SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Mała przerwa na sesje i zmiana planu treningowego

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1137

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 39
Witam wszystkich.
Zaczne od tego że ćwiczyć tak na poważnie na siłowni a nie w domu zacząłem od września 2011, efekty były takie sobie ale zadowalające, w marcu kupiłem gainera i dopiero wtedy przyrost masy był niezły, z 33 cm w bicepsie do 35 do teraz. klata z 96 do 100. Jednak od mniej więcej miesiąca nie mam żadnych postępów. Dodam że diete jest studencka, co nie znaczy że sie nie staram, po posiłce pierś z kurczaka, rano jajecznica albo coś innego z bialkiem, warzywa, dużo owoców głównie jabłka, banany i chlebek na zakwasie ;D, do tego gainer choć już sie kończy.

Teraz zrobie sobie małą przerwe bo z tego co wyczytałem na forum po dość długim ćwiczeniu warto ją zrobić, myśle że 2,3 tygodnie wystarczą.

PODSTAWOWE PYTANIE: co zmienić w planie po przerwie:
WT (klata, bic)
wszystkie ćwiczenia z redukcją 12-10-10-8 z coraz to większym ciężarem
4 serie poziomej sztangi
4 serie górnej sztangi
4 serie na motylku (chodzi o rozpietki)
4 serie przeciągania za głowe hantli

4 serie hantli z suplimacja na siedząco
4 serie młotkowym
4 serie na modlitewniku

CZ (plecy, trip)
4 serie na dolne partie
4 serie ściągania wyciągu przed głową
4 serie ściągania wyciągu za glowe
4 serie na wyciągu (wygląda jak wiosłowanie tylko takim wąskim uchwytem)

SB/ND
nóg nie ćwicze bo gram w noge, czasem tylko dla wytrzymałości ścięgien .
4 serie wyciskanie sztangi pionowo nad głową
4 serie podnoszenie sztangi wzdłuż tułowia
4 serie podnoszenie hantli na boki
4 serie podnoszenie sztangi przed siebie z wyprostowanym rękami

4 serie podnoszenia sztangi nachwytem
4 serie podnoszenie sztangi podchwytem (na biceps)
4 serie z suplimacją na siedząco lub o kolano

Z góry mówie że plan nie jest wzięty z powietrza, wyrobiłem go po kilku artach i tematach na forum oraz z tego co mi bardziej sie podoba.

Jeszcze pytanie czasem na siłce jak są miejsca zajęte to np zamiast płaskiej robie górną a potem dolne wyciskanie sztangi, czy tak też można??

Sorry za dość długi post, ale przynajmniej nikt mi nie zarzuci że czegoś nie zamieścilem (chyba). Z góry dziękuje za odpowiedzi, na wszelkie pytania będę szybko odpowiadał
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 39
ok dobra, może rzeczywiście ten martwy ciąg zaczne robić i na nogi też,
na jakie pytania nie odpowiedziałem?
To jakby ktoś doświadczony mógł spojrzeć na ten mój plan i go uzupełnić/zmienić tak by było dobrze byłbym wdzięczny

Zmieniony przez - DarthAdder w dniu 2012-05-26 00:32:38
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 434 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1062
nóg nie ćwicze bo gram w noge, czasem tylko dla wytrzymałości ścięgien .

Nogi to jest podstawa stabilizują całe ciało , w nogę grasz amatorsko czy klubowo ?

I jeszcze wypełnij ankietę

Zmieniony przez - wojtek1436 w dniu 2012-05-24 07:07:20

Nie pije, nie pale , nie ćpam.
Pomogłem daj SOGa

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 444 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1865
jak wyzej martwy ciag push press/jerk itp wymagaja mocnych nog chodzi tez o proporcjonalnosc masy tak ze daj nogi bo pilka nozna masy nie zrobisz

Na siłowni robię trening. Na treningu ćwiczenia, więc gdy widzisz mnie ze sztangą to nie mów że "on ćwiczy". Co najwyżej to wykonuję trening.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
DarthAdder

na razie nic o tobie nie wiemy , wypełnij ankietę w dziale pełną gdzie będziemy mieli minimum czytelnych informacji by ci pomóc .

"efekty były takie sobie ale zadowalające, w marcu kupiłem gainera i dopiero wtedy przyrost masy był niezły"

Bo marnie jadłeś więc efektów nie było , gainer podbił kalorie więc i masa poszła w górę , nie polecam takich odżywek jak GAINER to odżywka w większości węglowodanowa , a węgle bardzo łatwo można dostarczyć w każdym małym sklepiku .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 39
nie wiem o jaką ankiete chodzi, tą w profilu wypełniłem tam te rubryczki poza przysiadem bo nie sprawdzałem ile potrafie. Co do nóg to większą masą stabilności nie zrobie, a tak proporcjonalnie to nogi mam duże ;D Co do ćwiczeń na nogi to troche sie źle wyraziłem, ćwicze na nogi takie rzeczy jak podnoszenie ciężaru na ławce z przodu i na leżąco oraz na łydki wyprosty nóg, ale nie na mase tylko na ilość powtórzeń/rzeźbe wytrzymałość.

Zmieniony przez - DarthAdder w dniu 2012-05-24 14:36:22
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 39
Sorki nie zajrzałem do tego tematu :D

Płeć : M

Wiek : 21

Waga : 72/73

Wzrost : 180

Cel treningowy : wzrost masy mięśniowej

Staż treningowy na siłowni : od roku na siłowni, przedtem w warunkach domowych

Uprawiane inne sporty : piłka nożna, siatkówka

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki) : full

Dieta : wysoko białkowa i węglowodanowa choć nie idealna

Przeciwskazania medyczne : brak

Zażywane suplementy : gainer mutant mass

Ostatnio przerabiany plan: wyżej

Ciężary w podstawowych ćwiczeniach (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc):
wyciskanie na ławce leżąc: maksymalnie próbowałem ponad miesiąc temu 80 kg ze sztangą, ostatnio w ostaniej serii wycisnąłem 6x70kg,
na biceps w ostaniej serii po 8 razy 30 kg ze sztangą




pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
"Staż treningowy na siłowni : od roku na siłowni, przedtem w warunkach domowych "

Trenujesz rok czasu i nie wykonywałeś ćwiczeń takich jak .

przysiad- ?
martwy - ?

Klatę i biceps trenowałeś tylko .

Uprawiane inne sporty : piłka nożna, siatkówka - jak to wygląda na przestrzeni tygodnia ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 39
martwego ciągu nie wykonywałem bo strasznie mnie po nim plecy bolą, być może źle to robie. Nogi tak jak napisałem ćwicze w tą sobote ale nie jest to na mase tylko bardziej na wytrzymałość. Noga jest zwykle albo w sobote albo w niedziele (meczyk) i jakiś mały trening w środe.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 9317 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 45818
MC dobrze działa na całe plecy więc warto zejść z ciężaru dla poprawienia techniki a ciężar sam z czasem przyjdzie i nie będzie bolało

PRO MODERATOR DZIAŁU

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
acha góra ciała na masę a dół na wytrzymałość

MC to naturalny ruch każdy go wykonuje dzieci , kobiety , kwestia doboru ciężaru i odpowiedniej techniki.

nie odpowiedziałeś na pytania .
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening po długiej przerwie

Następny temat

Plan HST

WHEY premium