SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Mój trening. Czy dobry na siłę ?

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 547

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 49 Wiek 23 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 296
Witam. Trenuję rok czasu, mój trening cały czas był zmienny, troche na siłowni, potem głównie zajęłem się pompkami, ale teraz mam dokładnie ustalony trening i do niego się stosuję. Czy on jest dobry ?

Poniedziałek
Trening ogólnorozwojowy.
1. Podciąganie nachwytem. Serie wg. mnie z obciążeniem lub serie wg. www.podciąganie.pl
2. Pompki. Robię tak: Obciążenie 15 kg
-2 serie po 12
-2 serie po 10 ( z podwyższeniem na nogach )
-1 seria bez obciążenia - pompki na jednej ręce, potem pompkami z szeroko rozstawionymi rękoma, kończe z rękami wąsko . ( Tak około po 6 na ręke, 20 szeroko i ile mam siły wąsko)

Środa
Trening na triceps.
1. Dipsy ( pompki na poręczach ) . Z obciążeniem, ostatnia seria bez.
2. Ćwiczenie na triceps -->

( podobnie jak w linku )

Piątek
Trening na klatę.
1.Tradycyjne wyciskanie na klatę. 3 serie.
2.Wyciskanie na skosie. 3 serie
Rozpiętki normalnie i na skosie. Po 2 serie.

Na następny tydzień zamiast w środę triceps, to biceps.
1.Podciąganie na drążku podchwytem. Serie z obciążeniem.
2. Uginanie przedramion ze sztangą. 4 serie po 8x.

Czy może macie jakieś pomysły, żeby pozastępować jakieś ćwiczenia innymi - lepszymi. Z góry dziękuję :)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 49 Wiek 23 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 296
Dodam jeszcze, że dopiero rosnę więc nie mogę wykonywać ćwiczeń które mają wpływ na mój wzrost, dlatego robię tylko takie :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 2061 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 32316
Wypełnij ankietę działu!
http://www.body-factory.pl/showthread.php?t=7862 Mit 1- siłownia nie wpływa na wzrost.
Plan słaby- gdzie nogi, plecy?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
nóg nie robię ponieważ mam problem z kolanem. Wcześniej robiłem we wtorek :) Plecy wchodzą przy podciąganiu jak i pompkach. Myślałem, że to wystarcza. Myślisz że nie :) ? ( Siłownia wpływa na wzrost. Podnoszenie ciężarów na stojąco źle wpływa na kręgosłup, który się rozrasta, to go hamuje ) TRENING przysiadów, martwego ciągu i inne ciężkie ćwiczenia hamują wzrost nastolatka! cytat :)

Zmieniony przez - Swedish2 w dniu 2013-01-28 17:13:21
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 2061 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 32316
Co jest z tym kolanem?
Proponuje czytać całość a nie ograniczać się do tytułu mitu który jest obalny w dalszej części tekstu.
To na plecy za mało. Plan jest po prostu beznadziejny. Wypełnij ankietę jest obowiązkowa

Zmieniony przez - messsi w dniu 2013-01-28 17:16:48
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Moja pomyłka - nie przeczytałem całe. Hmm byłem pewien że tak. Dzięki :) Jeżeli plan jest zły, to go zmienię. Kolano - Choroba Osgod Schlettera ( coś takiego). Jest wywołana nadmiernym wysiłkiem fizycznym. Lekarz kazał odstąpić treningi do kwietnia . Niestety.

Zmieniony przez - Swedish2 w dniu 2013-01-28 17:20:03
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ćwiczenia na klatkę

nutlove nowy