SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Mój trening "VS" FBW

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 1690

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 31 Wiek 56 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 521
Witam.Chciałbym zaznaczyć że ćwiczę już na siłowni ponad 2 miesiące,mam 16 lat i czuję postępy ;)
Zastanawia mnie czy po prostu zmienić mój trening na FBW.
Ćwiczę według tego planu .

1 Pon (klata + triceps)
Klata :
1.wyciskanie sztangi w leżeniu (progresja) 12/10/8/6/
3.wyciskanie sztangielek na ławce 4x8
4.Rospiętki4x8
Triceps :
1Francuzkie wyciskanie sztangi lezac 3x8
2Francuzkie wyciskanie sztangielki siedzac 3x8

2 Środa (Plecy +Biceps)
Plecy:
1Wiosłowanie sztanga w opadzie tułowia 4x8
4Wiosłowanie hanklami w opadzie tułowia 4x8
Biceps:
1Unoszenie przedramion ze sztangą 3x8
2Unoszenie sztangielek uchwyt młotkowy 3x8
3Modlitewnik 3x8
3 Piątek (Bary +nogi )
Barki:
1wyciskanie sztangi za głowy 3x12
2wyciskaanie sztangielek (arnoldki) 3x12
3unoszenie sztangielek w bok 3x12
4unoszenie sztangielek w opadzie tułowia 3x12
5Kaptury 6 serie
nogi:
1Przysiady ze sztanga 4x8
łydki:
1wspiecia na palcach 4x25

Nie mam żadnej diety.
Czy było by dobrym pomysłem przejść na trening FBW ?
Ćwiczę w domu nie mam jakiegoś super sprzętu- ławeczka,hankle,sztanga,drążek,obciążenia.

Dzięki chłopaki za odpowiedzi

Płeć: Mężczyzna

Wiek: 16

Waga: 76

Wzrost: 179

Cel treningowy: siła/masa

Staż treningowy na słowni: 2 miesiące

Uprawiane inne sporty: piłka nożna

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki): Ławka,hantle,sztanga,obciążenie,drążek

Dieta: BRAK

Przeciwskaznania medyczne: BRAK

Zażywane suplementy: BRAK
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 36 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 404
witam jeżeli czujesz postępy z tym planem to na razie nie zmieniaj chodź dziwi mnie że bez jakiej kol wiek diety czujesz postępy bez diety to ty się co najwyżej chyba wyrzeźbisz

"ludzi słuchaj a swój rozum miej"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 361 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 4767
polecam fbw, spożywaj wartościowe produkty z nadwyżka dziennego zapotrzebowania, odpowiednio śpij i pójdzie.
popularny startowy plan, wypróbowałem i polecam.
przysiad 3s
rumunski martwy ciag 3s
wyciskanie lezac 3s
wiosło sztanga 3s
wyciskanie na stojaco sprzed glowy 3s
podciaganie 3s

trening robilem w systemie 3x12.
pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 31 Wiek 56 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 521
Draciel , wiesz nigdy nei ćwiczyłem , moje początku były ciężkie , teraz już spokojnie wyciskam ten sam ciężar co na samym początku z którym miałem nie lada problemy ;)
O to mi chodziło :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 36 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 404
rozumie

