SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Mamuka - REDUKCJA!

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 3406

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 20 Wiek 37 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 282
Wiek : 28
Waga : 86
Wzrost : 178
Obwód w biuście(1) :102
Obwód pod biustem :89
Obwód talii w najwęższym miejscu (2):91
Obwód na wysokości pępka : 110
Obwód bioder (3):108
Obwód uda w najszerszym miejscu:64
Obwód łydki :39
W którym miejscu najszybciej tyjesz : brzuch
W którym miejscu najszybciej chudniesz : tyłek, nogi
Uprawiany sport lub inne formy aktywności: siłownia 3 razy w tyg, bieganie w pozostałe dni
Co lubisz jeść na śniadanie: kasza jaglana/jajka/płatki owsiane
Co lubisz jeść na obiad : makaron
Co jako przekąskę : jak staram się zdrowo to orzechy, a jak mam deprechę to wszystko co słodkie
Co jako deser :
Ograniczenia żywieniowe :
Stan zdrowia: Hashimoto
czy regularnie miesiączkujesz: tak
czy bierzesz tabletki hormonalne: tak, Euthyrox na tarczycę
czy przyjmujesz leki z przepisu lekarza: tak
czy rodziłaś: tak, 1 raz
Preferowane formy aktywności fizycznej: bieg, siłka
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty : -
Stosowane wcześniej diety : wszystkie diety czasopismowe :P


Jest tragedia, wstyd, płacz i zgrzytanie zębami. I totalna bezsilność. W ciągu kilku miesięcy mimo regularnego chodzenia na siłownię i trochę mniej regularnego biegania przytyłam 10 kg... Jestem zmotywowana, ale mam wrażenie, że mój organizm robi mi ciągle na złość. Bez przerwy mam napady głodu, przede wszystkim na "coś słodkiego". Nawet jak zjem zdrowy, wartościowy posiłek i tak ciągnie mnie do słodyczy. Czuję się wtedy jak narkoman na odwyku :( Jak nie przekąszę węgli to normalnie czuję jak kręci mi się w głowie, jest mi słabo i wogóle makabra.
Bardzo chciałabym schudnąć, bo to jak teraz wyglądam nie jest ani estetyczne, ani nie czuję sie zdrowo ( jestem senna, apatyczna, nie mam na nic energii...).
Nie mam pojęcia co zrobić z tymi napadami wilczego głodu. Naprawdę staram się jeść regularnie 5-6 posiłków dziennie (120B,80T,200W).
Strasznie to wszystko frustrujące, ale codziennie wstaję z myślą, że przecież nie można sobie odpuścić...
Proszę pomóżcie dziewczyny!!!







Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 80 Napisanych postów 1033 Wiek 43 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 8791
Hej,wiesz czytalam twoj pamietnik i pomyslalam sobie ze twoje napady na slodycze moze wynikaja emocji,moze zajadasz Jakies problem.Mozesz byc tego nawet nieswiadoma.Jesli ciagle czujesz glod i to nie jest glod fizyczny to nigdy nie bedziesz sie czula syta.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 73 Napisanych postów 26831 Wiek 18 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 283202
POkaż swoją dietę.

W regulaminie masz art o diastasis - sprawdź, czy nie masz.

A ja nie jestem za ciężka jak na swoją wagę?
http://www.sfd.pl/Ruda_DT_/_Debiuty_2015-t1044538.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 20 Wiek 37 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 282
Diastasis nie mam. Sprawdzałam zanim zaczęłam przygodę z siłownią.
Posiłki wyglądają mniej więcej tak.



No i oczywiście cała gama kolorystyczna warzyw. Nie licze ich nawet


Zmieniony przez - mamuka w dniu 2014-05-13 23:11:54
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 73 Napisanych postów 26831 Wiek 18 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 283202
ww 130 na początek, podwyższ tluszcze

A ja nie jestem za ciężka jak na swoją wagę?
http://www.sfd.pl/Ruda_DT_/_Debiuty_2015-t1044538.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 39 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 6027
Mam na forum niewielki staż, zaledwie kilkudniowy, ale zauważyłam u ciebie hashimoto, ja też niestety choruje na to samo.
Tu na forum znalazłam ciekawy artykuł o niedoczynności tarczycy
https://www.sfd.pl/kiedy_lady_ma_niedoczynnosc_tarczycy_-t878162.html

plus przy hashimoto zalecają diete bezglutenową i bezmleczną, to też przede mną ;) nie wiem jak będzie u Ciebie, czy to każdemu z hashi jest zalecane

Miałam również wielką ochotę na słodycze. Dopóki nie zjadłam czegoś słodkiego to byłam nie do życia, bez energii, ale odkąd jem poprawnie jest zdecydowanie lepiej, u mnie już sama zmiana tego co jem na śniadanie przyniosła efekt.

