SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

METODA 15-10-5 : ALTERNATYWNE PROGRESJE

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 165331

Ankieta

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 69 Wiek 5 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 7301
podpinam sie do pytania nofatchx, a druga sprawa czy mozna biegac zaraz po tym treningu okolo 10min dosc szybkim tempem, czy raczej jest to niewskazane?

xDDDDDDDDDDDD

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
nofatchx

logicznym jest, ze ciezar dostosowywujesz do ilosci powt.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BzykuDG Zawodnik IFBB
Ekspert
Szacuny 10621 Napisanych postów 16182 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 272461
Zaraz pewnie dostanę zje.bę, ale już się gotuję... Czytam to i czytam i coraz mniej wiem..

Czy można metodę 15-10-5 polecieć splitem?
Jeśli tak, to zakładając jedną partię na tydzień to pierwszy tydzień robię 15, drugi 10 i trzeci 5, a potem czwarty 15, ale z przesunięciem fazowym itd?
Czy jakieś konkretne ćwiczenia należy wybierać w tym przypadku?

Kolarsko-gastronomiczny blog z elementami kulturystyki powered by SFD - http://www.sfd.pl/post-p18363444.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
w sumie można; a kombinujesz w kwestii szczegółow juz jak Ci najwygodniej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 425
radze Ci nie kombinowac z tym planem, bo naprawde jest za***isty, ja robie tak, jak tutaj jest napisane, choc czesto zdarzalo mi sie cwiczyc tylko 2 razy w tyg(a planowo było 4 dni) to i tak masa+sila za***iscie w gore: pierwszy tydzien po miesiecznej przerwie w dzien 15 powtorzen, ledwo pocisnalem 90kg x 8, a za 3 tyg w dzien 5 powtorzen: 105x5 (2zapasu) 115 x 3:] Power i forma elegancko wrocila. Moze taki duzy skok sily tez po czesci spowodowany, ze pierwszy trening po przerwie, ktora polegala na piciu+imprezowaniu przez caly miesiac:] Ale szczerze Ci polecam trening, bo krotki, ale intensywny i przede wszystkim skuteczny.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 919 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 18478
Witam. Dosyc sporo sie naczytalem o treningu HST 15-10-5 i nie powiem zaciekawil mnie a co za tym idzie planuje go wyprobowac. Bedzie jakas odskocznia od ciaglego splita.

Sciaglem sobie kalkulator wiec z ciezarami nie mam problemow i obliczaniem. Narazie jestem na etapie ustalanie maxów, narazie jestem po 15stkach. Mam jeszcze troche czasu wiec chce sie dopytac czy czegos nie pominolem.
To moj plan:

przysiady ze sztangą 1s
martwy ciąg na prostych nogach 1s
wyciskanie sztangi na ławce skośnej 2s
podciąganie na drążku 1s
wiosłowanie ze sztangą 1s
wycisk sztangi sprzed głowy 1s
wznosy ramion bokiem 1s
biceps sztanga 1s
wyciskanie francuskie 1s

ogolnie wyglada to wlasnie tak jak wyzej. Mam zamiar cos dolozyc w serii jezeli bedzie za malo. Zrobilbym tak:

15stki- po 1s procz klatki
10tki- po 2s wszystko oprocz bicepsu i tricepsu
5tki- po 3s wszystko oprocz bicepsu i tricepsu
+ mikrocykl negatywów
. dropsets: wykonujemy 5 powtórzeń z ciężarem maksymalnym, po czym zdejmujemy obciążenie i wykonujemy dodatkowe kilka powtórzeń na obniżonym obciążeniu. Staramy się nie przekroczyć 15 powtórzeń. Tutaj chodzi np. ze robie klatke 5 powt z ciezarem maksymalnym po czym sciagam 1/3 ciezaru i cwicze do 15 powtorzen i to juz koniec klatki i jade dalej???

prosze o odpowiedz kogos kto sie zna bo nie chce osobnego tematu zakladac. Pozdrawiam


Zmieniony przez - KryszkaVS w dniu 2009-10-14 20:47:02

Co Cię nie zabije to Cię dwa razy wzmocni !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1688 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 15962
A ja czytam ten post nie wiem ile razy i nie mam pojecia o co chodzi w tym treningu .koncze wlasnie 5x5 i chcialem zaczac ten ale cos czuje ze nie zaczne. 5x5 jest banalny a tego za nic nie moge pojac

nadzieja jest zatapialna

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 919 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 18478
ja tez nie moglem kapnac bo sie nigdy tym nie interesowalem. Trzeba czytac i jeszcze raz czytac i wszystko bedzie jasne

Co Cię nie zabije to Cię dwa razy wzmocni !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Tak się składa, że właśnie zacząłem ten trening i mam Autorze do Ciebie parę pytań:
- czy mogę wrzucić brzuszki w DNT do aerobów ?
- czy mogę robić trening przez 9 tyg z zmianą ćwiczeń ? Np WL, zastąpić po 3 tygodniach wyciskiem na skosie, MC-> MC ze szrugsem itd itp ?
- czy w DT można robić aeroby ?


Póki co tyle pytań, zapewne pojawią się nowe.

Odpowiedzi możesz udzielić na moim dzienniku:

https://www.sfd.pl/EcoSfera_DZIENNIK_pods.2_str_40,_cel:_masa,_WODYN_15/10/5-t511911-s41.html

Zmieniony przez - EcoSfera w dniu 2009-10-27 21:39:31
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 11 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 59
Może się powtórzę z pytaniem,wtedy sorryczy można stosować podczas całego treningu serie łączone a przed serią główną zrobić dłuższą przerwę? łączyć je antagonistycznie czy nie ma różnicy?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

klata,barki podzielone na dwie sesje, plan ?

Następny temat

Plan do sprawdzenia/poprawy

WHEY premium