SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Mam problem z zastosowaniem odpowiednich odżywek zastępujących posiłki w ciągu dnia

temat działu:

Dietetyka ogólna

Ilość wyświetleń tematu: 807

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 14
Mam w głowie niewiadomą jeśli chodzi o rodzaj używanego białka dostosowany do moich potrzeb. Chciałbym przede wszystkim wprowadzić do mojej codziennej diety zdrowy posiłek zamiast sniadań czy kolacji w postaci suplementów diety. Kiedyś stosowałem produkty Herbalife (błonnik, napój proteinowy, witaminy, herbatki ziołowe i kilka innych), ale ich cena jest za duża a ja nie lubię przepłacać, bo głupi nie jestem:) Wiem, że nawet cena tych produktów w USA jest nawet połowę niższa niż tu w Polsce po najwyższych zniżkach..., ale mniejsza z tym, bo chciałem się dowiedzieć od profesjonalisty jakie produkty powinienem stosować aby tamte zastąpić. Oczywiście cena jest dla mnie ważna i jeżeli polecisz mi coś droższego to jeżeli możesz to napisz dlaczego akurat ten produkt jest wart tej ceny. Wiem, że firma Herbalife używa białka sojowego i w sumie ja również preferuję takie rozwiązanie a nie serwatkowe. Wiem, że teraz mogą pojawić się negatywne opinie na mój sposób odżywiania poprzez suplementy, ale nikt nie zaprzeczy, że najlepsza dieta to zbilansowana dieta a większość ludzi więcej spożywa białka zwierzęcego niż roślinnego i właśnie stąd moja przychylność do białek roślinnych. Porównując odżywkę sojową z Herbalife (koszt po najwyższych zniżkach to niecałe 100zł za opakowanie chyba pół kg) z odżywką sojową Olimp ( 30zł z kawałkiem za dwa albo i trzy razy większe opakowanie porównując do w/w odżywki) to jakie są różnice w tych produktach? Jakie odżywki są najbardziej zbliżone do tych z firmy Herbalife? Podobno w białku sojowym są związki, które powodują wzrost estrogenu (hormonu żeńskiego) i to może negatywnie wpłynąć na organizm mężczyzny. Jaka jest Twoja opinia? Bardzo bym prosił i rzetelne oraz treściwe odpowiedzi. Z góry dziękuję za pomoc!
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 427 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 15789
Białko roślinne jest nie pełnowartościowym białkiem. Znaczy że nie ma wszystkich potrzebnych aminokwasów. Są ludzie którzy łączą różne białka roślinne i mają wszystkie aminokwasy. Profesjonalne diety biorą pod uwage czas wchłaniania białka więc lepiej dostarczać białka roślinnego i zwierzęcego w proporcjach 30-70%.

W Japonii lub Chinach gdzie spożywa się ryż występuje zjawisko głodu ukrytego. Dostarczają odpowiednią ilość kcal i białka lecz jest to właśnie białko nie pełnowartościowe i organizm jest niedożywiony.

Co do suplementów to ja zawsze robie tak. Rozpisuje diete, widzę że mam np za mało błonnika i wpisuje w google źródła błonnika. Wyskakuje mi np fasola biała i otręby pszenne i je włączam do diety. Tak robie z każdym niedoborem i nadmiarem.

Pomogłem? Nie chce SOGa pomóż im

www.dkms.pl/index.php?id=314 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 14
Dzięki za Twoją opinię. Na pewno mi się przyda.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Co myślicie o miodzie?

Następny temat

dieta normalnego smiertelnika

WHEY premium