SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Małoletni PaKo- od chudzielca do kozaka, taki ze mnie zabijaka %-).

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 13153

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 2174 Wiek 27 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 29766
taka jest kolejność:
Surowe-parzone-gotowane-grlowane-duszone- smażone.

Co nie oznacza że masz jeść surowe mięso broń boże, żebyś źle nie zrozumiał. Oznacza to tyle że jak coś się bez problemu da zjeść na surowo - np. jabłko to nie ma sensu go gotować bo zdrowiej jest na surowo.
Smażenie to najgorsza z możliwych opcji, co nie oznacza że trzeba z niego całkowicie zrezygnować. Na pewno lepsze będzie gotowane, ale wszystko jest dla ludzi. Byleby nie za często i nie smażyć w głębokim tłuszczu.

Dostałeś rower więc pedałuj :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51560 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ja najpierw sobie podsmażam, a potem na patelni przykrywam i tak sobie duszę.

Dzisiejszy jadłospis

Śniadanie (godz. 9:00)
-200g płatków kukurydzianych 300ml mleka 3,2% tłuszczu
-chleb razowy z twarogiem półtłustym 5 przykrytych kromek
(pokroiłem twaróg w plasterki i dałem na chleb)
kupiłem sobie większy chleb razowy bo tamte kromki 8cm na 8cm były za małe.
-400g jogurtu o smaku "owoce leśne"
-MultiVitamin AM formula z firmy Fitness Authority na dzień
-szklanka soku pomarańczowego

Śniadanie 2 godz. 11:00
-2 banany
-sałatka z pomidorem, ogórkiem, cebulką i rzodkiewką
-chleb razowy 4 kromki do sałatki

godz. 14:30
-200g ryżu
-150g piersi z kurczaka podsmażonej i podduszonej na płytkim oleju

godz. 16:30
-2 duże miski zupy pomidorowej z makaronem

godz. 17:10
-Trening biceps+triceps (podczas treningu CARBOMax Energy Power od ActivLab-a 50g na 1,5l wody nie gazowanej.

godz. 19:30
-150g ryżu
-120g ryby gotowanej
-pokrojony pomidor do tego

godz. 21:35
-200g jogurtu brzoskwiniowego
-łyżka oliwy z oliwek
-4 kromki chleba razowego (położyłem na to jajecznice bo brat robił)
jajecznica była z jajkami, (chyba logiczne ) cebulką, papryką czerwoną i papryką zieloną.
-Do tego MultiVitamin PM formula z firmy Fitness Authority na noc.

To by było na tyle.
Do tego jakieś tam kanapeczki w między czasie, jakieś jabłko, no i też nie opisałem wam co piłem, a tak to piję smakową wodę niegazowaną.

Nie jestem jak inne dzieciaki, że na okrągło Energy Drinki, Coca-Cola, zapiekanki itp.

Robisz śmietnik z żołądka to mięśnie masz jak śmieci.
Robisz skarbnice z żołądka to mięśnie masz jak skarb .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51560 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Sorki... nie mogę edytować...
Nie napisałem co jest obiadem, co kolacją itd.
Za to napisałem wam godziny ...
Chyba nie ma posiłku jak np. "posiłek po-obiadowy albo posiłek-po-drugo-śniadaniowy "
Oceńcie co by tu poprawić...
To by było, że zjadłem 7 posiłków, ale weźcie pod uwagę, że taka np. sałatka to przekąska, a nie jakieś zapychające "żarcie".
Dobranoc...
Ja wasze wypowiedzi jutro przeczytam bo idę w kimkę, narka.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1855 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 13362
pokiego ty dokladasz te carbo, a oliwa zwiekszasz kcal kiedy ty juz masz spora ilosc tkanki tluszczowej,w twoim wieku organizm napewno nie potrzebuje tyle energi jakiej mu ja dostarczasz,jezeli waga szybko leci w gore to napewno nie jest to masa miesniowa.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 2174 Wiek 27 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 29766
ojj chłopak chłopak... daj se już spokój z tą ilością posiłków, to nie to jest najistotniejsze.
Znowu powiem to samo - do działu odżywianie i czytać, uczyć się.
Taka rada ode mnie - wpisz sobie w google jogurty owocowe sfd... popatrz sobie opinie itd. itp.

Ogółem to jeszcze sporo wiedzy masz do wchłonięcia ale masz czas na wszystko

Dostałeś rower więc pedałuj :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
MARIAN 17 IFBB PRO
Ekspert
Szacuny 10650 Napisanych postów 30005 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 609925
Pako

Oceńcie co by tu poprawić...



W zasadzie wszystko.
Widac ze nic nie słuchasz tylko jedziesz swoim schematem dalej.
Za jakiś czas możesz zobaczyc tego skutki.

NO i tym treningiem byś sie pochwalił.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1855 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 13362
Dokladnie jak Marian,twoje bialko ogranicza sie do kilku gram kurczaka,ryby i nieraz twarogu,to o wiele za malo,bialko jest zdecydowanie bardziej potrzebne a nizeli wegle typu jogurt,ry,z.Masz kase na carbo ale zeby zrobic sobie jaja,wpierniczac miecha do oporu to pochlaniasz wegle w efekcie masz zbedna mase ;]
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 494 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 9173
Ułóż porządną dietę i wklej do poprawy do działu "odżywianie".
Weź pod uwagę przy układaniu takie źródła jak:

Węglowodany: ryż, kasza gryczana, makaron durum, płatki OWSIANE, rzadziej: chleb razowy, ziemniaki

Białko
: Wszelkiego rodzaju mięso (drób, wieprzowina, wołowina oraz inne), świeże ryby, twaróg, jaja

Tłuszcze: tłuste ryby, oliwa z oliwek, olej lniany, orzechy (włoskie, laskowe, pestki dyni, migdały)

Białka przyjmij 1,5 do 2,5g na 1kg masy ciała
Węglowodanów, zależy jaką masz tendencję, sam po sobie musisz sprawdzić. Jeżeli Cię podlewa tłuszczem to zacznij np. od 3g na 1kg masy ciała i obserwuj. Jeżeli będzie mało to zwiększaj.
Tłuszcze od 1 do 2?g na 1kg masy ciała.
I wtedy rośnij!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 195 Napisanych postów 9906 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 174402
W sumie jak napisali wyżej - najlepiej dział Odżywinaie + schemat jedzenia (ale bez ważenie)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51560 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Myślałem, że dieta jest banalna, białko, węgle i trochę tłuszczy...
Lecz tak nie jest... jestem narazie przy was "szczylem" więc ja to jakoś uformuje.
A gdybym się wzorował na tym?

https://www.sfd.pl/Dieta_na_każdą_kieszeń_by_k3ho-t183005.html 
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

witam!!

Następny temat

Pomoc w ułożeniu planu treningowego

WHEY premium