SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

METODA 15-10-5 : ALTERNATYWNE PROGRESJE

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 165321

Ankieta

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
WODYN TRENING
Ekspert
Szacuny 294 Napisanych postów 14936 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 31442
jazgocik:

Moze byc, ale nie nazywaj tego "ta metoda" , bo sa inne pod kazdym wzgledem... Za to mozesz wdrozyc do swego pomyslu alternatywne porogresje... niekoniecznie 5-10-15 .. Sam tak robie bo nie mam czasu na co innego, jest dobrze ale to kwestia wyczucia. Idz tylko na "ciezary i powtorzenia-pewniaki", a powinno byc dobrze!



Andrzej:
Da sie przynajmniej czesc tego zastosowac na rozklad 3 dniowy.
zrob progresjie w :
-przysiadzie
-wyc lezac

potem:
-w ciagu wez tylko 50%, 75% i 100% ciezaru z przysiadu
-dla barkow zwykle 3 serie po 15 lub 10 lub 5 w zaleznosci od dnia
-identycznie dla ramion i ew reszty.

Wychodzi dosc ciezki FBW ale wart wysilku!

Brzuch i lydki mozna np zupelnie odpuscic na te kilka tygodni albo robic w domu w dni poza silownia!
w przypadku tych miesni spadki sa niezwykle male a wraca pozniej "wrazliwosc/podatnosc" na trening ..

Albo podpatrz plan z priorytetem na klate p[rzy zastosowaniu tej metody:

https://www.sfd.pl/temat289833/

Dalej w odpowiedziach "zmutowalem" plan w czesci 15-10-5 na priorytet barkowy.

Milej analizy!

DO 26 MARCA 2011 MAM URLOP.

1)Spiesz sie powoli! 2)Masa Podstawa sily, sila podstawa treningu na mase! 3)Naturalny ruch=wiekszy Ciezar!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 513 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 47481
a mozna stosowac inne cwiczenia np.pomoki na poreczach a zamiast sciagania drazka zwykłe podciaganei na drazku i ile serii w danym cwiczeniu oraz nie wiem czy do konca zrozumiałem ...? wiec rozpisze plan jak miałby wygladac :
poniedziałek-
*wyciskanie na płaskiej 15 powtorzen - serii ?
*wyciskanie skrocone na barki 15 powtorzen -serii ?
*podciąganie na drazku 15 powt.-serii ?
*pompki na poreczach
*unoszenie przedramion ze sztanga

wtorek-
*przysiad 15 powt
*martwy 15
*łydki
*przedramiona
*brzuch

czwartek-
*to samo co w poniedzialek tylko ze po 10 powt ?
piatek-
to samo co we wtorek 10 ?
acha jeszcza jedna sprawa czy np. mozna zastapic kolejnosc cwiczen pierwsze podciaganie na drazku pozniej wyciskanie ?



Zmieniony przez - Tedzikooo w dniu 2006-10-30 21:10:39
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 80 Napisanych postów 8751 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 42589
spalać tłuszcz możesz nawet na dodatnim bilansie kcal

Zmieniony przez - Don Garcia w dniu 2006-10-30 21:59:54

a ten co mi zmienił podpis na jestem lamerem sam jest lamerem i niech sie wali na ryj.

pozdrawiam

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
WODYN TRENING
Ekspert
Szacuny 294 Napisanych postów 14936 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 31442
Don; jasne ze kuywa tak! Jak bedziesz wszystko do kalorii sprowadzal to ze tak powiem ktoregos dnia sie przeliczysz.... Przeanalizuj metaolizm tluszczy z madrych ksiazek. Poza tym to moje obserwacje. Nie trzeba byc slabeuszem by miec kratke na brzuchu!




Tedzikoo:

specjalnie dalem wyciag i prostowanie ramion:
-sa lzejsze ogolnie(a program jest ciezki)
-ciezary mozesz dostosowywac do ilu chcesz powt

jednak to bylo robione "na pewniaka" , czyli zakladalem ze nie kazdy sie podciagnie 15 razy(chocby podchwytem) albo zrobi tyle pompek na poreczah.

