SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Lila/osiągnąć w końcu swój cel

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 13201

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 143 Wiek 45 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 16459
Witam,chciałabym dołączyć do grona Ladies, poniżej zamieszczam niezbędne informacje:

Wiek : 34
Waga : 57,7
Wzrost : 162
Obwód w biuście(1) : 79
Obwód pod biustem : 72
Obwód talii w najwęższym miejscu (2):
Obwód na wysokości pępka : 71
Obwód bioder (3): 88
Obwód uda w najszerszym miejscu: L48; P50
Obwód łydki : L36,5; P35,5
W którym miejscu najszybciej tyjesz : uda, biodra, brzuch
W którym miejscu najszybciej chudniesz : góra ciała
Uprawiany sport lub inne formy aktywności: (jak często): siłownia 3x w tygodniu (od stycznia), do tego w domu staram się w domu jeszcze dwa dni ćwiczyć aerobowo (rowerek, skakanka) od miesiąca raz w tygodniu trening wytrzymałościowy z SFD. Poza tym odkąd pamiętam zawsze sporo ćwiczyłam (rower, skakanka, aerobik) gdyż moja waga lubiła rosnąć a ja nie mogłam tego zaakceptować. Czasami było to nawet ok. 2 godz.jednorazowo
Co lubisz jeść na śniadanie: chleb razowy, wędlina, warzywa
Co lubisz jeść na obiad : makaron/ryż + mięso + warzywa
Co jako przekąskę : jabłko, migdały, ser biały
Co jako deser : odkąd czytam forum SFD nie jadam deserów
Ograniczenia żywieniowe : brak
Stan zdrowia: bardzo dobry, przeszłam operację na żylaki dwa lata temu
czy regularnie miesiączkujesz: różnie to bywa, mam wkładkę Mirenę
czy bierzesz tabletki hormonalne: nie
czy przyjmujesz leki z przepisu lekarza: nie
czy rodziłaś: tak, dwa razy
Preferowane formy aktywności fizycznej: siłownia, trening aerobowy, w okresie wiosenno-letnim biegam 3 x w tygodniu (od dwóch lat)
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty : brak
Stosowane wcześniej diety : przede wszystkim ograniczałam spożywanie kalorii (do np. 1200), dukan 2 razy dwie pierwsze fazy (ok. dwóch miesięcy każda), ale i tak po jakimś czasie wszystko wracało, dawno temu Kopenhaska. Od Grudnia czytam forum SFD, zmieniłam sposób odżywiania, staram się jeść czysto według zaleceń Ladies, początkowo schudłam ok. kilograma ale już to odrobiłam mimo, ze staram się trzymać czystą miskę (ok. 1500, 1600 kcal), nie wiem co robię źle, mam obawy przed zwiększaniem węglowodanów, i w związku z tym, rozkład btw kształtuje się 130/60 i reszta ww czyli ok. 130. Czytając inne dzienniki i porównując wymiary myślę że powinnam mieć 1700 kcal ale nie wiem czy jak teraz zwiększę te ww to czy nie będzie to błąd nie dorobię się dodatkowych kilogramów. Nie wiem co robić, gdyż wymiary po początkowym szybkim spadku (o ok. 1 cm ) teraz stoją a nawet w udach, które od wielu lat są moim utrapieniem zwiększyły się w stosunku do wymiarów, które miałam wcześniej. Dodam że mam tendencję do gromadzenia wody, szczególnie właśnie w nogach.
Na siłowni ćwiczę na maszynach (jest ona określona jako siłownia dla kobiet), dlatego nie do końca wiem jak rozszyfrować ćwiczenia, które wykonuję. Porównując z Atlasem ćwiczeń wygląda to następująco (wszystkie ćwiczenia po 3 serie po 15 powtórzeń, początkowo były to mniejsze ciężary):
Ściąganie rączki wyciągu górnego w siadzie szerokim nachwytem 40,50,60
Wyciskanie poziome w siadzie na maszynie 30,40,50 (ostatnia seria x 10)
Prostowanie nóg w siadzie 40, 50 ,60
Uginanie nóg w siadzie 40, 50,60
Coś podobnego do przysiadu ale na maszynie (chyba że się mylę) 40, 50 ,60
Biceps na maszynie30,40,50 (ostatnia seria x 10)
Triceps na maszynie 40,50,60
Brzuszki na maszynie 40,50,60
Oraz rozgrzewka 10 min – orbitrek, po treningu 10-15 min. Orbitrek lub bieżnia.
Poniżej zamieszczam przykładową miskę z kilku ostatnich dni.
Proszę o rady co dalej i jak robić, bo mam już dosyć zamęczania mojego otoczenia moim ciałem muszę w końcu się ogarnąć. Zależy mi na redukcji szczególnie dolnych partii ciała, lub doprowadzenie ich do estetycznego wyglądu.
Zdjęcia dodam jutro.
Nie mogę zamieścić misek wypełnionych, więc wklejam linki

