SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Mój początek.

temat działu:

Dzienniki Juniorów

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 750

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Wiek 30 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 2
Witam !

Mam 21 lat. Wzrost ok. 186 cm i ważę 74 kg. Jestem szczypiorem (choć na pewno nie typowym ektomorfikiem) i postanowiłem trochę zmienić swoje proporcje. Zacząłem ćwiczyć na siłowni w marcu bieżącego roku. Przez pierwszy miesiąc wszystkiego się powoli uczyłem, kaleczyłem totalnie niektóre ćwiczenia. Nie miałem żadnego planu treningowego ani diety. Po prostu siedziałem 2 godziny na siłowni i ćwiczyłem na każdym urządzeniu jakie tam było. Nie wiedziałem nawet, które ćwiczenie jest na rozwój pleców, a które na klatkę itp. Doświadczeni koledzy powoli dawali mi różne wskazówki. Na kolejny miesiąc postanowiłem nabyć plan treningowy od właściciela siłowni, kulturysty, który siedzi w temacie. Mój plan jest rozłożony na 3 dni. Po kolejnym miesiącu ćwiczeń z tym planem zacząłem zauważać drobne efekty, znajomi i rodzina również twierdzili, że jestem trochę większy. Nie mylili się. Gdy po raz pierwszy pojawiłem się na siłowni ważyłem niespełna 71 kg, a po dwóch miesiącach treningu waga wykazywała nawet do 75 kg. Trener twierdzi, że taki skok wagi został spowodowany nabraniem przeze mnie wody jak i zwiększeniem masy mięśniowej.

Niestety w połowie maja musiałem opuścić siłownię ze względu na natłok nauki na uczelni. Teraz chcę wrócić do trenowania. Moim celem jest wyrzeźbienie sobie ciała. Nie chciałbym stać się "karkiem" z łapą niedźwiedzia. Po prostu chciałbym zachować w miarę szczupłą sylwetkę ale mieć też porządnie wytrenowane zwłaszcza górne partie mięśni. Na dzień dzisiejszy obwód mojego bicepsa to 30-31 cm, a mój cel to 37-40 cm.

Jestem totalnie zielony jeśli chodzi o dietę i suplementację (do której jestem sceptycznie nastawiony) dlatego proszę o wszelkie rady. Wszelkie informacje tego typu będą dla mnie bardzo cenne.

Zamieszczam swój plan treningowy do oceny.

TRZY RAZY W TYGODNIU TRENING SREDNIOZAWANSOWANY
================================================================================================================================================================
1. dzien [ trzy grupy miesniowe ]
klatka piersiowa------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
wyciskanie sztangi na lawce plaskiej [srednic chwyt sztangi] 3serie x8-12 powtor
wyciskanie hantli leżąc na skośnej lawce głowa w dół 4 serie 8-12 powtórzeń
rozpietki ze sztangielkami......3.......x8-12................
wyciskanie francuskie [lezac na lawce przenosy za glowy nad klatke piersiową]4serie x8-12powtorzen
rozpietki na maszynie 3serie x8-12powtorzen

miesien trojglowy ramion [triceps ]------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
uginanie ramion na poreczach 4serie x8-12powtorzen

prostowanie ramion na wyciagu nachwytem 3serie x 8-12 powtorzen
----------------------------pod chwytem 3serie x 8-12 powtorzen
wyciskanie sztangielki z za karku nad głowe 3 serie 8-12 powtórzeń ( ruch pionowy !!!)

kaptury------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
unoszenie sztangielek 4 serie x 20-25 powtorzen (wolne tepo z sekundowym pzytrzymaniem w gornym polozeniu )
brzuch-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
bez zmian tak jak przyklad drugiego dnia.
================================================================================================================================================================
2 dzien ( trzy grupy miesniowe )
plecy----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
podciąganie się na maszynie do wysokosći podbródka4serie x8-12 powtorzen(szeroki chwyt) (maszyna )
przyciąganie drążka z bocznym uchwytem do klatki piersiowej odchylajac lekko tulow 4serie x 8-12 powtorzen (szeroki hwyt) ( wyciąg )
-----------trojkata wyciagu do klatki 4serie x8-12 powtorzen (wyciąg)


wioslowanie 3 serie x 8-12 powtorzen (3 różne uchwyty co daje w sumie 9 seri do wykonania )
przenosy na maszynie 8-12 powtóżeń (maszyna)
biceps--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
uginanie przedramion ze sztanga lamaną 3serie x8-12 powtorzen (uchwyt szerokosci barkow)


uginanie przedramion ze sztangielkami ------------------------( siedzac na lewce w lekkim opadzie -lokcie odwiedzone jak najmocniej do tylu i nieruchome podczas seri)
uginanie przedramion na maszynie łokcie uniesione do góry 3 serie x 8-12 powtorzen
młotki 3 serie x 15-10 powtorzen (uginanie przedramion wraz z przenoszeniem sztangielki nad bark--cwiczymy jednoczesnie oba bicepsy--sztangielki musza sie spotkac na wysokosci brzucha--siedzimy na lawce ,kolana złączone !!!

brzuch----------------------------------------------------------------
porecz (unoszenie kolan lub nog prostych do klatki) 3serie x20-10 powtorzen

maszyna 4seri x20-10 powtorzen ( śrenie tępo)
===============================================================================================================================
trzeci dzien
NOGI----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
sownica 2 serie rozgrzewkowe (maly ciezar) + 3serie x8-12 powtorzen
wyprosty (maszyna) 3 serie 8-12 powtorzen
ugiecia podudzi na maszynie lezac 3 serie 8-12 powtorzen (dociagac piety do posladkow !!!!!!)

ŁYDKI--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
przejsc codziennie ok.100 metrow , metrowym krokiem stawiajac z piety na palce jednej nogi robiac krok do przodu i stawajac z piety na palce drugiej nogi
maszyna 5 seri x20-10 powtorzen

barki----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

unoszenie sztangi z za karku 3 serie 8-12 powtorzen (bardz szeroki chwyt) lub maszyna szeroki chwyt

przod ---- unoszenie sztangielek przd siebie (prosty łokiec) lub maszyna dolny chwyt
tył----unoszenie sztangielek w pochyle tułowia 3 serie x8-12 powtorzen

unoszenie sztangielki z boku tulowia do wysokosci glowy 3serie x 8-12 powtorzen

BRZUCH---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
BEZ ZMIAN tak jak w dzien drugi


=================================================================================================================================

Przepraszam za różne błędy w pisowni planu. Skopiowałem go z pliku, który dostałem od trenera.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1141 Wiek 26 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 6570
Przeładowany, dużo śmieci.

Przeczytaj ten artykuł i wybierz sobie jakis plan z 15/10/5 i zacznij od tego - https://www.sfd.pl/METODA_15_10_5_:_ALTERNATYWNE_ZESTAWY_FBW-t307722.html 
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

[DT] LipnyKoksu w natarciu, poki co jest lipa ale walcze o zmiane na lepsze:P

Następny temat

Dziennik Treningowy MaxikingCA

WHEY premium