SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

METODA 15-10-5 : ALTERNATYWNE PROGRESJE

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 165317

Ankieta

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 29 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1893
jak zwykle kawał dobrej roboty!

Wodyn: W profilu masz że wiosłujesz na max 150kg jednorącz, to wiosłujesz sztangą czy tyle żelaztwa wrzuciłeś na hantel.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
WODYN TRENING
Ekspert
Szacuny 294 Napisanych postów 14936 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 31442
Dzieki.

Tu nie tyle chodzi o zaawansowanie stazowe co o zaawansowane odtluszczanie. W mooim przypadku ta metoda dawala identyczne odtluszczenie jak "zwyczajowa"/redukcyjna.. roznica taka ze na jednej sie glodzisz i slabniesz a na 15-10-5 zyskujesz na sprawnosci.

Poza tym mam na mysli dosc intensywne aeroby, a nie jakis tam rowerek przez 3 godz dziennie. 10 minut dosc szybkiego biegu zmienia srodowisko hormonalne na jakies 24-48 godzin. Pozniej mozna spac i spalac samar. Oczywiscie jak ktos nie bierze pod uwage indywidualnych roznic to jest w bledzie!

ugarz:
https://www.sfd.pl/temat281827-strona8/

Zmieniony przez - WODYN w dniu 2006-10-30 17:05:04

DO 26 MARCA 2011 MAM URLOP.

1)Spiesz sie powoli! 2)Masa Podstawa sily, sila podstawa treningu na mase! 3)Naturalny ruch=wiekszy Ciezar!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 42 Napisanych postów 6988 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 52689
good job

-World belongs to strong and brutal-

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 49 Napisanych postów 10951 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 73516
ofkors
moze wodyn ty sie zbierzesz i powysyłasz linki tych tematow, nie tylko towich,
apokalipsie , krzychowi i komus tam jeszcze...
niech przeczytaja, ustosunkują sie i ewentualnie dodadza do postu hermana
(pisze do Ciebie bo wiekszosc artykułow nowych ty ostatnio wyprodukowałes, a szkoda zeby przepadły w niepamieć)

Zmieniony przez - biliwiget w dniu 2006-10-30 18:43:26
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 628 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 15314
Witam. Mógłbym trenoawć tą matodą 3x w tyg czy zrobi to dużą różnicę?

Najpierw szukaj i czytaj potem pytaj.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 1431 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 21309
niech przeczytaja, ustosunkują sie i ewentualnie dodadza do postu hermana
(pisze do Ciebie bo wiekszosc artykułow nowych ty ostatnio wyprodukowałes, a szkoda zeby przepadły w niepamieć)

no wlasnie, duzo juz sie nakopalem za Twoimi postami
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
WODYN TRENING
Ekspert
Szacuny 294 Napisanych postów 14936 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 31442
Bili:
krzych666 zna moje arty.. ale nie prosze o zadne podwieszanie. Moze kiedys.. a moze wystarczy jeden link...

https://www.sfd.pl/Search.asp?wczym=pseudo&search=wodyn 

Ale dzieki za zamieszanie!

Andrzej:

Cala ta metoda byla obmyslona na poczatku na trening 3 razy w tygodniu dla danej partii ciala i wszyscy tak cwiczylismy. Pozniej okazalo sie ze rozbicie na taka forme jak obecnie daje te same przyrosty, a np ja wymagam wiecej czasu na regeneracje i to lepiej mi pasowalo. Inna sprawa ze na forum staram sie isc po pewniakach, bo nie mozna konsultowac sie z dziesiatkami osob co do ich indywidualnych preeferencji. Do pewnego stopnia jestesmy tacy sami i staram sie to wykorzystywac...

Raz w tygodniu nie polecam za bardzo..nadkompensacja itp...

Smoq:

Jest nowa opcja w profilu, tzn "moje wypowiedzi". Jak zacznie dzialac poprawnie to bedzie latwiej "kopac"... mi tez sie przyda... a tematy najczesciej jako odsylacze pisze!

Pozdrawiam!

Zmieniony przez - WODYN w dniu 2006-10-30 20:14:13

DO 26 MARCA 2011 MAM URLOP.

1)Spiesz sie powoli! 2)Masa Podstawa sily, sila podstawa treningu na mase! 3)Naturalny ruch=wiekszy Ciezar!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 140 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 4615
Wodyn, a co myslisz o waleniu regresji ta metoda?

czyli 80 - 90 % maxa X 5

80 - 70 % X 10

70 - 60 % X 15

Mowie o normalnych seriach w splitach.

Nowe konto - technoboy

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 628 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 15314
Tak czułem, cóż trudno.

Najpierw szukaj i czytaj potem pytaj.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
WODYN TRENING
Ekspert
Szacuny 294 Napisanych postów 14936 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 31442
Odpowiedz skopiowana...

pon:15, czw:10, ponII:5, A od czwartku II tygodnia zaczynasz juz nowe 15 tym razem na "przesunieciu fazowym" ciezarow z progresji. Czyli jak zaczynales od 40 to teraz od 45.

nie wazne ile przyrosnie sila poczatek progresji jest taki sam, np; jakl w siadzie bierzesz 5*90 to przyjmijmy ze:
- progresja "A" jest 45,55,65,...
-progresja "B" jest 50,60,70,...

Po jakiejkolwiek liczbie tygodni do wyczerpania postepow progresja rozpoczyna sie tak samo! Oznacza to coraz wiecej serii, czyli tez inne bodzce pod tym wzgledem..

-jak nie wykonasz np zalozonych 5 powt na 140kg to nie podchodzisz do 150!
-w nast tygodniu/mikrocyklu masz 135kg na 5 pewnych powt, a pozniej 145kg na 90% pewnych zaliczenia i skoku na 155. Na tym moze byc np 2 razy..
-nast tydzien/mikrocykl znowu wychodzi 140 ktore jest juz dosyc pewne, i dalej 150 idzi bez wiekszych obaw bo juz byla szrza na 155 i 2 inne treningi pomiedzy...

DO 26 MARCA 2011 MAM URLOP.

1)Spiesz sie powoli! 2)Masa Podstawa sily, sila podstawa treningu na mase! 3)Naturalny ruch=wiekszy Ciezar!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

klata,barki podzielone na dwie sesje, plan ?

Następny temat

Plan do sprawdzenia/poprawy

WHEY premium