SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Mój cel: płaski brzuch, ogólnie redukcja

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 44753

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 369 Napisanych postów 11555 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 103176
Ja myślę że gdy wciągniesz się w solidny, siłowy trening to już powinno być lepiej.. Mięsień to podstawa żeby rozbujać ten metabolizm, bo to fabryka do przerobu kalorii... A nie sadełko które sobie łagodnie faluje i jest... bo jest.
Wydatek energetyczny organizmu na utrzymanie w kondycji 1 kg mięśni - to około 100 kcal/dzień (łba sobie nie dam uciąć bo dane są rozbieżne)
Ale na tłuszcz to mózg wyda dziennie może do 9-10 kcal..
Różnica jest gigantyczna.


Zmieniony przez - Corum w dniu 2015-10-02 10:26:40
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 243 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 4402
jurysdykcja mam nadzieję, że masz rację i za kilka miesięcy będę się miała czym pochwalić:) i nie będzie to sadło do redukcji...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 745 Napisanych postów 3413 Wiek 48 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 37245
Nie ma stresu ukl nerwowego i miesni, nie ma hipertrofii i nie ma miecha. Nie ma miecha....to sylwetka jest jaka jest. U kobiet strach przed ciezarem, ten swiadomy i nieswiadomy jest ogromny. Glownie dlatego, ze jestesmy bombardowane glupotami z netu.I przy okazji, zrzucenie fatu z wiekszego ciala jest latwiejsze niz zmiana ze szczuplej w ponetnie umiesniona. Jezeli nie uwierzysz, ze jestes silna to nie bedziesz. Tu glowa trzeba zaatakowac :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 243 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 4402
Miska z wczoraj:
Płyny: kawa czarna x 2, herbata zielona 3 kubki, woda 2l
Warzywa: marchewka, kapusta kwaszona
Corum nie krzycz, że za mało, naprawdę nie miałam już gdzie zmieścić, nie lubię jeść na siłę

Dziś DT
Trening A.
A. Przysiad ze sztanga na plecach
15/15 x 15kg*
B1. wyciskanie sztangi skos góra
15/15 x 15kg*
B2. przyciąganie drążka dolnego siedząc do brzucha
15/15 x 15kg
C1. prostowanie nóg w siedzeniu
10/12 x 30kg
C2. wznosy tułowia z opadu
2x15
D. plank
2 x 1min

Po treningu 20 min bieżnia i rozciąganie.

* wzięłam mniejszą sztangę, bo tej 20kg nie mogłam utrzymać
Na siłowni mamy fajnego trenera, był akurat jak robiłam trening i poprosiłam, żeby spojrzał na moją technikę - powiedział, że jest ok i zwrócił mi na kilka szczegółów uwagę, także cieszę się :)


Mam jeszcze jedno przemyślenie odnośnie braku efektów - może za dużo jem i za mało ćwiczę? Odkąd porzuciłam step i spinning, ograniczyłam się do 3 treningów ok. 1 - 1,5h na siłowni i to wszystko. I tu pojawia się od razu moje małe pytanie - czy mogę dorzucić jeden taki trening w tygodniu ?

Na koniec dzisiejsza miska
płyny: kawa czarna x 2, herbata zielona 2 kubki, woda 1,5l,
warzywa: marchew, kapusta kwaszona




...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 369 Napisanych postów 11555 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 103176
Ja nie krzyczę.... Nie mam takiego zamiaru. Weź sobie wrzuć w posiłki potreningowe jakieś węgle szybko wchłanialne. Biały ryż na ten przykład.

I tak naprawdę... To dopiero teraz zaczynasz ćwiczyć...


Zmieniony przez - Corum w dniu 2015-10-03 19:14:39
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 243 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 4402
Corum właśnie tak się dziś czułam, jakbym robiła trening po raz pierwszy ;)

Co do tego posiłku potreningowego to oczywiście się zastosuje. Zawsze mam z nim kłopot.

Wracając jeszcze do treningu to mam taką wątpliwość- czy powinnam za każdym treningiem próbować dodawać obciążenie?


Zmieniony przez - Polin13 w dniu 2015-10-03 19:34:54
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 369 Napisanych postów 11555 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 103176
Jeśli jesteś w stanie zrobić wymaganą ilość powtórzeń w pierwszej - to obowiązkowo.
Teraz zaczyna się poważny trening...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 243 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 4402
Będę dziś robić trening B i tak się zastanawiam odnośnie wypadów to mają być takie "chodzone" z hantlami w rękach tak? Zastanawiam się od jakiego ciężaru hantli powinnam zacząć- 3 albo 4 kg będą ok?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 369 Napisanych postów 11555 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 103176
Wypady zrób w miejscu. Wyglądają prosto ale.... Bardzo łatwo jest się na nich samemu oszukać.
Zrób najpierw w miejscu i wrzuć filmik.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 243 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 4402
Ok tak zrobię. A te hantle takie jak pisałam będą ok?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

tyłeczek, cycuszki i inne sprawuszki :p

Następny temat

JULIA35

WHEY premium