SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Maści

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 2765

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 95 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 169
Podczas walk dochodzi do kontuzji m.in. łuków brwiowych...wowczas sa one smarowane jakimis masciami. Sa to typowe mascie na rozcięcia?czy maja za zadanie pochamowac krwawienie? Słyszałem również że bokserzy nawilżają sobie ciało oraz twarz jakimiś balsamami - jakie ma to znaczenie?
Jeszdcze jedna sprawa .."szarpałem" sie z kolesiem ma rane cieta na zebrach-widze że będzie z tego blizna (frajer uznał ze zszywać nie trzeba)..znacie jakis sposob zeby ślad po tym cieciu był jak najmniejszy(mascie, co łykać cokolwiek)

Zmieniony przez - PrzemasWLK w dniu 2005-12-18 14:50:05

Zmieniony przez - PrzemasWLK w dniu 2005-12-18 14:56:26

P....P...

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 721 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 5610
balsamami... to, to nie wiem.... może chcą mieć delikatną skórę ?

kiedyś zapaśnicy smarowali się tłuszczem zwierzęcym, żeby wyślizgiwali się łatwiej z objęć przeciwnika - to taki wzgląd historyczny.

Teraz się używa np. wazeliny - skóra jest natłuszczona, śliska, więc w założeniu ciosy nają się ześlizgiwać. Wiadomo, że nie będziemy przez to nieśmiertelni, ale...

A co do tych łuków brwiowych - "paćkają" żeby krew tak nie bryzgała.

edit:
na blizny - na rynku jest pełno maści zmniejszających i działających cuda - wystarczy się wybrać do apteki. Polecam też bioptrom - sprawdzony na własnej skórze, więc chwilowo uważam za najskuteczniejszy

Zmieniony przez - _Villemo_ w dniu 2005-12-18 15:00:29

śmierć w oczach
>>> LIVING ON THE EDGE <<<

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
wazelina+adrenalina

Pewnie sie śmiejesz z nazwy,że mi sie po***ały czy coś,tak samo sie nazywa,ale nie chodzi o tą adrenaline która jest podwyższona w róznych tam momentach.
Tu chodzi o inną,tamuje krew.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 349 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 2027
Wazelina na rozciecia , zapychaja rane. A smaruja sie po to zeby zmniejszyc ryzyko rozciec i zeby ciosy "zslizgiwaly" sie po glowie.

"Loved by few , hated by many , but respected by all."

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Valuev pokonał Ruiza :)

Następny temat

Turniej w Łodzi :(

WHEY premium