SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Masówka.

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 762

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 28 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 64
Witam wszystkich.
Mam 18 lat, 190cm wzrotu i ważę 78kg. Na siłownię chodzę od roku, ale z miernymi skutkami. Dopiero od września się przykładam, to znaczy - stosuję dietę (jem nadwyżkę kalorii według kalkulatora, 4300kcal dzienni), odżywiam się zdrowo, czytam dokładnie o technice wykonywania ćwiczeń, żeby nie napieprzać szybko i bez sensu lub by nie brać wielkich ciężarów i gibać się całym ciałem. Tyję około pół kilo na miesiąc. Nie zadowala mnie to. Ostatnio zacząłem jeść jeszcze więcej, piję Magnuma 8000 (dziś dopiero trzeci dzień). Na siłownię chodzę 3 razy w tygodniu, ćwicząc: klatka+biceps, plecy+triceps, nogi+barki i po każdym treningu dwa ćwiczenia na brzuch. Nie biegam, nie jeżdżę na rowerze, czasem gram w kosza. Co trening chodzę na saunę (siedzę średnio 10-15min). Chciałbym być jeszcze większy, bo od września siła mi moim zdaniem znacznie urosła przy wielu ćwiczeniach (dodam, że na izolatorach robię jakieś 30-40 proc. ćwiczeń). Każde ćwiczenie robię tak, że 12 powtórzeń, zwiększam nakład, 10, zwiększam, 8, zwiększam 6. Jak mogę zmienić swoje treningi, by mięśnie były większe, by po prostu rosnąć?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 17852 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 63608
Wklej cały plan i napisz jak cwiczyles do tej pory. Zgaduje że brakuje ciężkich wielostawowych ćwiczeń co blokuje progres masowy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 28 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 64
Każde ćwiczenie ma 4 serie, 12 powt.-10.powt.-8powt.-6powt. zwiększając nakład z każdą serią. Ostatnie serie mają takie nakłady, że kończę je z trudem, czasem nawet ledwo kończę, albo nie mogę zrobić ostatniego powtórzenia. Nie skaczę nakładami, że np. klatkę zaczynam drążkiem, a kończę 60kg. Staram się to robić rozsądnie i skakać na maszynach o kolejny ciężar, na hantlach o 2kg, na ławce zazwyczaj o 2,5-5kg.
Trening I
Klatka:
-wyciskanie na ławce równolegle do podłoża,
-wyciskanie na ławce skośnie (ok. 45st. względem podłoża),
-rozpiętki na maszynie

-wyciskanie na siedząco (mam taką maszynę na siłowni, nie mogę znaleźć zdjęcia).
Biceps:
-uginanie ramion z hantlom w siadzie,
-modlitewnik ze sztangą łamaną,
-uginanie ramion ze sztangą nachwytem (stojąc),
-uginanie ramion podchwytem (sznur).

Trening II
Plecy:
-ustawiam się pod kątem 50-60 stopni względem podłoża, chwytając uprzednio pasy i przyciągam się w kierunku dłoni, aż nie dojdę do nich klatką (4 serie 12 powtórzeń),
-ściągnie drążka w siadzie z szerokim uchwytem,
-unoszenie tułowia z opadu,
-wznosy barków z hantlami.

Triceps:
-pompki (te z dłońmi ułożonymi w trójkąt pod klatką) 4 serie 10 powt.
-pompki na poręczach,
-maszyna w stylu pompek na poręczach, że siadam i odpycham w dół takie rączki,
-prostowanie ramion (sznur).

Trening III
Nogi:
-przysiady ze sztangą na plecach,
-maszyna izolująca na przód ud (siedząc mam wyprostowane nogi, zaczepiam je o taki "drążek" i zginam w dół)
-maszyna izolująca na tył ud (siedząc mam zgięte nogi, opieram je o "drążek" i prostuję)
-łydki na suwnicy (leżę i unoszę ciężar samymi łydkami na prostych nogach)

Barki:
-maszyna izolująca, gdzie siedząc chwytam przy ciele dwóch rączek i odchylam ręce ku górze (coś w stylu unoszenia sztangielek bokiem w górę),
-wyciskanie sztangi zza pleców,
-podciąganie sztangi wzdłuż tułowia,
-unoszenie ramion w przód ze sztangą.

BRZUCH (robiony po każdym treningu)
-wsadzam nogi w pasy, opieram się na rękach i przyciągam nogi jak najbliżej brody (3 serie, 20 powtórzeń),
-blokuję pod czymś nogi, odchylam się plecami do tyłu i przenoszę 7kg piłkę z lewej strony na prawą w szybkim tempie (2 serie, 50 powtórzeń).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 17852 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 63608
jakie treningi stsowales ?? przy ktorym progress masowy byl najwiekszy ?? jak z sila ??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 28 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 64
Siła rośnie, obserwuję znaczny wzrost siły przy prawie każdym ćwiczeniu (wzrosła od września) i właściwie na takim programie lecę ciągle, a masa tak jak pisałem - około pół kilo na miesiąc.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 17852 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 63608
zmien trening na jakis mniej rozbudowany najlepiej z partia 2x w tyg (masz w podwieszonych)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 28 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 64
Przeczytałem artykuł ronie220, ale nie wiem jak się do niego dopasować. Da się jakoś skorygować mój trening tak, aby było okej?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

trening do oceny

Następny temat

Plan mase i siłe do oceny

WHEY premium