http://potreningu.pl/dzienniki/zywieniowy/508e70c799634cd65c000003/lid-zaw/dzien/2013-04-15

http://potreningu.pl/dzienniki/zywieniowy/508e70c799634cd65c000003/lid-zaw/dzien/2013-04-10

http://potreningu.pl/dzienniki/zywieniowy/508e70c799634cd65c000003/lid-zaw/dzien/2013-04-09



Zmieniony przez - lid.zaw w dniu 2013-04-16 00:08:59
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 143 Wiek 45 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 16459
Tak jak wcześniej pisałam treningi robiłam regularnie, poniżej z wtorku:

Trening 8.10
Rozgrzewka 10 min
MC 12x41kg, 12x43kg, 11x45kg
Przysiad plie 12x27kg, 12x29kg, 12x30kg
wykroki 12x9kgx3
Wznosy bioder 12xcc,12x31kg,12x33kg,12x35kg
Rozpiętki ze sztangielkami 12x8kgx3
Wyciskanie na barki 12x17kg,12x19kg, 8x21kg
Uginanie przedramion ze sztagielkami 12x6kgx3

Bieg w terenie 28 min.

9.10.
Zaczynając od pierwszego ćwiczenia, w każdym obwodzie dokładając kolejne
10 przysiad
11 sit up
10 thrusters
10 swing sztangielką
8 burpee
10 wskok na ławeczkę
10 mc

10.10
rowerek stacjonarny 35 min., ćwiczenia na nogi 20 min.

Miska z wczoraj:


...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 55 Napisanych postów 13783 Wiek 33 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 111973
Zdjęcia wklej jeszcze . Trening znajdziesz w regulaminie pod nazwą trening dla zielonych.

what doesn't kill you makes you stronger.
▪█─────█▪

PODSUMOWANIE PRZEMIANA SYLWETKI 2013
http://www.sfd.pl/PODSUMOWANIE_PRZEMIANY_/_UNKNOVVN-t953320.html

PRZEMIANA SYLWETKI 2013
http://www.sfd.pl/Konkurs/UNKNOVVN-t933010.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 143 Wiek 45 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 16459
dziękuję za info, zdjęcia postaram się dołączyć wieczorem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 143 Wiek 45 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 16459
Poniżej załączam zdjęcia sylwetki oraz dzisiejszą miskę do kontroli, jutro siłownia, spróbuję ćwiczenia z treningu dla zielonych
Proszę radę jakie rozkład btw mam przyjąć










...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 143 Wiek 45 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 16459
Witam
poniżej wklejam dzisiejszą miską, trochę mi dzis nie wyszła, ale do końca nie jestem pewna jaki rozkład btw mam przyjąć.
Zrobiłam też dziś trening na siłowni, wzięłam trening dla zielonych (według zaleceń), tak jak pisałam na początku, chodzę już na siłownię od grudnia, ćwiczenia z tego treningu są prawie takie jak wykonywałam do tej pory (poza ćwiczeniami na odwodziciele i przywodziciele, bo nie było takiej maszyny, ale już jest więc zrobiłam również te ćwiczenia oraz nie robiłam Wyciskanie sztangielek leżąc na ławce skośnej, tylko na maszynie podobne ćwiczenie). Mam pytanie czy jeżeli robiłam już te ćwiczenia wcześniej w trzech seriach po ok. 15 powtórzeń czy mam to kontynuować. Ćwicząc wcześniej dodawałam czasem wykroki z obciążeniem, czasem plank oraz ćwiczyłam na maszynie na mięśnie brzucha. po treningu często były aeroby (orbi, bieżnia) 15 min; czasem interwały.
Dziś mój trening wyglądał tak:
rozgrzewka orbi 10 min