"ludzi słuchaj a swój rozum miej"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 31 Wiek 56 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 521
A mój plan jest dobry ?
Zapomniałem usunąć wyciskania na ławce skośnej i ćwiczenia z modlitwnikiem po prostu nie mam tego sprzętu: /
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 361 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 4767
Na Twój staż radziłbym fbw, na splita jest za wcześnie. Plan podałem wyżej. W ogóle w systemie który podałeś na największą partie mięśni przypadaja bez łydek 'aż' 4 serie a przeogromny biceps 9 serii. Poczytaj co towarzyszy treningowi nóg, dlaczego na początku nie warto trenować bicepsika,tricepsika tylko inwestować swoją energie i czas w ćwiczenia złożone angażujące większość muskulatury ciała.
pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 31 Wiek 56 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 521
Mam problem, kumplom z którymi ćwiczę na siłowni nie podoba się te całe FBW i muszę dalej jechać na splicie , nie chcę wchodzić sobie w drogi , każdy by w takim razie czekał na sprzęt i by były pewnie co chwile kłótnie.
Mogłby ktoś poprawić mój dotychczasowy plan , dzięki!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 31 Wiek 56 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 521
Aha zapomniałem powiedzieć że łydek wcale nie robie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 221 Wiek 38 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 6335
Hej, jeżeli twoi kumple też trenują splitem i podobny podział jak ty (np. pon - klata + tric) to zaproponuj im prosty eksperyment - przez jeden tydzień niech dorzucą klatke też do środy i piątku (jedno ćwiczenie - wyciskanie na płaskiej) -> jeżeli pojawią się potężne zakwasy, będą musieli w kolejnych dniach zmniejszać ciężar, itd. - tzn. że FBW w ich przypadku się nie sprawdzi, jeżeli natomiast odczują większe zmęczenie, lepszą pracę mięśni, ale nie pogorszy to wyników -> to tracą dużo czasu olewając klatę w pozostałe dni, tak samo jest z pozostałymi partiami.
Co do twojego palun:
W poniedziałek zmień triceps -> pompki na poręczach + francuz leząc, albo wyciskanie wąsko + francuz leżąc. Dlaczego tak ?? -> pompki i wysikanie wąsko angażują wszystkie aktony triców - szczegóły tutaj http://www.kulturystyka.pl/atlas/ramiona.asp#t9
Środa
Dlaczego nie robisz MC?? jeżli z powodów zdrowotnych (cos z kręgosłupem itp.) to daj unoszenie tułowia z opadu.
Plan powinien zawierać takie ćwiczenia na plecy:MC, wiosłowanie sztangą (najlepiej według opisu woodyna - zerknij w spisie tematów) i drążek
Biceps - ja bym się skupił tylko na uginaniu stojąc ze sztangą + młotki ale siedząc na ławce (szczegóły w atlasie ćwiczeń)
Piątek
Barki - wywal unoszenie sztangielek w bok, reszta jak jest, ewentualnie tak unoszenie do brody/klaty, wyciskanie zza głowy, unoszenie z opadu.
Nogi: powinny być przysiady (3 serie), uginanie w leżeniu, wspięcia na palce -> ogólnie bardziej zmęczysz się przy nogach -> sugerowałbym dać je jako pierwsze.

I tak poza tym - nie przekonasz kumpli do FBW, to może na split 2x się dadzą namówić (https://www.sfd.pl/[art]_Split_-_partia_2x/tydzien._Dla_początkujących_i_nie_tylko...-t414311.html) -> jeżeli wszyscy macie podobny staż (6-12 miechów), to powinno dać wam lepsze efekty niż tradycyjny split - naprawdę tydzień czasu na regenerację to za dużo przy takim stażu - zależy to jeszcze od wyników siłowych, ale jeżeli w wycisk.leżąc,MC, przysiadach, operujecie na ciężarach mniejszych niż (powiedzmy )100 -120% własnej masy, to zwiększenie częstości treningów poprawi ich efekty.
Pozdro

Zmieniony przez - deathrider w dniu 2009-05-02 15:02:39
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 56 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 505
zmienić! twój trening to split z partią trenowaną 1 w tygodniu nie jest to trening dla ciebie. Najlepszym rozwiązaniem będzie FBW...

Jeśli nie trenujesz na 100% nigdy nie osiągniesz celu.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

WOJTASHC/ DZIENNIK/ DOPóKI WALCZYSZ JESTES ZWYCIEZCA

Następny temat

pomoc w ułożeniu planu treningowego na biceps

WHEY premium