SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Martwy ciąg - Ocena

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 75

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 4 dni Przeczytanych tematów 11
Witam, po dłuższej przerwie wracam do treningów, nigdy jednak nie robiłem martwego ciągu, co było sporym brakiem w planie, więc teraz postanowiłem od początku dodać do priorytetów.

Dosłownie kilka razy kiedyś próbowałem, ale mi 'nie siedziało' więc się nie uczyłem. Proszę o ocenę i wytknięcie błędów nad czym pracować. Oczywiście na talerze proszę nie zwracać uwagi, najpierw chce się jedynie ruchu nauczyć :D

https://streamable.com/3jjki
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów? Indywidualne plany dietetyczne i treningowe
  • 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 64 Wiek 23 lat Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 3155
Zaskakująco dobre ułożenie ciała przy brakach w set upie. Obejrzyj np

i zrozumiesz, co robisz nie tak (np. sztanga za daleko od srodstopia, co powodujesz sam podejsciem "Oczywiście na talerze proszę nie zwracać uwagi, najpierw chce się jedynie ruchu nauczyć", tzn. twoj ciezar wybacza zle ulozenie, daj roboczy to naturalnie cialo bedzie dazylo do dzwigni, w ktorej jest najsilniejsze),
Z sugestii buty jesli maja jakkolwiek podniesiona podeszwe - zdejmij lub załóż płaskie, głowę zadzieraj (patrz w górę) - za nią kręgosłup się prostuje (znów, ciężar wybacza, normalnie patrzenie w dół spowodowałoby garba) i oczywiscie, deadlift powinien być wykonany z pełną siłą (podnosisz najszybiej jak możesz, opuszczasz kontrolując ciężar np. Larry Wheels ), i cóż odwijanie sztangi też jest pomysłem kiepskim, bo tracisz sztangę znad środka stopy i nie napniesz najszerszego (tj. tracisz eksplozywność na starcie)
2

Ain't nothing like the old school

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 4 dni Przeczytanych tematów 11
Wielkie dzięki za taką konkretną odpowiedź, następnym razem postaram się to zmienić i nagram ponownie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5530 Napisanych postów 7369 Wiek 38 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 229070
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Nadwaga przy robieniu masy

Zestaw 1