SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Lokcie sie trzesa:)

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1595

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Temat przeniesiony przez apokalipsa z działu Trening dla zaawansowanych. Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 64 Wiek 33 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1219
Witam,

Od razu napisze ze szukalem odpowiedzi w starszych postach, znalazlem tylko jeden troche powiazany, dlatego pytam.

W ostatnich seriach podczas wyciskania francuskiego trzesa mi sie lokcie - w momencie kiedy podnosze ciezar. Cwicze w domu, nie mam kogo podpatrywac i zastanawiam sie czy tak powinno byc,czy cos zle robie?

Cwicze od listopada, do zeszlego tygodnia ze stalym obciazeniem (4 serie po 8 powtorzen, oczywiscie po rozgrzewkowych). W zeszlym tygodniu cwiczylem 22kg i lokcie sie trzesly z tendencja zwyzkowa w miare cwiczenia:)Podczas cwiczenia czuje umiarkowane napiecie w lokciach, ale nigdy mnie nie bolaly w czasie, ani po treningu.

Od tego tygodnia cwicze systemem piramidalnym i dzisiaj robilem 16x10kg-10x15kg-8x17,5-8x20kg-8x20kg i wlasnie w tych ostatnich seriach tez sie trzesly.

Z tego co czytalem to cwiczenie dosc mocno obciaza stawy, wiec sie zastanawiam czy taka niestabilnosc w lokciu go aby zbytno nie przeciaza? A moze tak ma byc w koncowych seriach?:> A moze to cwiczenie nie jest dla mnie?:)

Pozdraiwam

Zmieniony przez - jarowit w dniu 2009-05-13 17:34:02
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów? Indywidualne plany dietetyczne i treningowe
  • 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 885 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 16409
od listopada 2008 do maja 2009 mineły 2 lata?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 64 Wiek 33 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1219
dobra pomylilem dzialy, jesli temat uraga temu dzialowi, to prosze o jego przeniesienie do poczatkujacych:)

Ciupelek> dzieki za konstruktywna odpowiedz

Zmieniony przez - jarowit w dniu 2009-05-13 17:48:27
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 379 Napisanych postów 37466 Wiek 51 dni Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 126369
nawet nie wiadomo czy je dobrze wykonujesz- trudno więc bedzie o odpowiedź

temat nie tyle urąga dzialowi- bo żaden nie urąga- ale poprostu doń nie pasuje- inzczaj nie byloby podzialu na zaawansowanych,poczatkujących etc.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 885 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 16409
Co do tematu - kwestia wprawy. Wzmocnisz triceps, wzmocnisz przedramie, łokiec będzie stabilniej i mocniej trzymany i przestanie sie trząś.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Dzieki za odpowiedzi.

Co do techniki to wydaje mi sie ze robie prawidlowo (duzo czytalem o tym cwiczeniu, plus filmy instruktazowe na youtubie i oczywiscie lustro).

Przedramie tez cwicze, zreszta obecnie wiosluje w opadzie sztangielka 26kg i wytrzymuja wiec mysle ze nie wymiekaja w tym cwiczeniu.

Czyli rozumiem ze Wam te lokcie sie nie trzesa przy prostowaniu ramienia? Za tydzien sprobuje zmniejszyc ciezar jeszcze, tylko niesety bede musial powyzej 10 powtorzen pewnie robic zeby sie zmeczyc

Pozdrawiam
Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 100 Wiek 30 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1777
Tez tak czasami mam a nie wiem czym to jest spowodowane a cwicze mniejszym ciezarem niz bym mogl cwiczyc :)

"Oddajemy się w niewolę prawa, aby zachować wolność".

Cyceron

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 379 Napisanych postów 37466 Wiek 51 dni Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 126369
przesledż dokladnie tor ruchu, ustawienie rąk, ciala

ew. sprobuj probować roznych wersji[ustawień, toru, chwytu]

jesli nie wyeliminujesz problemu to może warto zastanowic się -chwilowo- nad wprowadzeniem innego ćw.

ew. francuza dasz jako drugie ćw. i wtedy sprawdzisz czy ten problem bedzie w nim nadal wystepowal...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
dzieki za odpowiedzi, na pewno bede eksperymentowal w przyszlym tygJesli chodzi o cwiczenie to na razie mam do dyspozycji wolne ciezary, wiec lepszego na poczatek chyba nie ma

apokalipsa> a Tobie sie rece nie trzesa, tak? Zastanwiam sie czy moze nie zostalem zle zrozumiany, ta drzace lokcie to jest odczucie subiektywne, raczej nie zauwazalne dla obserwatora, moze jestem przeczulony? Generalnie mam wrazenie podczas prostowania ramienia, ze te drgawki wynikaja z tego, ze miesien ledwo daje rade

ilikedream> moze to jakis zespol neurologiczny?

Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 2935 Wiek 91 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 14118
Dam jedną radę-- nie prostuj ramion do końca w łokciach-- to jest powód twoich trzęsących się rąk-- zresztą może być to spowodowane słabym uchwytem, może po prostu jak wyżej musisz wzmocnić triceps-- hociarz po 6 miesiącach powinieneś mieć trochę siły-chyba że się opier....... i nie przykładałeś do ćwiczeń,poza tym stosuj duży ciężar--tylko poczytaj jaki to jest duży ciężar jaki b.duży a jaki max bo założę się że nałożysz po mojej odpowiedzi na sztangę tyle ile się da. Małe ciężary mogą się też przyczynić do tego trzęsienia łokci.(dużymi ciężarami masuj)

pozdrawiam

Pomogłem, wyraź swoją wdzięczność za mój poświęcony czas

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
zaskron> troche mnie zaskoczyles, bo wszedzie pisza zeby wlasnie prostowac lokcie napinajac przy tym triceps

Moze cos jest w tej sile lokci, bo tak teraz mysle ze jak cwiczylem ponizej 20kg to mi sie nie trzesly, a przeciez to tez byl ciezar submaksymalny

Pozdrawiam
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Martwy ciag-odkladac sztange?

Następny temat

problem

Fruzelina