SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Lista troche klopotliwych pytan :-))

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2742

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam wszystkich

Po przestudiowaniu poleconych (rewelacyjnych) linkow nasuwa sie masa pytan, a troche postanowilam zamiescic ogolnie na tu bo byc moze uzyskam fachowe odp. i bede mogla porownac z swoim zdaniem, jednak zdaniem niedoswiadczonego laiczka a wiec ... odnosnie diety nastepuje :

1. kawa z mlekiem + cukier? jestem nalogowiec - 2 dziennie - co poczac :?
2. pfiko?... juz poruszany temat ale nie do konca, raz w tyg mozna?
3. odstepstwa ? ... obiad u tesciow, swieta itp. jak z tym sobie radzic :)
Jak nawet nikt nie namawia, a czlowiek siedzac miedzy cala masa jedzenie nie wie co z soba poczac, raz na ruski rok mozna troche popuscic?
4. czy wszystkie ryby mozna:w sosie, oleju itp? oprocz smazonych?
5. owoce miedzy posilkami? slyszalm ze 2 na dzien? moga byc po kolacji? jabulka glownie?
6. co z piciem mleka - i tu nalog nr 2 tylko do kawy? czy mozna wiecej? jak tak to ile? wiem ze kulturysci wogole nie powinni a osoby, ktore zrzucaja wage?
7. zdania podzielone: sniadanie przed czy po treningu? Skoro trening mam od 9-10 sniadanie nr1 o 11 dopiero ??? wtedy wszystko sie przesunie i kolajcja o 20
8. Slyszalam, ze nie jest prawda nie jedzenie po 18 a jedynie rowne odstepy 3h miedzy posilkami, 5,6 posilkow i ostatni godzine przed snem?
9. co z obiadami: poza jajami, miesem i rybami?: mozna czasami placka, nalesnika, zupe czy cos w tym rodzaju?
10. Kalkulator i niescislosc: wg podanego mi kalkulatora wychodzi mi 2500kcal - 500 = 2000kcal na dzien, a dwie osoby zajmujace sie tez tym tematem powiedzialy ze nie mozna przekroczyc 1000-1500? wiec jak...wg ich obliczen wyszlo 1300? Jakim cudem taka rozbierznosc, czy ktos moglby by mi to dokladnie policzyc bo nie wiem jak zaczac diete :) za duzo kcal zle za malo tez zle przy mojej wadze 64 kg 164 cm, srednia intensywnosc na codzien, 3 aeroby i 2 silki w tyg. to przeciez 1300 za malo????? czy 1800-2000 nie bedzie za duzo?
11. Co myslicie o cwiczeniach pilatesa? jedni mowia ze rewelka na zrzucenie wagi ... inni, ze malo skuteczny..bo nie wiem czy pozostac przy tym swoim zestawie: 2 razy pilates+1 tradycyjy
12. co z ziolami? maja dzialanie: herbata zielona, czerwona? podobno nie?
13. co z imbirem? slyszalam ze polepsza przemiane materii (do picia)

14. jogurt/kefir a moze jedno i drugie? tak samo musli/platki owsiane?
15. wafle ryzowe po treningu o wys. wspol. IG? o co chodzi?
16. co to sa tzw.przyrosty oraz jak interperetowac rzezbe, mase? czy rzezba to wlasnie chodzi o schudniecie bo czytalam dziwne diety na rzezbe?

Ehhh ale zameczylam ale wolalam napisac raz a porzadnie, moze znajdzie sie jakis smialek, co odpowie choc na kilka pytan i doradzi z treningiem A tak na marginesie to trzymajscie kciuki bo ruszam w poniedzialek i z dieta i treningami...mam nadzieje, ze sie uda Czy jest sens wazyc sie po 1mc? by sprawdzic czy cos drgnelo? Mowiono mi ze dopiero po 3-4 ale czy to nie za dlugo ?

