SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

MJJ czy Tkd ?

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 2352

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 360 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 5241
Witajcie:) Mam 17,5 lat i mam taką sprawe ,bo moge trenować Modern ju jitsu lub Taekwon - do . Mam dylemat co wybrać. Jakie jest Wasze zdanie co lepsze?
1. Co skuteczniejsze w realnej walce?
2. W którym z dwóch styli szybciej można osiągnąc sukcesy sportowe?

Wszelkie sugestie,uwagi itp mile widziane!

z góry dziękuje
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 360 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 5241
Sory,że tak długo,ale nie mam neta w domu i ze szkoły piszę :)

Poszedłem na trening MJJ i w porównianiu z Tkd jest o wiele lepsze:) Koleś ma 2 dan i trening jest wszechstronny (sparingi w parterze , stójce, uderzanie jak w boskie , kopnięcia itp) ma pojęcie o tym co robi:) Na początku też się pyta czy chcesz trenować sportowa , zdawać na wyższe stopnie itp czy wolisz uczyć się konkretów :) Powiedział,że jeśli ktoś chce to może go typowo pod zawody przygotwać ;]

Ja jestem z WLKP a mój trener nazywa się Karol Kościelny tu możecie go zobaczyć ... http://www.modernjujitsu.pl/instruktorzy.php :)

To jak myślicie warto zostać chociażby do wakacji (bo innej sekcji oprocz tego TKD nie ma ) ,a w wakacje będę dojeżdżał rowerem na BJJ ,bo w wkacje nie mam treningów MJJ ??

PS: odpisze jak bede mial dostep do neta ;]
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 1933 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 20224
Wybrałeś 2, dosyć różne sztuki walki.

Najlepiej będzie jeżeli przejdziesz się na 1 i 2 trening i zobaczysz, co Ci się bardziej podba, tymbardziej, że pierwsze treningi są w większości sekcji bezpłatne.

Ludzie nie karmcie trolli, szczególnie tych dużych. Bo to nienażarte z natury stworzenia.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 56 Napisanych postów 10091 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 53086
W MJJ bardzo dużo zalezy od trenera i konkretnej sekcji moim zdaniem. Ja wybrałbym raczej MJJ, jeżeli bym się zorientował jak prowadzone są treningi, bo jest jak dla mnie bardziej wszechstronne niż TKD. I jeszcze- o jakie TKD chodzi? ITF czy WTF?
Zresztą to dział chwytany, raczej ludzie polecą Ci sport z naciskiem na chwyty, więc odmiany JJ.

Gory upajaja.Czlowiek uzalezniony od nich jest nie do wyleczenia.Mozna pokonac alkoholizm,narkomanie,slabosc do lekow.
Fascynacji gorami nie można.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 1603 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 24079
1)Co skuteczniejsze w realnej walce?- mjj. W mjj elementem uczonym są chwyty typowo pod samoobrone co w połączeniu ze stójką w mjj jako tako znośnej jest bardzo dobre. Chwyty zawierające elementy bjj, judo także są bardzo przydatne.
2)W którym z dwóch styli szybciej można osiągnąc sukcesy sportowe?- w mjj. Szybsze osiągi można zdobyć w sportach chwytanych, ale trzeba mieć dobry timing.
Wszelkie sugestie,uwagi itp mile widziane!- SOGi też



Zmieniony przez - PETEK08 w dniu 2010-01-02 01:02:28
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 1560 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 32580
" Szybsze osiągi można zdobyć w sportach chwytanych, ale trzeba mieć dobry timing.
" - a dlaczego, że tak sobie spytam? Nie, żebym się nie zgadzał (bo nie mam tutaj zdania) a dlatego, że chciałbym poznac jakiekolwiek argumenty za taką ryzykowną tezą.

