SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Martwy ciąg

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 308

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 65 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 387
Witam robiłem wczoraj martwy ciąg i czuje jakby dół pleców, robiłem martwy drugi raz ale technika nie jest taka zła i zwracam uwagę na te plecy żeby nie było kociego grzbietu. Ćwiczyłem 40kg potem spróbowałem 60kg. To nie jest taki mocny ból tylko tak Jakby czuje ze ćwiczyłem. Powinno boleć? Nie chce zrobić sobie kontuzji.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6497 Napisanych postów 62289 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777520

Martwy ciąg to obok przysiadu jedno z podstawowych i najbardziej skutecznych ćwiczeń siłowych w asortymencie trenujących osób.
Jednocześnie jedno z trudniejszych technicznie ćwiczeń. W przypadku martwego ciągu musimy zwracać uwagę na bardzo wiele czynników

Do najważniejszych należą:
- utrzymanie naturalnych krzywizn kręgosłupa przez cały czas trwania ćwiczenia
- utrzymanie napiętych mięśni rdzenia
- odpowiednie oddychanie podczas ćwiczenia
- rozpoczęcie ruchu od cofnięcia bioder, martwy ciąg to najprościej pochylenie w biodrach
- dobór odpowiedniej wersji ćwiczenia dla nas (klasyk/sumo)

Gdy jesteś pewny, że Twoja technika jest odpowiednia to teraz trzeba sprawdzić rodzaj bólu jaki towarzyszy po wykonaniu ćwiczenia.
Z racji, że martwy ciąg jest ćwiczeniem globalnym, ale mocno atakującym odcinek lędźwiowy to musimy wyczuć czy towarzyszy nam ból mięśniowy co jest naturalnym efektem treningu, czy ten ból jest kręgosłupa.

Jeśli bolą mięśnie to nie mamy się czym przejmować bo prawidłowa regeneracja szybko poprawi sytuację. Jeśli natomiast odczuwasz ból kręgosłupa to wóczas trzeba zweryfikować technikę ćwiczenia przede wszystkim, a jeśli ból się utrzymuje to zbadać się u lekarza czy fizjoterapeuty.
Film z wykonania martwego ciągu byłby bardzo pomocny.

Polecamy również: Martwy ciąg - niezastąpione ćwiczenie na plecy?




Zmieniony przez - rion10 w dniu 2020-08-12 10:14:12

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1375 Napisanych postów 726 Wiek 3 lata Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 7376
Prawdopodobnie to masz zakwasy dołu pleców. Musisz też wiedzieć mniej więcej czy to mięśnie czy kręgosłup ale myślę że to mięśnie obolałe. Albo też po prostu plecy nie przyzwyczajone i boli.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 14675 Napisanych postów 53178 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 400639
Po tym co Cię boli nie jesteśmy w stanie ocenić techniki
1

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

Prowadzenie, plany treningowe, plany żywieniowe: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 65 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 387
Czuje ze to nie jest bol kręgosłupa tylko niżej lekko.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 65 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 387
Mogę dać jedynie takie zdj. Wiadomo że nie jest idealnie ale mam 193 cm i troszkę mi ciężko narazie. Sztangę trzymam tak blisko piszczeli aż zdarte mam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 65 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 387
I robiłem to ćwiczenie tak naprawdę 2 raz i myśle ze jakieś zakwasy mnie złapały.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

2 kontuzje, ktore cwiczenia?

Następny temat

Plan do oceny na 4 dni

WHEY premium