SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Loża Szyderców - spam post Senior SFD

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 513886

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 10021 Napisanych postów 30362 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 728650
O wiele,wiele korzystniej...ale na zawodach liczy sie wygląd na scenie w danej chwili-chwili oceny przez sędziów.
Zresztą tego się spodziewałem,w zeszłym roku było podobnie...

Ale i tak gościa lubię!Niezły z niego oryginał...wyszedł w kilcie...:)
Miejsce to nie wszystko-miejsce to tylko zawody....jest jeszcze 364 dni poza scena,gdzie też trzeba wygrywać lub chociaż nie dać się pokonać...:)




Zmieniony przez - masti w dniu 2012-12-09 18:06:39
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 10021 Napisanych postów 30362 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 728650
Już wyszedł nowy odcinek Trening z Karolem Małeckim-Łydki,odcinek 4



...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2409 Napisanych postów 10674 Wiek 59 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 153396
godula
Drazekm- tricepsy masz ogromne jakby były od innej osoby doklejone do twojego ciała.WL nie jest złe jest siła i zdolność do wykonania dużym ciężarem znacznej ilości powtórzeń.Tylko jest jedno ale 100kg wyciskanie leżąć a 70kg plus waga ciała 75kg 145 kg w dipsach .To jest naprawdę mega wyczyn siłowy .Czyli nie ma przełożenia wykonywanie twoją techniką na siłę klatki piersiowej która to jest największym mięśniem pchającym górnej częśći ciała.Dodam że miałem to samo wykonywałem jakieś 12lat temu głównie dipsy z obciążeniem mc,siady,reszta na tzw "odwal się" trening trwał 14 miesięcy doszedłem do 68kg doczepiany ciężar przy wadze 88kg w pięciu powt w dipsach twoją techniką.I ku mojemu zdumieniu wtedy nie miało to żadnego przełożenia na kszałt wygląd klatki piersiowej a siła w wyciskaniu spadła wtedy ze 135 kg do marnych 112kg jeżeli chodzi o triceps był w dobrej formie wydawał się większy ale to tyle a progres szedł do przodu .Zastanowiło mnie to i pytałem różne osoby dlaczego tak jest .Jedną z odpowiedzi jaką dostałem od znajomego trenera dwuboju siłowego było to że w tym ćwiczeniu "cisnę z pach"tak się wyraził- to znaczy poświadomie mój organizm za pomocą powięzi i innych czynników które organizm ma na takie okazje do wykonania tej pracy angażuje plecy i triceps ale głównie siła idzie z pach czyli najszerszych grzbietu.Później to samo dowiedziałem się od maniaka trójboju siłowego który potwierdził że jak chcesz dużo wyciskać musisz cisnąć z pach.Jak to osiągnąć?-odpowiedź dużo ,często ćwiczyć z dużymi ciężarami dużo serii,mało powt.nienaganne ułożenie ciała .I tyle być może to co napisałem i to co się dowiedziałem nie jest prawdą może na to jest całkiem inne wytłumaczenie.Przekonałem się na sobie że wykonanie dipsów z wypiętą klatką ściągnietymi łopatkami cięzar z przodu w okolicach krocza(nie dyndający między nogami) nogi lekko do przodu działa na klatkę i triceps.Natomiast technika pokazana przez ciebie na wykonanie sporej pracy z dużym ciężarem.Być może kolejny odcinek z Karolem Małeckim obiecany przez Mastiego rozwieje wątpliowości nietylko moje.

Może przeniosę ten temat tu i go co nie co rozwinę aby więcej nie zaśmiecać DARNOK35 dziennika konkursowego.
Z moich dyskusji z ludźmi którzy trenują WL i z ich obserwacji zrozumiałem to inaczej niż Godula.Wyciskacze trenują mieśnie najszersze grzbietu jako antagonistyczne do mięśni piersiowych w ćwiczeniu w ruchu przypominającym wl - podciąganie sztangi o opadzie do dołu klatki z przytrzymaniem przy klatce moim zdaniem ma to służyć w dwóch sprawach:
1.pewnej kontroli opuszczanego ciężaru w dół po odpowiednim torze (bicepsy też to robią a nie mówimy że używamy ich do wyciskania)
2.przy wyciskaniu sztangi w katanach,aby mieć siłę ściągnąć ją do klatki :)
A teraz moje praktyczne spostrzeżenia,nie spotkałem się jeszcze z trójboistą nie licząc Janka Łuki (chyba jedyny wyjątek) ,który byłby silny na drążku.
Podsumowanie,mięśnie najszersze grzbietu biorą udział zarówno w dipsach jak i w wl ale przy kontroli przy opuszczaniu ciała lub sztangi w dół i służą do zaparcia się na nich przez ich spięcie a nie do wypychania.
Dalej zgodzę się z Tobą o czym wspomniałeś że mięśnie piersiowe jak ktoś potrafi je odpowiednio włączyć zwiększają dużo siłę w wl ja niestety jeszcze tego nie nauczyłem się ale mam kumpla który dźwigał podobne ciężary jak ja na poręczach a w wl przy wadze 75 wyciskał 145 czyli znacznie więcej ode mnie i pewnie Cię zaskoczę że mimo tej siły w dipach które robił podobnie jak ja,na drążku był cieniutki i to tylko z własnym ciałem a obciążeń tylko mógł mi zazdrościć bo ni jakim sposobem nie mógł wyrobić siły w podciąganiu.Nie jest to żadna wiedza tylko moje luźne spostrzeżenia :)

