SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Mam problem na osiedlu/w szkole - pisać tylko tu!!!

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 440047

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 241 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 2701
u mnie w szkole jest z 1500 osób ; )
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Szacuny 2361 Napisanych postów 30609 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270708
no i? ma uwierzyć ze 1500 osób nigdy się nie biło bo kazdy bał sie wyrzucenia? jaja sobie robisz?

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 36 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1644
Cóż, u mnie w LO bójki także karane są usunięciem ze szkoły. Dwóch delikwentów już kiedyś wydalono i od tamtej pory w szkole panuje spokój.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Szacuny 2361 Napisanych postów 30609 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270708
aż się zastanawiam skąd sie słyszy w TV i czyta w necie o tak wielu przypadkach przestępstw popełnianych przez młodzież licealną skoro w co drugiej szkole za samą "solówkę" relegują ze szkoły...

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 241 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 2701
bili się, ale ja nie mogę sobie pozwolic na "wolne" od szkoły bo ci goscie to marginesy spoleczne a ja musze sie uczyc ;0
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 126 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2299
No i słusznie, żadnych solówek. Ale co innego obrona! Jeżeli gość zaatakuje Cię słownie lub fizycznie - odpowiedz tym samym. Tylko nie używaj broni większego kalibru. Gość Cię obraża, Ty jego też. Ale nie uderzaj - ba, nie dotykaj go pierwszy. Jeżeli Cię popchnie bądź uderzy wstępujesz na drogę obrony koniecznej. W takiej sytuacji dyrektor nie ma prawa Cię ze szkoły wywalić. Dlaczego? To proste - hierarchia praw. Mówiąc w skrócie istnieje coś takiego jak piramida praw. Każde prawo znajdujące się w niej musi być zgodne ze wszystkimi prawami znajdującymi się wyżej w piramidzie. Na samym szczycie masz konstytucję. Niżej są ogólnopaństwowe kodeksy itd itp, i dopiero na samym końcu znajduje się regulamin placówki bądź w Twoim przypadku statut szkolny. Teraz wyobraź sobie, że broniłeś się przed tym gościem, i grożą Ci wywaleniem ze szkoły. Wynika z tego, że złamałeś statut szkolny (bądź kodeks karny, cywilny itd, jako że z tego powodu również mogą Cię wywalić). No ale czy aby na pewno? Wg kodeksu karnego masz prawo do samoobrony, i o ile go nie przekroczyłeś (np nie sprzedałeś mu kosy), to działałeś zgodnie z prawem. Więc kodeks karny nie został złamany. Siłą rzeczy nie mogłeś złamać statutu, jako że nie może w nim znajdować się zapis sugerujący, że za samoobronę możesz zostać wyrzucony. I gwarantuję, że jeżeli powiesz to co napisałem wyżej dyrektorowi, to w szkole zostaniesz. Po prostu, dobrym szkołom nie zależy na takiej antyreklamie :) A gdyby i tak Cię chcieli wywalić, to piszesz odwołanie, i ludzie "z góry" się całą sprawą zajmą - jeszcze opierdzielą dyrektora przy okazji :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 26 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 681
^Do kolegi wyżej. Nie raz się zdażało, że mimo samoobrony ofiara została skazana mimo, że się broniła. Ten przepis może działa ale nie w Polsce gdzie jest multum przekrętów i zaniedbań. Ja nadal jestem za tym aby unikać konfliktów. Lepiej czasem stracić dumę niż stracić twarz.

Mimo wszystko w Polsce nie jest tak różowo.

Zmieniony przez - 1bocian w dniu 2012-01-28 05:28:41
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 126 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2299
Zgadzam się, że jak ktoś Cię zaczepia, to z reguły lepiej odpuścić. Ale tylko na ulicy, gdzie widzisz gościa pierwszy, i zapewne ostatni raz. W szkole, gdzie mijasz się z kolesiem codziennie taka taktyka zupełnie się nie sprawdzi. Spowoduje tylko, że gość uzna nas za dobrą bo słabą ofiarę, i już do końca danej szkoły będziesz musiał znosić docinki i wyzwiska. W takiej sytuacji jak to mówią, nie mów sorry, kiedy ryj masz opluty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 36 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1644
QUEBLO słyszy się wiele na temat owych przestępstw. Jednakowoż są one głównie popełniane przez młodzież z patologicznych środowisk i takich co wpadli w złe towarzystwo.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 9627 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 44430
Czy sądzicie że ktoś się teraz ustawia pod szkołą albo w kiblu Idzie się ulice, czasem dzielnice dalej, za garaże czy do parku i tam się solówki odbywają, nikt nie jest taki głupi żeby się na terenie szkoły prać.
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Co sądzicie??

Następny temat

Pierwszy sparing po tygodniu??

WHEY premium