SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

MC sumo a przysiad

temat działu:

Aktualności - Sporty Siłowe

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1469

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 87 Wiek 38 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 5399
Do tej pory ćwiczyłem dwa razy na tydzień robiąc klatkę, mc i siad na każdym treningu stopniując intensywność. Ciągnąłem tak kilka miechów i już jestem zmęczony tym treningiem. Akurat mam przerwę regeneracyjną i myśle zacząć jakiś nowy plan (niestety mam do dyspozycji tylko dwa dni) Wymyśliłem coś takiego:

trening A (dół)
siad (6serii, ciężko)
mc klasyk lub sumo (6serii, średnio)

trening B (góra)
klata na płaskiej (6 serii, ciężko)
dociskanie (3 serie)
tric (4 serie)

lub taki schemat:

trening A (dół)

MC sumo (8 serii, ciężko)
siad (5-6 serii, lekko)

trening B (góra)
klata na płaskiej (6 serii, ciężko)
dociskanie (3 serie)
tric (4 serie)

ewentualnie moge i tak

trening A
MC (6-8 serii, ciężko)
klata (6 serii, lekko)

trening B
siad (6-8 serii, ciężko)
klata (6 serii, ciężko)

Szczególnie zastanawia mnie kwestia rozbudowy siły i masy (nie chce być nieproporcjonalny) nóg poprzez MC sumo. Ciężko znaleźć cokolwiek o porównaniu tego ciągu z siadami. np. czy bardziej obciąża kolana przysiad z rozstawem stóp nieco szerszym niż szerokość barków czy może mc sumo, gdzie rozstaw stóp jest szeroki. W/w schematy to ogólny zarys, bez procentów i ćwiczeń pomocniczych. Chodzi o ocenę ogólnych założeń. Moje parametry w profilu.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 87 Wiek 38 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 5399
Wypowie się ktoś?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Senegroth POWERLIFTING
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 9543 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 61854
Sry jakoś Cię przeoczyłem. Ja bym proponował ostatnią opcję. Jeśli chodzi o obciążenie kolan to im szerszy rozstaw ciągu czy siadu tym mniej obciążane są kolana a bardziej stawy biodrowe.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 87 Wiek 38 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 5399
Dzięki,sog poleciał.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Łańcuchy Bench Press

Następny temat

100lat i 1000kg w trójboju Sene ;-)

WHEY premium