SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Mały portfel a dieta - Poradnik

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 29364

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6256 Napisanych postów 75964 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754464
Dlaczego wątróbka nie jest dobrym źródłem białka? Nic lepszego jakościowo i taniego nie znajdziesz.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
domer
Dlaczego wątróbka nie jest dobrym źródłem białka? Nic lepszego jakościowo i taniego nie znajdziesz.


może źle napisałam, źródłem białka jest, ale ze względu na funkcje jakie pełni w organizmie takiego kuraka (wszystkie "dokarmiacze" przezeń przechodzą) nie jest polecane częste jej spożywanie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 712 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 6861
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3674 Napisanych postów 31005 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 294221
azalianna
domer
Dlaczego wątróbka nie jest dobrym źródłem białka? Nic lepszego jakościowo i taniego nie znajdziesz.


może źle napisałam, źródłem białka jest, ale ze względu na funkcje jakie pełni w organizmie takiego kuraka (wszystkie "dokarmiacze" przezeń przechodzą) nie jest polecane częste jej spożywanie


ja nadal nie rozumiem :D
Funkcje spełnia tak jak każda wątrobą, raczej kury nie piją dużo alkoholu to marskości tam nie ma
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 515 Wiek 36 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 18775
Raczej chodzi o pasze jakimi są futrowane te kurczaki. Kurczak na fermie rośnie 7/8 i gotowe.
Dodatkowo podawane są im leki i antybiotyki aby jak najwięcej przeżyło ten proces.
Jednak używanie antybiotyków jako stymulatorów wzrostu jest w Polsce zakazane od 2006 roku. Wcześniej dodawanie aureomycyny, bacytracyny, streptomycyny, penicyliny czy terramycyny były cały czas.
Teraz jest to zakazane ale pewnie po cichu nadal dodają.
Tydzień przed ubojem odstawiają to wszystko żeby mięso się oczyściło ale wątroba po takiej jeździe do wyklucia w tydzień to się raczej nie oczyści całkowicie.

Zmieniony przez - rabarbar88 w dniu 2015-01-18 11:58:45
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3674 Napisanych postów 31005 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 294221
wiem o co chodzi :) Trzeba o tym pamiętać, że normy i przepisy są bardzo restrykcyjne jeśli chodzi o jakoś mięsa i stężenia określonych substancji muszą być w normach
Oczywiście nie oznacza, ze kury takie są idealnie zdrowe, ale na pewno kontrowane :)

Ludzie przejmują się jakimiś antybiotykami, czy słodzikami. Podczas gdy żrą ciastka z transem i stosują kilogramy cukru i soli...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 515 Wiek 36 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 18775
oczywiście nie ma co popadać w paranoję jeść coś trzeba
kontrole kontrolami jeden partie mięsa zatrzyma, a drugi "się dogada" badania się poprawi do wyznaczonych norm i parta leci dalej czasem o tym słychać
dobra nie ma co spamować wątróbka od czasu do czasu jak najbardziej nie jem za często bo szybko mi się przejada
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 657
Ja przez długi czas nie jadłem wątróbki, ale na studiach trzeba oszczędzać no i jedzenie piersi zacząłem przeplatać wątróbką. Ostatnio kupiłem za 2.19/opakowanie 400g w LIDL'u. Trochę przypraw i jest całkiem dobra.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Wiek 36 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 38
Co do tych wątróbek to "rabarbar88" ma 100% racje przeważnie większe farmy są informowane kilka dni/tygodni wcześniej że będzie "niezapowiedziana kontrola" wtedy wiele rzeczy (środków chemicznych) znika. Przyjeżdża kontrola i wszystko gra. Mówię z doświadczenia! Jednak sam jadam wątroby.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 978 Napisanych postów 11361 Wiek 5 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 191493
Ile czasu taka wątróbka przefiltruj i co przefiltruje ???
To samo popatrzcie na przykład jajek ze wsi , kura wszystko zje i czasem troszkę nawozu a to się kumuluje w żółtku .
Pozdrawiam
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta na masę do oceny i poprawy!

Następny temat

Nieskomplikowana dieta lenia do poprawy

WHEY premium