SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Martwy ciąg technika do poprawy

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 745

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 125 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 4770
Hej,

moglibyście mi doradzić co mogę zrobić? Generalnie mam ogólnie hipermobilność stawów. Potrafię sobie przełożyć ręce przez głowę, mam luźne więzadła przez to itd itd... Wracając jednak do tematu. Nie wiem czy jest to właśnie wina tej hipermobilności, ponieważ ostatnio lekarz stwierdził, że nie mam żadnego problemu z plecami, a mimo to moje plecy w odcinku piersiowym przy martwym ciągu wyglądają trochę dziwnie.

Generalnie wypinam klatkę piersiową, złączam łopatki, czuję, że mam proste plecy a potem na filmiku widzę, że jest zupełnie inaczej. Co jest najśmieszniejsze na filmiku mam 150 kg, więc można uznać, że wziąłem za dużo, ale robiąc dokładnie to samo (nawet w technice sumo) na 60 kg jest dokładnie ten sam efekt. Czy ktoś mógłby mi coś doradzić?


class="link" target="_blank">Moja technika mc
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

Z białkiem SZTOS łatwiej zdobędziesz prawdziwie SZTOS formę!

16 porcji w opakowaniu, w tym 19g białka w 1 porcji!

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 62 Wiek 36 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 14544
Witam,

Szczerze z uwagi na jakoś filmu , ciężko było dostrzec, ale po paru razach doszedłem Dio pewnych wniosków. Jak to mówią diabeł tkwi w szczegółach. Z mojej obserwacji wynika że sztange w fazie podnoszenia ciagniesz za dalego od sobie ( goleni czy łuda) . To może być powodem łamania się w części piersiowej kręgosłupa. Ciężar powinien być ciągniety wzdłuż ciała a dokładnie po nim . Jeśli masz na siłowni trap bar zalecam spróbować, dzięki temu twoja pozycja wyjścia będzie tuz przy ośrodkowym osrodku ciezkosci czyli pozycja startowa nie będzie wychylona do przodu co powinno zmienić postawę a tym samym potwierdzić moje przypuszczenia. Również sa ćwiczenia na poprawę techniki martwego ciągu . Jeśli uważasz że moja rada była satysfakcjonująca , zostaw łapkę górę pod postem .
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening domowy z hantlami dla początkującego

Sztos