SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

MR. OLYMPIA 2019

temat działu:

Aktualności - Kulturystyka i Fitness

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 127198

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ASNF Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 4568 Napisanych postów 49011 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 522667
George Peterson (classic physique) 7 dni przed

1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 10021 Napisanych postów 30362 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 728650
Phil ostro pakuje ale nie wystartuje raczej :)



https://www.facebook.com/philheath/videos/386432288576531/



Zmieniony przez - masti w dniu 2019-09-07 16:58:07
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ASNF Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 4568 Napisanych postów 49011 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 522667
Nie startuje na 100%.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2446 Napisanych postów 24173 Wiek 42 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 402357
aestheticman
masti
Tak patrząc na kulturystów z kategorii classic physique (nie ma na to jakieś polskiej nazwy bo juz palce mnie się na klawiaturze plączą :) ? ) przypominaja się mnie mowy broniące wystające brzuchy kulturystów pro klka lat temu.


A jak widać po tej nowej kategorii,że można się na maxa dopakować i bez tych okropnych i komicznych bebzdonów :)

Do tego też okazało się ,że nawet open pro potrafią zrobić vacuum(co prawda nie wszyscy ale i tak jest super poprawa )



Po to zrobiono te nowe kategorie aby były estetyczne i mogły stanowić wzór dla zwykłego Kowalskiego tudzież Smitha.

W jednym z wywiadów Dorian powiedział, że prawdopodobnie Classic Physique zdetronizuje kulturystykę, bo jest przyjemniejsze dla oka i przeciętny bardziej się będzie indentyfikował z takim wyglądem -tzn. że taki wygląd jest akceptowalny i może stanowić motywację do ćwiczeń.


ja np. nie rozumiem takiego myślenia.. jak komuś się nie podoba to nie oglada i tyle.. extremalna była, jest i powinn być ,może nie koniecznie jak w wydaniu co niektórych w ostatnich latach ale jednak. Kulturystyka zawodowa nie jest dla przeciętnego Kowalskiego, pewnie mało kogo jego zdanie obchodzi i nikt nie robi tego dla kogoś.
Tak samo jak w każdym innym sporcie, jeden oglada piłkę inny kosza a jeszcze inny siatkówkę co nie znaczy ,że innych dyscyplin istnieć nie powinno bo ktoś tam się z tym nie identyfikuje.


Zmieniony przez - wincol w dniu 2019-09-07 19:26:56
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1084 Napisanych postów 1385 Wiek 11 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 6004
Piękna impreza bedzie
3
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 10021 Napisanych postów 30362 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 728650
Wincol-tu nie chodzi o podobanie się,tylko o kibiców i zainteresowanych sponsorów.

A druga sprawa-po co trenować sylwetki z brzuchami,tracić zdrowie na obżeranie się ,jak obok stanie classic physique i po prostu "pozamiata."

Trzecia-to kwestia nagród-gdzie nie będzie zainteresowania nagrody będą liche-co widzimy np w 212
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2446 Napisanych postów 24173 Wiek 42 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 402357
jak ktoś trenuje jakoś sport itp dla zainteresowania kibiców to mu współczuję bo wg mnie to robimy to dla siebie w pierwszej kolejności...
dwa że wiadomo już od dawna że kulturystyka to nie jest sport dochodowy w ogólnym rozrachunku.
co do sylwetek z brzuchami czy obzerania się to piszesz jakbyś od wczoraj w tym siedział ... czy ekstremalna kulturystyka tylko z tym Ci się kojarzy ??? ja nie napisałem że dla mnie ekstremalna to +120kg , kilka kilkanaście lat wstecz też Panowie pro byli wielcy a az takich problemów z wystającymi brzuchami nie było...
co do nagród to już wyżej pisałem , do tego ta kategoria 212 to jest chyba na sile zrobiona zeby panowie po 150-160cm wzrostu tez mogli cos wygrac bo wiadomo ze w open szans na to nie maja...
jednak jest znowu wyjątek w tym wszystkim , największe nagrody są wlasnie w tej najbardziej negowanie przez wielu kategorii najczęściej a przecież to nie budzi zainteresowania przez wielu więc jak to jest ?

aha i w jakim sensie ten classic physique "pozamiata" ? że postawisz obok klasyka i wygra z ekstremalnym (biorąc pod uwagę ten sam poziom
sportowy obu zawodników ) ? pod jakim względem ? takim , że powiesz "o ten mały bardziej mi się podoba " tak to oceniać może Janusz coś pojęcia o kulturystyce nie ma a nie osoba z tym związana tyle lat , Masti proszę Cię


Zmieniony przez - wincol w dniu 2019-09-07 20:57:48
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Possible Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 1967 Napisanych postów 19827 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 731745
Jak dla mnie liczy sie tylko kulturystyka tradycyjna(ekstremalna), nie zadne classic czy inne physique. Rowniez kategoria wagowe do 202 i poznirj 212 funtow jest bez sensu. Najlepszy to najlepszy. Historia pokazala ze i ten mniejszy i lzejszy moze pokonac wiekszego. Ale fakt, musi byc wybitny.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
lordknaga Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5386 Napisanych postów 15407 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 388233
tak jak kazdym sporcie, kibice(my) kibicujemy roznym ludziom z roznym wygladem, kazdy ma swojego faworyta a tez kazdemu co innego sie podoba, ja zawsze boki zrywalem, jak grenowi bebzol wypadal w pozach bokiem i jak chodzil na epxa czy publiczne miejsca poobwijany pasami wiec cos czego nieblubilem w bb ale cos dawalo mi radosc fajnie jak by nie bylo 212,bo tam jak pisalem, mega zawodnikow to mozna na palcach 1 reki zliczyc a i w open by imo dawali rady. a to zdjecie heatha to sprzed roku, przed olimpia robione, sam wrzucil i sam pisal
1

http://www.sfd.pl/Lordknaga_blogo_galeria-t1129580.html

LORDKNAGA - MOJA PRZYGODA Z CROSSFITEM - sponsored by reebok

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 10021 Napisanych postów 30362 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 728650
Ta kategoria się dopiero rozkręca ale już miałem okazję porównać kulturystów z tych dwóch kategorii.

Do tego wiadomo,że na scenie rozmiar wcale się bardzo mocno nie liczy-vide Kovac,-największy a na scenie go widać nie było.

Tak samo nie wygrywają wielkie wyrzeźbione mieśnie ale bez harmonii i proporcji.

Scena zaraz to weryfikuje-na zdjęciach z siłowni można być super a na scenie-gościa nie ma :)

Ja nie jestem przeciw kategorii open-tylko widać,że bez gigantycznej masy też wygląda się super nawet z tymi największymi : ,vide Molnar,90 kg

Ta nowa kategoria ma szansę wszystko zmienić,wchłonąć i 212 i open ,nawet może w końcu znów będzie jedna kategoria kulturystów i ten co wygra będzie najlepiej zbudowanym człowiekiem na tej planecie.

I sylwetki będą znów super kulturystyczne-bez anomalii anatomicznych i rozdętych brzuchów,przerośniętych pośladków.

A to spowoduje znów wzrost zainteresowania tym sportem i treningami.

Bo na razie widać tendencję odwrotną-jest coraz mniejsze zainteresowanie-wracamy do stanu przed rozkwitem w 2012 roku
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Tampa Pro 2019

Następny temat

Romania Pro 2019

WHEY premium