 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 294222
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 178
Proszę oto zrzut. (zapotrzebowanie 4100kcal wpisałem po swojemu, nie były to wytyczne tego trenera, od niego jest tylko załączona dieta)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3674 Napisanych postów 31005 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 294222
wystarczy 2 g białka na kg
oraz urozmaicaj nie tylko pierś z ryżem :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 98 Napisanych postów 357 Wiek 32 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 9963
j/w może nawet mniej niż 2g na kilogram, jeśli masz powiedzmy 15% bf lub wiecej można oszacować suchą masę ciała i wtedy ustalić ilość białka. Tkanka tłuszczowa i woda nie potrzebuje dodatkowej ilości energii czy budulca
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 178
Tak, wiem, tutaj kurczak i ryż jest tylko przykładem. Białko pozyskuje z kurczaka, twarogu/serka wiejskiego/ryb/wieprzowiny i wołowiny, węgle z ryżu i różnego rodzaju kasz, sporadycznie razowego chleba jeśli nie mam innej opcji.

Białko zbije wg. Waszych porad, pytanie tylko jak to w końcu jest - wliczać tylko to pozyskane z mięsa czy z każdego produktu w diecie?

Oprócz ilości białka nie ma nic do poprawy (kalorie, węgle itp itd)?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3674 Napisanych postów 31005 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 294222
Licz całe białko :)
Kcal
na początek wydają się ok, to kwestia zapotrzebowania, i tak będą zmienne na przestrzeni czasu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 98 Napisanych postów 357 Wiek 32 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 9963
Ja na przykład zliczam do puli kcal całe białko, ale tylko zwierzęce traktuję jako pełnowartościowe - są różne szkoły, mnie pasuje taki sposób przy czym ta założona ilość musi się zgadzać.

Odnośnie węgli możesz również dać wafle ryżowe (chociaż teraz to i wafle jaglane i amarantusowe i cholera wie z czego jeszcze widuję w sklepach ) będąc poza domem, nie koniecznie musi być to chleb. A i porcja czy dwie owoców nie zaszkodzą, a wręcz mogą pomóc
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 178
Dziękuje za pomoc. Dopiero zobaczyłem, że nie wysłałą mi się wiadomość....
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 978 Napisanych postów 11361 Wiek 5 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 191504
Witaj,
Generalnie jak przedmówcy za dużo białka spokojnie starczy Ci 180-200 gram białka. Urozmaicałbym na Twoim miejscu tą dietę gdyż cały czas stojąc taki schemat możesz mieć braki w mikro i makro elementach.
Pozdrawiam
1
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

potrzebuje opini

Następny temat

najlepsza odzywka typu GAINER?

WHEY premium