Jak juz jestes w stanie to upewnij sie ze nie przeciazasz klaty i p. barow tymi pompkami...za to docierasz do tricepsu. Ogolnie moga byc jesli wiesz co robisz!

Pamietaj tez ze jest to cykl podstaw i takie cw jak unoszenie bokiem itp powinienes wlaczyc dopiero w nastepnym cyklu. Z dosw wynika ze dla ramion i najszerszych okresowo lepiej odpuscic z ambicji, a lepiej zrobic jakis lajcik z krotszymi przerwami...

No i liczba serii.. czym jestes silniejszy tym wieksza!


ODPOWIEDZ SKOPIOWANA Z INNEGO TEMATU: pytanie o liczbe serii:

JA: there can be only one....

jak zrobisz 90*5 to masz tylko jedno wyjscie: proba 5 powt na 100kg. jak wyjdzie mniej to koniec cwiczenia na dzis. Pogratuluj sobie rekordu...



Pozdrawiam!

Zmieniony przez - WODYN w dniu 2006-10-30 22:27:07

DO 26 MARCA 2011 MAM URLOP.

1)Spiesz sie powoli! 2)Masa Podstawa sily, sila podstawa treningu na mase! 3)Naturalny ruch=wiekszy Ciezar!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 89 Napisanych postów 6889 Wiek 40 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 100566
a co z artem o bicepsach ?
kiedy bedzie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
WODYN TRENING
Ekspert
Szacuny 294 Napisanych postów 14936 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 31442
Te 2 ostatnie powstaly w 1 dzien kazdy, bo mialy byc poczatkowo odpowiedziami na pytania z innych postow. Mam kilka rozpoczetych artow na raz i dopisuje, ale o bicepsach mam ok polowy i czekam troche na wene tworcza..

Trudno tworzyc poezje na zawolanie..

Takie glosy te wene niby przyspieszaja, byle nie za bardzo bo cos moge spieprzyc..

Postaram sie !

DO 26 MARCA 2011 MAM URLOP.

1)Spiesz sie powoli! 2)Masa Podstawa sily, sila podstawa treningu na mase! 3)Naturalny ruch=wiekszy Ciezar!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 42 Napisanych postów 6988 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 52689
ja bym zrobil chetnie fbw
zakres ruchow
12
10
8
ale kazdy z zapasem gora 1 powtorzenia
4 serie na male, 3 na duze partie
3x w tygodniu trening
progresja ciezaru co tydzien
w dni beztreningowe hiit interwalowy - ok 10 minut
zaczalbym to za jakies 2 tygodnie z cell pumpem

jakies obiekcje szefie ?

-World belongs to strong and brutal-

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 89 Napisanych postów 6889 Wiek 40 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 100566
jak mickiewicz
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 42 Napisanych postów 6988 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 52689
korwa tam ma byc 4 na duze, 3 na male

-World belongs to strong and brutal-

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
WODYN TRENING
Ekspert
Szacuny 294 Napisanych postów 14936 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 31442
FU:

wg mnie:
-2-4 serii rozgrzewki
-1 seria glowna na 5//10//15powt
-miesien to miesien a grupa miesniowa to grupa miesniowa, wiec bary traktuj 3 cwiczeniami, plecy 3, nogi 3, przedramiona 2-3.. klata, bic i tric sa prostej budowy i nie treba sie tak nad nimi znecac.
-oczywiscie m.ciag mozesz zaliczac jako cw hamstringow, a wioslowanie jednoracz jako cw tylnych barkow.
-PON 15P
-SR 10P
-PT 5P
-CHODZI O TO ABY BODZCE BYLY ZA KAZDYM RAZEM "Z INNEJ POLKI" , bo 12/10/8 to niemal to samo. dlatego wg mnie optymalne jest 15-10-5.

O tym bedzie nast art z serii 15-10-5, wiec ...

DO 26 MARCA 2011 MAM URLOP.

1)Spiesz sie powoli! 2)Masa Podstawa sily, sila podstawa treningu na mase! 3)Naturalny ruch=wiekszy Ciezar!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

klata,barki podzielone na dwie sesje, plan ?

Następny temat

Plan do sprawdzenia/poprawy

WHEY premium