Bede b. wdzieczna za pomoc i wierze, ze dzieki tej pomocy i fachowym poradom, powolutku bede osiagac swoj cel i bede mogla nim sie z Wami podzielic ))Dobra koniec filozofowania, trzymajcie kciuki bo od pn start

pozdrawiam wszystkich starajacych sie, w trakcie, po i doradcow )

Kropeczka
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 1350 Wiek 39 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 16011
Wypełnij profil, ale odpowiem ci na kilka pytań:
1. kawa z mlekiem + cukier? jestem nalogowiec - 2 dziennie - co poczac :?
JEŚLI JEST TO MLEKO NISKOTŁUSZCZOWE (ALE NIE TO ZAGĘSZCZONE)TO JEŚLI WYELIMINUJESZ Z TEGO CUKIER TO MOŻESZ BEZ PROBLEMU PIĆ (KOFEINA TEŻ PRZYSPIESZA METABOLIZM)
2. pfiko?... juz poruszany temat ale nie do konca, raz w tyg mozna?
CZEMU NIE, ALE NIE PRZESADZAJ, ŻEBYŚ NIE ŻŁOPAŁA PÓŹNIEJ PO 10 DZIENNIE :)
3. odstepstwa ? ... obiad u tesciow, swieta itp. jak z tym sobie radzic :)
RAZ NA RUSKI ROK MOŻNA SOBIE POPUŚCIĆ (KAŻDY JEST CZŁOWIEKIEM) I NIE ZAWSZE MOŻNA TRZYMAĆ DIETĘ
4. czy wszystkie ryby mozna:w sosie, oleju itp? oprocz smazonych?
POLECAŁBYM TUŃCZYKA W SOSIE WŁASNYM, BO OLEJ Z PUSZEK JEST NAJGORSZEJ JAKOŚCI. JAKO OLEJ POLECAM OLIWKĘ Z OLIWEK ITP
5. owoce miedzy posilkami? slyszalm ze 2 na dzien? moga byc po kolacji? jabulka glownie?
LEPIEJ NIE - DAJ ORGANIZMOWI PRZETRAWIĆ PRZEZ TE 3 H POKARM, KTÓRY DOSTARCZYŁAŚ (CHOCIAŻ NIE NEGUJĘ TEGO, JAK NA PRAWDĘ JESTEŚ GŁODNA TO MOŻESZ ZJEŚĆ). STARAJ SIĘ OGRANICZAĆ WW PODCZAS REDUKCJI
6. co z piciem mleka - i tu nalog nr 2 tylko do kawy? czy mozna wiecej?
PEWNIE ŻE MOŻNA, NAJLEPIEJ NISKOTŁUSZCZOWE I Z UMIAREM (ZE WZGLĘDU NA ZAWARTĄ W NIM LAKTOZĘ). JEŚLI ZALEŻY CI NA SZYBSZYCH EFEKTACH WYRZUĆ MLEKO Z DIETY
7. zdania podzielone: sniadanie przed czy po treningu? Skoro trening mam od 9-10 sniadanie nr1 o 11 dopiero ??? wtedy wszystko sie przesunie i kolajcja o 20
ZDANIE JEST JEDNO: SNIADANIE PRZED TRENINGIEM (JEŚLI ZAŚ CHODZI O TRENING AEROBOWY TO MOŻESZ PRZED NIM ZJEŚĆ TROCHĘ CZYSTEGO BIAŁKA, NP ODŻYWKĘ BIAŁKOWĄ). OCZYWIŚCIE NIE ZAPOMNIJ ZJEŚĆ TROCHĘ WW PROSTYCH PO TRENINGU ABY ZMINIMALIZOWAĆ PROCES KATABOLIZMU
8. Slyszalam, ze nie jest prawda nie jedzenie po 18 a jedynie rowne odstepy 3h miedzy posilkami, 5,6 posilkow i ostatni godzine przed snem?
ZALEŻY JAKA DIETA, ALE JAK ĆWICZYSZ DOSTARCZAJ TE 5,6 POSIŁKÓW
9. co z obiadami: poza jajami, miesem i rybami?: mozna czasami placka, nalesnika, zupe czy cos w tym rodzaju?
NO MOŻNA, KAŻDY JEST CZŁOWIEKIEM, ALE JAK ZALEŻY CI NA LEPSZYCH POSTĘPACH TO STARAJ SIĘ OGRANICZAĆ TO NIEZDROWE ŻARCIE
10. Kalkulator i niescislosc: wg podanego mi kalkulatora wychodzi mi 2500kcal - 500 = 2000kcal na dzien, a dwie osoby zajmujace sie tez tym tematem powiedzialy ze nie mozna przekroczyc 1000-1500? wiec jak...wg ich obliczen wyszlo 1300? Jakim cudem taka rozbierznosc, czy ktos moglby by mi to dokladnie policzyc bo nie wiem jak zaczac diete :) za duzo kcal zle za malo tez zle przy mojej wadze 64 kg 164 cm, srednia intensywnosc na codzien, 3 aeroby i 2 silki w tyg. to przeciez 1300 za malo????? czy 1800-2000 nie bedzie za duzo?
PRZECZYTAJ POST - DIETĘ SMOCZKA (ODCHUDZANIE DLA KOBIET)
11. Co myslicie o cwiczeniach pilatesa? jedni mowia ze rewelka na zrzucenie wagi ... inni, ze malo skuteczny..bo nie wiem czy pozostac przy tym swoim zestawie: 2 razy pilates+1 tradycyjy
CHYBA JUŻ BYŁA ODPOWIEDŹ NA TEN TEMAT
12. co z ziolami? maja dzialanie: herbata zielona, czerwona? podobno nie?
TAK, HERBATKI PRZYŚPIESZAJĄ METABOLIZM ALE NIE OCZEKUJ WIELKICH CUDÓW
13. co z imbirem? slyszalam ze polepsza przemiane materii (do picia)
NIE WIEM
14. jogurt/kefir a moze jedno i drugie? tak samo musli/platki owsiane?
JAK NAJBARDZIEJ, ALE UWAŻAJ ŻEBYŚ NIE PRZESADZIŁĄ Z KALORIAMI W DIECIE
15. wafle ryzowe po treningu o wys. wspol. IG? o co chodzi?
IG = INDEKS GLIKEMICZNY. POKAZUJE JAK BARDZO WZRASTA CI CUKIER WE KRWI. POSZUKAJ NA FORUM
16. co to sa tzw.przyrosty oraz jak interperetowac rzezbe, mase? czy rzezba to wlasnie chodzi o schudniecie bo czytalam dziwne diety na rzezbe?
RZEŹBA TO NADAWANIE DEFINICJI MIĘŚNIOM, KTÓRE JUŻ MASZ. TOBIE BARDZIEJ POTRZEBNA JEST REDUKCJA NIŻ RZEŹBA
Jeśli będzie więcej niejasności wal, jak będę miał więcej czasu opiszę ci to dokładniej

