SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Makroskładniki i pytanie odnośnie nabiału i owoców

temat działu:

Odchudzanie i forma po męsku

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2316

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 237
Witam, jestem początkującym zaczynającym przygodę z siłką i racjonalnym odżywianiem po latach spożywania syfu. Oszacowałem swoje zapotrzebowanie na 2500 kalorii. Mam bf w okolicach lekko ponad 20%, ważę 98 kg i mierzę 178 cm wzrostu. Zgodnie z zaleceniami z postów podwieszonych wyszło mi coś takiego

160 gram białka
80 gram tłuszczu
285 gram węglowodanów

Wszystko dobrze policzyłem? Trening zaczynam w przyszłym tygodniu jest to 5x5 z podstawowymi bojami. Całą dietę chcę poprowadzić według modnej ostatnio zasady IF/LG czyli 16 godzin postu i 8 godzin jedzenia z jednym posiłkiem przed siłką żebym miał siłę dźwigać ciężary. Czy jeżeli będę w diecie uwzględniał takie produkty jak nabiał/jogurty/mleko w racjonalnych ilościach to nie odbije się to negatywnie na kompozycji sylwetki? Dużo mówi się o "ciągnięciu wody" przez te produkty. Węglowodany mają być z źródeł wolnowchłanialnych czy mogę sobie pozwolić na np. ziemniaki pilnując kaloryczności w kalkulatorze? Co z owocami? Z góry dzięki za odpowiedz, pozdrawiam!
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 3976 Wiek 37 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 30901
Osobiscie nie bałbym sie produktów nabiałowych o ktorych piszesz, mało tego dodał dodałbym mozzarelle i jaja, jesli chodzi o ziemniaki śmiało mozesz je jesc. Czepilbym sie tylko makro dałbym troszke wiecej białka jezeli nie masz przeciwskazan do jego przyjmowania na rzecz weglowodanów.

Nie mam dziennika, bo jestem leniwy ...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Szacuny 6266 Napisanych postów 76018 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754780
Nie widzę sensu w eliminacji nabiału. Wręcz jest on zalecany w celu uzupełnienia wapnia w diecie.

Oczywiście, że ziemniaki mogą być a nawet są zalecane.

Możesz podbić trochę ilość białka. Chyba, że podałeś tylko pochodzenia zwierzęcego.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 690 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 18859
Ja jem zwykle kostkę 250g sera twarogowego dziennie i nie zauważyłem żebym jakoś bardzo łapał wodę podskórną:) Dobre źrodło białka i do tego tanie:)

Kto pyta, nie błądzi

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 29 Napisanych postów 7497 Wiek 39 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 122808
Jedyny problem z nabiałem to nietolerancja laktozy. Jak nie masz pierdów, sraczki itp skutków po spożyciu produktów nabiałowych, to jak najbardziej spożywaj. Ja jem 0,5-1kg twarogu dziennie i jest dobrze. Nalezy pamiętać także, że ser to w ok. 70% białko kazeinowe czyli białko o długiej kinetyce(długo się przetwarza). Nie jest więc wskazane np. po treningu, kiedy należy szybko dostarczyć budulca.

"Ty mi tu chłopczyku nie rób reklamy, bo w marketingu nie siedzisz tak głęboko jak w mięśniach"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
lodzianin1 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 94411 Napisanych postów 364344 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1668845
twaróg to dobre i tanie źródło białka

treningi,suplementacja,odblokowanie [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 237
Mogę podbić białko do 180 gram - pytanie tylko czy jest to aż tak ważne? Naczytałem się o przekształcaniu nadmiaru białka w węgle, a tego chyba bym nie chciał.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Teoretycznie minimum to 1, 5 gr na kg m c białka wystarczy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 237
Liczyłem wszystko na suchą masę - bez tego tłuszczu jaki posiadam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
lodzianin1 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 94411 Napisanych postów 364344 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1668845
Akyrfa
Mogę podbić białko do 180 gram - pytanie tylko czy jest to aż tak ważne? Naczytałem się o przekształcaniu nadmiaru białka w węgle, a tego chyba bym nie chciał.


rozwiń???

treningi,suplementacja,odblokowanie [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Szacuny 6266 Napisanych postów 76018 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754780
To chyba lepiej jak nadmiar białka z diety jest wykorzystywany w celach energetycznych niż z mięśni?

Zmieniony przez - domer w dniu 2013-08-24 11:36:50

Moderator działu Odżywianie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

[BLOG]rooneyy89 / Dziennik treningowy IF redukcja

Następny temat

Okno IF

WHEY premium