SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Martwy ciąg

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1550

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 232 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2220
Siema mam pytanko: Jeżeli ktoś ma 16 lat i staż treningowy 7 miesięcy to czy mógłby ćwiczyć normalnie martwy ciąg?? Bo na początku mi trener powiedział że jak tak z pół roku poćwicze na takim "krzesełku" do skłonów tułowia to będę mógł ćwiczyć martwy ciąg i ten miesiąc trenwałem martwego i trener powiedział żebym tego nie robił bo jeszcze rosne itp. Co wy o tym sądzicie?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 232 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2220
OK dzięki sogi dla was Będe ćwiczył martwy ciąg ze szczególną uwagą na technike i na odpowiednio dobrany ciężar
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 81 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 353
wg mnie mozewsz cwiczyc ale nie za duzy ciezar bierz
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 7409 Wiek 52 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 39811
vatan

1.ciezkie cwiczenia(przysiady;ciagi,itp. ...) powinienes przyswajac juz od pierwszych treningow.
2.zmien trenera.

pozdrawiam.

rewq29

ciezar nie ma z tym nic wspolnego.

"live and die in the squat rack"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ja bym nie ryzykował. A przynajmniej nie na max ciężarach. Tak jak napisałrewq29 - zaniżone obciążenia będą ok. Tym bardziej, że skoro nie masz prawidłowej techniki (bo ciężko ją w miesiąc wyrobić), to ćwicząc na max ciężarach zrobisz sobie tylko krzywdę. Wg. mnie trener Ci dobrze radzi.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 348 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 6691
Jeżeli robisz dobra technika to uwierz nic sie tobie nie stanie Gorzej jeżeli sie krzywisz przy tym

No pain, no gain

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Po miesiącu treningów ciężko o dobrą technikę. Dodatkowo w wieku 16 lat kości są wyjątkowo podatne na odkształcenia, nie mówiąc już o tym, że nie są do końca uformowane.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 7409 Wiek 52 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 39811
IronBull

ale nikt tutaj nie mowi o max ciezarach.

powtorze jeszcze raz-trener do zmiany.

to,ze ma zaczac na zanizonych ciezarach to nie ulega dyskusji,bo to normalna procedura,niezaleznie,czy bedzie dzwigal sam gryf,czy 300kg.
uczyc sie MUSI od samego poczatku,gdyz nie jest(jeszcze) w stanie (nie potrafi)przeciazac swojego ukladu miesniowego-wiec lepiej teraz,niz pozniej.

problem lezy gdzie indziej.
wiekszosci cwiczacym myslenie sprawia bol,nie potrafia zachowac zdrowego rozsadku-stad pozniej takie rodza sie stereotypy.

dlatego lepszym wyborem dla takich oszolomow jest wybor innej formy spedzania wolnego czasu....o! moze szachy podwodne?

pozdrawiam.

jesli juz,to wolalbym,zeby "trener" powiedzial wprost,ze nie potrafi badz nie chce mu sie poswiecic troche czasu na wnikliwy instruktaz.

"Dodatkowo w wieku 16 lat kości są wyjątkowo podatne na odkształcenia, nie mówiąc już o tym, że nie są do końca uformowane."

troche zajechalo mi "madrosciami' z rodzimej prasy.


Zmieniony przez - traktor71 w dniu 2009-08-16 15:55:38

"live and die in the squat rack"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Traktor, napisałeś ciezar nie ma z tym nic wspolnego., dlatego myślałem, że mu radzisz ćwiczyć z pełną "parą". Dobrym rozwiązaniem będą małe ciężary w MC (skup się na technice) i wzmacnianie prostowników przez te ćwiczenia na maszynie bądź wznosy klatki leżąc na brzuchu. Jak się poczujesz mocny to możesz zwiększyć ciężary.

troche zajechalo mi "madrosciami' z rodzimej prasy.
?? A to nieprawda że kości w wieku 16 lat nie są jeszcze w pełni ukształtowane?


Zmieniony przez - IronBull w dniu 2009-08-16 16:00:56
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 7409 Wiek 52 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 39811
IronBull

nie kupuje tego.

JUZ TERAZ MA ZACZAC DZWIGAC NA WOLNYCH CIEZARACH.

maszyny jeszcze tylko pogorsza sytuacje.

zreszta...o czyym my tu pier....

podstawa jego treningu powinien byc PRZYSIAD,wiec z przygotowaniem prostownikow nie widze problemu.

Zmieniony przez - traktor71 w dniu 2009-08-16 16:03:20

"live and die in the squat rack"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
A o czym ja piszę :) Ćwiczenia złożone - ok. Tyle, że bardzo ostrożnie z ciężarem. tym bardziej że jest jeszcze młody.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 7409 Wiek 52 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 39811
IronBull

zasugerowalem sie tym tekstem:

"...wzmacnianie prostowników przez te ćwiczenia na maszynie bądź wznosy klatki leżąc na brzuchu. "

zreszta mniejsza z tym.

podsumowujac.

nauka i doskonalenie techniki mc,zwrocenie szczegolnej uwagi na utrzymanie prawidlowej postawy ciala,itd....rozpoczecie na zanizonych ciezarach LECZ pamietanie o zasadzie progresywnego zwiekszania obciazen treningowych,zeby cwiczenie mc nie wygladalo tak,ze pacjent bedzie maqchal 60 kg z palcem w dupie przez najblizszych kiljka miesiecy,bo to mu nic nie da.
wykonujesz zalozona ilosc powtorzen(przy zachowaniu kanoonow prawidlowej techniki)-na nastepnym treningu ZWIEKSZASZ CIEZAR.

AMEN

ps.

goraco polecam instruktaz jednego ze znanych trenerow,nt.techniki martwego ciagu-wersji klasycznej:

http://startingstrength.wikia.com/wiki/Deadlift_Videos




Zmieniony przez - traktor71 w dniu 2009-08-16 16:24:38

"live and die in the squat rack"

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

cel masa - opinie, sugestie dotyczace planu...

Następny temat

Nie wolno przytyć - co dalej?

Wiecej