http://www.Szybkitrening.pl - dobra alternatywa dla ćwiczeń siłowych przy braku czasu...
Chcesz mieć silne bicepsy? Rób przysiady
Moje zdjecia po 2 latach cwiczen: http://www.sfd.pl/topic.asp?whichpage=1&topic_id=98484&x ,
Dobry trening brzucha z magazyny "Flex":
http://www.sfd.pl/topic.asp?whichpage=1&topic_id=93118&x
=_=SFD 100% CLEAN CLUB=_=

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 47 Napisanych postów 7997 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 70855
najpiewr to napisz jaki jest własnie ten twój cel

Kudowa Zdrój noclegi hotele http://www.kudowazdroj.net 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 47 Napisanych postów 7997 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 70855
1.nie wiem...
2.1 piwko raz w tyg nie powinno zaszkodzić
3.mówić że ma sie diete i zostawa w domu
mozna odpuszczać , do diety nikt Cie nie zmusza lecz wtedy będą mniejsze efekty...
4. chyba tak ale poczekaj na speców ...
5. Owoce mogą być między posiłkami jako dodatkowe witaminki tylko z tego co mi wiadomo
[a jeśli sie myle to niech ktoś mnie poprawi, witaminy powinny być zjadane wraz z tłuszczami]
6-14 - zlaeży co chcesz osiągnąć
15. chodzi o to ze szybko sie trawią/wchłaniają i dostarczają energi do mięśni
16. przyrosty są wtedy gdy mięśnie rosną , masa - jest to czysta masa mięsniowa, nie mylić z tłuszczową , rzeźba to [chyba?] jest wtedy gdy są widoczne mięśnie i tj. "pocięte"