NA twoim miejscu, skoro masz niedoczynność, a jesteś zmęczona, senna to pierwsze co bym sprawdziła to poziom TSH, ft4 i ft3.
Powodzenia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 20 Wiek 37 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 282
Ruda_29 do ilu podwyższyć tłuszcze? Tak żeby dobić łącznie do 2000kcal?
Cykoria: wiem, że zalecana jest bezglutenowa i beznabiałowa dieta, próbowałam jakiś czas temu ale nie wytrwałam niestety :/ może małymi kroczkami jakoś się uda. Chociaż bez glutenu jadłam jakieś 3 miesiące i nie widziałam jakiś wielkich różnic. Jestem pod stałą kontrolą endokrynologa, TSH jak na razie ustabilizowane. Na pociąg do słodyczy nic mi niestety nie poradził. Cukier na czczo mam w normie. Kiedyś sprawdzałam sama na glukometrze jak to jest po posiłkach. Po zjedzeniu jabłka miałam ponad 200, ale to podobno też nie jest jakieś straszne odchylenie. Wiec chyba trzeba jakoś zacisnąć zęby i przetrwać

Zmieniony przez - mamuka w dniu 2014-05-14 07:15:58
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 153 Wiek 36 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 8439
Bede wpadac i dopingowac, bo widze podobienstwo ;)
Mam niedoczynność, a na ogolne oslabienie i zmeczenie u mnie dziala cuda zwykle zelazo i magnez :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 20 Wiek 37 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 282
Figiela- dzięki kochana! Wsparcie się przyda na pewno :P

Dzisiaj dzień biegowy. Tempo idealne na podziwianie widoków i poranne słuchanie ptaszków :D Zaliczone 10 km

Menu na dzisiaj kombinowane. Głodna jestem na wieczór niesłychanie... :/


...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
Ale twoje objawy nie swiadcza o wyregulowanej tarczycy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 20 Wiek 37 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 282
No właśnie... Ale niedawno lekarz podwyższył mi dawkę leku, więc może coś się zmieni jeszcze. Na razie zacznę się suplementować :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 9908 Wiek 51 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 178038
Przeczytaj odpowiedź Bubu w tym temacie - odnośnie odstawienia glutenu:
https://www.sfd.pl/Rewolucyjna_rewolucja-t1021378-s5.html#post2

Gluten w hashi się odstawia ze względów medycznych/zdrowotnych. To nie jest fanaberia dietetyczno-żywieniowa.
"Czyszczenie" organizmu z resztek glutenu trwa około pół roku. Przez ten czas wskazane byłoby niejedzenie nawet płatków owsianych (owies sam w sobie glutenu nie zawiera ale łatwo krzyżuje się w naturze z innymi zbożami więc płatkie są nim zanieczyszczone).
Odstawienie nabiału na 4-ry tygodnie tez nie zaszkodzi. Potraktuj to jako detoks

Jeżeli mimo brania hormonu tarczycy masz takie objawy to może oznaczać, że Twoja niedoczynność na tle hashi jest nieopanowana. Przy tej chorobie często ma się niedobory witamin (D i B) także wapnia. Często jest kiepski poziom żelaza i występuje anemia, co też prowadzi do osłabienia.
Nawet bez badań nie zaszkodzi suplementować wit D, B12. Może nawet bezreceptowy preparat żelaza. Wokół witaminy D jest tyle różnych dziwnych mitów/tez a w naszej szerokości geograficznej mamy poprostu jej niedobór. Współczesny człowiek coraz rzadziej przebywa na słońcu - siedzimy w samochodach, klimatyzowanych pomieszczeniach. Z samochodu z garażu windą do domu. Ile z nas "widzi" słońce codziennie w odpowiedniej dawce?
2000jed. jest dawką podtrzymującą dla osób zdrowych w okresie jesień-wiosna.
A jak nie chcesz niczego brać bez konsultacji z lekarzem to zrób badania - trójca tarczycowa, wit.D, ferrytyny, krew ogólną.

Warto się poświęcić tak diecie jak i zainwestować trochę czasu (czasem też kasy) w badanie i leczenie. Twoja tarczyca, zjedzona chorobą, się nie naprawi. Ty musisz sama sobie pomóc aby poprawić nie tylko jakość ciała ale przede wszystkim jakość życia.
Powodzenia!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Kaszka nie chce być już kaszanką pods.str. 41

Następny temat

Problem z bokami ud

WHEY premium