1.Wyciskanie sztangielek leżąc na ławce skośnej (zrobilam wyciskanie na maszynie) 15x30kg; 15x40; 10 x 50kg
2. Przyciąganie drążka wyciągu górnego do klatki nachwytem (na maszynie) 15x40; 15x50;12x60
3. Wyciskanie sztangielek siedząc 15x1,5; 2,5kg; 3kg
4. Prostowanie tułowia na ławeczce 2x15
5. Uginanie ramion ze sztangielkami (naprzemienne) 15x2,5kg; 3kg; 3kg
6. Prostowanie ramion na wyciągu zrobiłam to na maszynie, nie na wyciągu (nie wiem czy tak można ale bylo 15x 40kg;50kg;60kg
7. Prostowanie nóg siedząc 15x 40kg;50kg; 60kg
8. Uginanie nóg siedząc 15x 40kg;50kg; 60kg
9. Przywodziciele na ginekologu 15x20kg; 25kg;30 kg
10. Odwodziciele j.w. 15x20kg; 25kg
po treningu zrobiłam interwały na bieżni 30/30 x10 (14 min. 8km/h-14,5km/h) potem 6 min lekkiego truchtania.

Proszę o radę czy to w ogóle ma sens, co robić dalej, tak jak wspominałam moje wymiary po lekkiej zmianie na początku teraz stoją w miejscu i co z rozkładem btw. Będę wdzięczna jak by mógł mi ktoś trochę rozjaśnić

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 3023 Wiek 111 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 89758
Na moje oko zalecenia podobne do moich początkowych 1700kcal 120 białko,120 węgle, reszta tłuszcz. Wywal grahamki i serek delicośtam. Nie bój się węgli i wytrwaj z miesiąc na czystej diecie i ćwiczeniach a potem się zobaczy. Nadwagi przecież nie masz.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 143 Wiek 45 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 16459
Azzi bardzo dziękuję za odpowiedź, ta miska to mi się dzisiaj tak bardzo nie udała, popracuję nad nią i wywalę co trzeba, dużo się jeszcze muszę nauczyć i poczytam Twój dziennik
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 143 Wiek 45 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 16459
Dzisiaj mam zamiar pobiegać po południu, ok. 40 min., piękna pogoda, aż przyjemnie, miskę wkleję wieczorem, postaram się dociągnąć do 1700 kcal, może któraś z moderatorek zajrzy do mnie i rozwieje moje wątpliwości
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 143 Wiek 45 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 16459
Z moich planów wyszło 25 min. biegu w dość szybkim tempie, niestety nie miałam z kim dzieci zostawić na dłużej, ale lepiej trochę niż nic
Poniżej miska do oceny, były również warzywa: pomidor, sałata lodowa i trochę kapusty kiszonej (ogólnie dzisiaj nie za dużo warzyw)
Proszę o radę czy w dobrym kierunku podążam?


...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
Zawsze jak stoisz staraj sie trzymać brzuch wciągnięty, nie puszczaj go tak jak na zdjęciu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 143 Wiek 45 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 16459
Dziękuję za radę, czy mogłabyś jeszcze zerknąć na moją miskę, jestem nowa nie wiem jakie btw przyjąć, dzisiaj zwiększyłam ww nie wiem czy dla mnie takie wysokie są ok czy zmieniać, tak jak pisałam na początku, ćwiczę na siłce od grudnia ale nic nie chce spadać, nogi (moja największa bolączka) są jak napompowane, nie wiem do końca jak ćwiczyć, wczoraj zrobiłam trening dla zielonych za radą Unknovvn, ja podobne ćwiczenia robiłam do tej pory (opis wyżej)?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

pomoc przy redukcji

Następny temat

Pomoc w wyrzeźbieniu mięśni brzucha- kobieta

WHEY premium