Zmieniony przez - drazekm w dniu 2012-12-10 17:51:51
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2409 Napisanych postów 10674 Wiek 59 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 153396
He troszkę się zamotałem w tym ostatnim poście,więc może sprostuję :),nie widzę bezpośredniego przełożenia silne dipy = silne plecy i odwrotnie np. nie wiemy nic o sile w dipsach wcześniej przeze mnie wspomnianego Janka Łuki który ma rekordy w podciąganiu i również nasz znajomy z forum konik silny jest na drążku a w dipsach idzie Mu już troszkę gorzej.
W drugą stronę podobnie,trójboista z siłowni w której ćwiczę dobre wyniki w WL,MC i przysiadzie a drążek i dipsy kiepsko.
Również nie można oceniać po filmach jakie mięśnie wykonują pracę w danym ćwiczeniu.

Zmieniony przez - drazekm w dniu 2012-12-10 19:29:32
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 10021 Napisanych postów 30362 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 728650
to ok-czyli wszystko wróciło z dipsami do normy...


Jeszcze jedno ciekawe zdjęcie Andreasa-mimo,ze był w końcówce zawodów-tak naprawdę zrobił fenomenalna formę-jego bicepsami zachwycali się startujący zawodnicy Freman,Troy-po prostu osiagnął niesamowitą separacje-widać kilaka pęczków włókiem mięsniowych....
Zdjęcie z jego lotu do Kalifornii,gdzie mieszka pokazuje też jego niesamowitą forme....

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12123 Napisanych postów 30536 Wiek 74 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130956
Czyli prawie norma wśród kulturystów!
Lepsza forma przed i po zawodach niż w trakcie.
Oby mnie to ominęło! (Amen.)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Panie Janie, to formę szykować na dzień przed
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
lodzianin1 Moderator
Ekspert
Szacuny 94427 Napisanych postów 364351 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1668881
dużo widziałem zdjęć z formą przed i po zawodach,czasami ciężko utrafić.

treningi,suplementacja,odblokowanie [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 60 Napisanych postów 566 Wiek 54 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 7290
Drazekm -Takich przykładów jest bardzo wiele .Ktoś może mieć potężne mięśnie najszersze pleców wyrobione przy ćwiczeniach typu wiosłowanie a nie podciągnie się na drążku nie wejdzie na linę. Kolejny przykład maniak areobiku „maszynowego”mistrz bieżni , wioślarza w realu czyli w biegu w terenie ,wiosłowanie prawdziwej łódki szybko przekonuje się że jego areobik to była lipa itp. Dlaczego?.Przecież w tych ruchach również pracują te same mięśnie. Ktoś może wyciskać na ławce np. szerokim chwytem i dorobi się dużych bicepsów mimo że nie wykonywał żadnych ćwiczeń na biceps .Działanie biomechaniki ludzkiego ciała jest w ciągłym zainteresowaniu osób które się tym zawodowo zajmują a mimo to jest więcej niewiadomych więcej domysłów niż potwierdzonych faktów A to co my możemy się dowiedzieć amatorzy to są szczątkowe informacje które nie zawsze mogą być dobrze interpretowane. Dlatego moim zdaniem kulturysta amatorski powinien zwrócić uwagę na ogólny rozwój swojego ciała czyli nie tylko siłownia ale areoby typu marsz,bieganie,pływanie (maszyny strata czasu ),ćwiczenia z masą własnego ciała czyli właśnie dipsy , drążęk ,pompki,skoki ,mostki zapaśnicze ,przysiady. Trening funkcjonalny z wykorzystaniem odważników kulowych itd. Ktoś może powiedzieć że nastawienie się na jeden rodzaj aktywności sportowej czyli skupiam się tylko na dipsach i drążku to przyniesie dobre rezultaty. Tak ale tylko w tym wąskim zakresie a kulturystyka amatorska realizowania pod hasłem Ojana-Siła ,sprawność , sylwetka jest ogólno rozwojowa .Kończąc ,być może mój (nie mój może czytam nieodpowiednie książki w tym temacie i wyciągam nieprawdziwe wnioski)wymysł że przy dipsach i wyciskaniu znaczącą rolę dogrywają mięśnie najszersze pleców nie tylko jako stabilizatory dodam więcej nawet grymas twarzy czyli praca mięśni mimicznych,oddech,ciśnienie w jamie brzusznej mają znaczenie przy pokonywaniu max oporu. Bo tak się składa że nasz organizm jest tak zaplanowany że w sytuacji maksymalnego wysiłku mobilizuje się włącza bez naszej świadomości nie tylko mięśnie bezpośrednio zaangażowane ale również impuls i siłę pozostałych. Pozdrawiam i życzę ci wielu sukcesów.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2409 Napisanych postów 10674 Wiek 59 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 153396
Nie trenuję tylko dipsów,tricepsów i drążka ale całe ciało jak inni,wiem co to wszechstronność swoją pasję dźwigania zaczynałem właśnie od książki Stanisława Zakrzewskiego "Siła Sprawność Piękno",dzięki za ciekawą dyskusję,może inni co nieco na niej skorzystali.

Zmieniony przez - drazekm w dniu 2012-12-11 13:22:16
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Konkurs -anatomia,tyl tułowia + praca domowa

Następny temat

Magic_32 - Przemiana 2012

WHEY premium