Kudowa Zdrój noclegi hotele http://www.kudowazdroj.net 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 219 Wiek 42 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 7804
11. Ćwiczenia pilatesa to świetna sprawa. Ja ćwiczę od pewnago czasu 5 razy w tygodniu (Winsor Pilates - Buns And Thigh Sculpting) i widzę efekty. Teraz zamierzam sie jeszcze wziąść za pilatesa na brzuch.
Mam książkę odnośnie tych ćwiczeń i wyczytałam w niej , że 2 razy w tygodniu to za mało. Zwiększ je moze do 3
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 2015 Wiek 43 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 71184
1. im mniej cukrow prostych tym lepiej. jezeli nie dasz rady bez cukru i mleka to pamietaj przynajmniej o wliczeniu kcal i weglowodanow z nich pochodzacych do jadlospisu.
5. owoce moga byc miedzy posilkami, ale lepiej w pierwszej polowie dnia, po kolacji raczej nie.
6. mleka nie powinno sie pic na diecie redukcyjnej, bo zawiera cukry proste. jak bardzo musisz pic to w pierwszej polowie dnia
10. zacznij od 2000kcal. jezeli nie bedzie efektow przez dluzszy czas to bedziesz miala z czego schodzic (tzn z kalorii). i pamietaj, ze lepiej jest miec mniej restrykcyjna diete i sie jej trzymac przez dluzszy czas, niz bardziej restrykcyjna i ciagle przerywac, robic wyjatki, zaczynac od nowa
powodzenia!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
A no tak ja sie rozpisalam jakby wszyscy wszystko wiedzieli, bo poruszalam na forum fitness, konsultowalam i mialam poczytac linki a potem zadac pytania bo tam napisalam o co chodzi A chodzi oczywiscie o zrzucenie wagi , z ktora zawsze mialam problemy, jojo, zachwiany metabolizm, dietetycy i nic, rosla wiec spasowalam...3 lata powyzej 70kg przy 164 cm, zaszlam w ciaze wiec przerazenie wizji 100kg )) ale nie bylo tak zle . Po urodzeniu dziecka (9mc temu) 25 kg spadlo bez diety i cwiczen. Doszlam do wagi 60kg, wiec pozostala koncowka 5-7 kg. Zapisalam sie na aerobik, mc - nic, 2-nic 3-62kg!! wiec sie troche wkurzylam bo nie wiedzialam co grane, teraz swieta i jest 63, dlatego tu zajrzalam, opisalam to co ww i dostalam pare linkow odnosnie diety, a pytania to oczywicie jakies moje watpliowosci...Co do cwiczen pilates'a to chodze 2 razy w tyg bo to zastepstwo :( a w 2 klubie sa tylko raz w tyg (( i nie wiem gdzie we Wrocku mozna chodzic 3 razy, no nic moze sie dowiem. A co do pilatesa? Jakie sa te efekty i po jakim czasie: wizualne czy wagowe czy to i to ? Pozdrawiam