Co do autora... Jeszcze nie byłeś na żadnym treningu, sam nie wiesz czego chcesz..a już pytasz o sukcesy sportowe? Rozumiem samoobrona, ale to? Będziesz mial talent, będziesz wytrwały, bedziesz cierpliwy- to jak będziesz miał szczęscie to sukcesy może przyjdą. Dla mnie dziwne jest wybieranie trenigów pod kątem tego, gdzie większe szanse będe miał, żeby coś wygrać..
Jeśli nie bedziesz trenował dla siebie a dla wygranej - to w żadnym sporcie możesz nic nie osiągnąć.

A co do głownego pytania: mjj- w zalezności od poziomu szkoły - bardziej wszechstronne i bardziej pod samoobrone -imo.

Zdrowia.

"Jeśli wrogowie cię chwalą, musiałeś popełnić błąd"
August Bebel

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 360 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 5241
Dzięki za odp no i SOGI już poleciały

W sekcji Taekwondo są3 treningi za free , ale teraz beda akurat do feri 4 to pojde i zobacze a po feriach postanowie co i jak:) W pon także pójde na MJJ i napisze Wam co robilismy ,a Wy może na podstawie tego doradzicie co lepiej ?:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 1933 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 20224
Bardzo dobry pomysł

Wiesz, wybrałeś, naprawdę dosyć róźne SW. Ale dużo też zależy od sekcji, na jaką natrafisz. Wiadomo klub klubowi nierówny. Jakbyś miał jakies pyt. dot. TKD mogę pomóc, na tyle ile potrafię.

Może napisz skąd jesteś, jakie kluby masz w okolicy. Może ktoś coś o nich będzie wiedział.

Ludzie nie karmcie trolli, szczególnie tych dużych. Bo to nienażarte z natury stworzenia.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 69 Napisanych postów 1815 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 35261
Ja dość długo chodziłem na mjj i w tej chwili mając taki wybór bez zastanowienie wybrałbym.. TKD po prostu teraz uważam że za dużo tam czasu straciłem, coś podobnego może być, ale jak już się dużo umie jako uzupełnienie i tylko u dobrego trenera.

,,chodzić już umiem, teraz chce umieć latać" Eldoka

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 56 Napisanych postów 10091 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 53086
W MJJ jest sporo dedykowanych pod samoobronę dźwigni w stójce, które do mnie po prostu nie przemawiają, nie wykonywałbym ich i tyle.
Pomijając powyższe- trening jest kompleksowy, sparingi w stójce i w parterze. Dlatego jak pisałem- dużo zależy od sekcji. Idąc na trening TKD mniej więcej wiesz czego się spodziewać, na MJJ- może być różnie. Ja na MJJ szedłem bardzo sceptycznie nastawiony, ale było lepiej niż zakładałem.

Gory upajaja.Czlowiek uzalezniony od nich jest nie do wyleczenia.Mozna pokonac alkoholizm,narkomanie,slabosc do lekow.
Fascynacji gorami nie można.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 1731 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 8943
WOlwer, rozumiem, że chodzi ci o klub Tradia z Piekar. Z tego co oni pisza na stronie, to robia głownie taja, i jakąś dziwną mieszankę ju-jitsu (japonskiego) i MMA.
Mają jeszcze judo i karate oyama. Taki zestaw na pewno jest lepszy od TKD, bo można sobie coś wybrać wg upodobań.
Ponadto chłopaki z Piekar jeżdżą na BJJ/MMA do Czeladzi, jak chcesz się z nimi zabrac to poszukaj na forum Almona i sie z nim umów.

Pure Guinness

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 1603 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 24079
Dlaczego? Nie chce się rozpisywać więc, sporty chwytane (oprucz judo, zapasy) są w Polsce "raczkujące". W sportach chwytanych (oczywiście jeżeli masz odpowiednią smykałkę) szybciej łapiesz technike niż w stójkowych, a tym bardziej w tkd.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

treningi MT vs. sesja

Następny temat

sposób na furiata?

WHEY premium