Kropeczka
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Aaaaa co do tych 2000 kcal to jesli nei bedzie efektow po dluzszym czasie....to znaczy jakim? 2,3 mc? miesiac? bo wole tez spokojnie zaczac ale mam nadzieje, ze juz nie zaczene przybierac i wierze, ze mialam zla diete ale chodzac 3 razy w tyg na aerobik i majac diete tyc, bez sesnu

dzieki za odp

Kropeczka
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 171 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 2704
Cześć na początku radziŁł bym wypełnić profil
Zaczne od końca to co pamietam ważyć we wg mnie warto ja tam waże sie codziennie w domku mam taką zwykłą wage ale w aptece elektroniczną z dokładnościa do setnych częsi więc zawsze dobrze wiedzieć czy muj organizm odpowiednio reaguje na zastosowaną diete.Śniadanie oczywiście przed treningiem bo chyba z czegoś energie musisz czerpać a chyba chcesz zrzucić tłuszcz( nie napisałaś) z tego co wynika to dieta redukcyjna przed treningiem posiŁem bogaty w węgle a bezpośredio po treningu węgle proste proponuje ci właśnie wafle ryżowe jakieś 30g odnawiają zapas glikogenu zużyty podczas treningu i do tego szklaneczka mleka z glukozą(można kupić w spożywczym).
A jak z tą dietą..no chyba nikt cie nie będzie zmuszał żebyś jadŁa tyle o tej godzinie itd.to zależy TYLKO OD CIEBIE raz na jakiś czas nic sie nie stanie jak coś ci wypadnie i zjesz nie tak jak powinnaś.Piwko hehe ost.mojej dziewczynie instruktor powiedzial że jest dobre na zakwasy heheh no pewnie ze w miare racjonalnych ilościach nie spowoduje gwałtownego przyrostu zbędnych w tym przypadku gramów,ale staraj sie go(piwa ) nie nadużywać zbytnio...co jeszcze juz nic nie pamietam jak coś pytaj Pozdro
aha pamiętaj dieta to PODSTAWA bez niej nie zajedziesz daleko
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 219 Wiek 42 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 7804
ĆWICZENIA PILATESA
Są efekty wizualne i wagowe (po 3 tygodniach - u mnie), ale jak pisałam ćwiczę narazie tylko na nogi. Podobno wystarczy dobra dieta + pilates (min. 3 razy w tyg.) + aeroby (ok. 4 razy w tygodniu) i będzie dobrze.

P.S. Czy Ty przypadkiem nie pytałaś się o podobne rzeczy na forum pilates.pl. Bo jeśli tak to nie masz co liczyć tam na odpowiedź. Kiedyś też tam o parę rzeczy pytałam i nikt mi nie odpowiedział.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Tak pytalam ... i masz racje odpowiedz wymijajaca: typu wejdz na forum..wrrrr Co do pilatesa u mnie nie ma w klubie 3 razy a jest tylko 2 razy bo raz jest zwykly aerobik...natomiast w pn,wt, czw, pt jest na samym koncu miasta i to dla mnie zadaleko a na dodatek ja chodze na cwiczenia pn-sr-pt a myslisz ze mozna tak polaczyc pn-pt pilates a sroda zwykly aerobik z elemnatmi tez cwiczen na nogi itp? bo jesli nie musze rozgladac sie za innym klubem....Co do aerobow mam rowerek w domku i jezdze sporo 4-5 razy w tyg

pozdr

Kropeczka
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 219 Wiek 42 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 7804
To może popróbujesz tego pilatesa w domu? Jeśli masz internet w chacie to możesz sobie zciągnąć fajne ćwiczenia. Ja nie mam absolutnie żadnego dostępu do instruktora pilates i ćwiczę sama w domu. Mam książkę o pilatesie, która wyjaśniła mi parę spraw dotyczących oddychania. Ale jeśli chodzi o pilatesa na nogi to zciągnęłam go sobie z netu (ok 19 min ćwiczeń). Mój plan ćwiczeń wygląda tak:
7.30 - aeroby (orbitrek lub bieganie) - 45 min (5 - 6 razy w tygodniu)
8.15 - pilates na nogi
8.25 - rozciąganie
Dwie godziny później śniadanie....

Zamierzam jeszcze dodać raz w tygodniu ćwiczenia siłowe na klatkę piersiową i ręce oraz 4 razy w tygodniu pilates na brzuch. Ale to od przyszłego tygodnia
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

No i najbardziej klopotliwe pytania :-))

Następny temat

czekolada?

WHEY premium