11. Schalke 04 Gelsenkirchen 12 3 5 4 15:19 14
17. Borussia Moenchengladbach 12 1 4 7 8:18 7
18. FC Koeln 12 2 1 9 9:22 7

...
Szacuny 4 Napisanych postów 2014 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 15910
Trener Herthy zwolniony

Holenderski szkoleniowiec piłkarzy Herthy Berlin Huub Stevens został zwolniony z pracy nazajutrz po blamażu, jakim była porażka jego drużyny z Werderem Brema 1:6 w Pucharze Niemiec - poinformowała w czwartek stacja telewizyjna DSF.

Stevens, który niedawno świętował 50. urodziny, był jednym z najbardziej krytykowanych trenerów Bundesligi. Do jego niskich notowań przyczynił się m.in. Groclin Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski, który wyeliminował berlińczyków z Pucharu UEFA.

Hertha zajmuje obecnie przedostatnie, 17. miejsce w tabeli Bundesligi.

'Birth, Copulation And Death... Is This Your Life ??'

Mr. Shadow.

Mr. Shadow.

...
DFB-Pokal- III runda: FC Bayern zwyciężył HSV, blamaż Herthy

W środę, w drugim dniu trzeciej rundy DFB-Pokal, FC Bayern Monachium zwyciężył 3:0 Hamburger SV. Werder Brema rozgromił na własnym boisku 6:1 Herthę BSC. Z rozgrywkami pożegnali się piłkarze 1. FC Köln, którzy w rzutach karnych ulegli 1:3 przeciwko Greuther Fürth. Drugoligowe VfB Lübeck zwyciężyło 1:0 pierwszoligowy SC Freiburg.

Bayern Monachium - Hamburger SV 3:0 (1:0)

FC Bayern występujący na Stadionie Olimpijskim w Monachium między innymi bez Michaela Ballacka po niespełna półgodzinie gry objął prowadzenie. Błąd Barbareza wykorzystał Ze Roberto, który zagrał do Pizarro, a ten pokonał Wächtera. Do przerwy HSV mimo kilku okazji nie zdołało wyrównać. Po zmianie stron, w 47.minucie na 2:0 podwyższył Makaay, po dośrodkowaniu Salihamidzica. Po wejściu na boisko Takahary, gra ofensywna HSV nieznacznie się ożywiła, jednak gola zdobyli ponownie gospodarze. W 74.minucie wynik meczu na 3:0 ustalił Salihamidzic. FC Bayern mimo osłabienia kadrowego w pełni zasłużenie wygrał, przeciwko bojaźliwie grającym Hamburczykom.

Bayern Monachium: Kahn - Salihamidzic, R. Kovac, T. Linke, Rau - Schweinsteiger (82.Sagnol), Hargreaves, Zé Roberto - Pizarro (82.Misimovic), Makaay, Santa Cruz (76.Guerrero)

Hamburger SV: Wächter - Reinhardt, Hoogma (67.Jacobsen), Ujfalusi - Benjamin (73.Cardoso), Maltritz, Wicky, Rahn (57.Takahara) - Mahdavikia, Barbarez, Beinlich

Bramki: 1:0 Pizarro (28.), 2:0 Makaay (47.), 3:0 Salihamidzic (74.)
Sędzia: Wagner
Widzów: 8000
Żółte kartki: Maltritz, Barbarez

Werder Brema - Hertha BSC 6:1 (3:0)

Od pierwszych minut stroną przeważającą byli gospodarze, którzy już w pierwszej minucie po akcji Klasnica mogli prowadzić. W 19.minucie pierwszą bramkę dla Werderu zdobył Klasnic, po rzucie wolnym Micouda. Siedem minut później na 2:0 podwyższył Micoud. Goście bezradni na boisku, w 38.minucie stracili trzecią bramkę, po strzale Klasnica.
W drugiej połowie, podopieczni Huuba Stevensa już w 48.minucie stracili czwartą bramkę, po rzucie wolnym Ismaela. Beznadziejnie grająca Hertha w końcówce meczu straciła kolejne dwie bramki - Ailton (78.) i Charisteas (85.). Honorowego gola dla rozczarowanych Berlińczyków w 90.minucie zdobył Marcelinho. Werder bez żadnych problemów rozgromił 6:1 Herthę. Coraz bliżej odejścia z Berlina jest trener Huub Stevens.

Werder Brema: Reinke - Davala, Ismaël, Krstajic (33.Borowski), Stalteri - Lisztes, Baumann, Micoud (74.Banovic), F. Ernst - Ailton, Klasnic (63.Charisteas)

Hertha BSC: Kiraly - A. Friedrich, Lapaczinski, van Burik, Rehmer - N. Kovac (54.Schmidt), Dardai (46.Pinto), Goor - Marcelinho - Wichniarek, Rafael (80.Neuendorf)

Bramki: 1:0 Klasnic (19.), 2:0 Micoud (26.), 3:0 Klasnic (38.), 4:0 Ismaël (48.), 5:0 Ailton (79.), 6:0 Charisteas (86.), 6:1 Marcelinho (89.)
Sędzia: Jansen
Widzów: 22100
Żółte kartki: Dardai, Lapaczinski, N. Kovac

1.FC Köln - Greuther Fürth 1:3,karne (1:1,1:0)

Niespodzianka w Köln, gdzie pierwszoligowe FC uległo w rzutach karnych 1:3 drugoligowemu Greuther Fürth. W regulaminowym czasie gry był remis 1:1. Także w dogrywce nie padła żadna bramka. W pierwszej połowie ofensywnie grający gospodarze, po 23.minutach prowadzili 1:0, po strzale z bliskiej odległości Kringe - asysta Podolskiego. W drugiej połowie FC grało pasywnie, co wykorzystali gości, najpierw w słupek trafił Feinbier. W 76.minucie Kleine pokonał głową Bade i był remis 1:1, który utrzymał się do 90.minuty. W dogrywce wynik nie uległ zmianie. W rzutach karnych lepsi okazali się piłkarze z Fürth. Znakomicie bronił Loboue w bramce gości, który obronił trzy jedenastki wykonywane przez piłkarzy FC.

1. FC Köln: Bade - Cullmann, Cichon, Dogan, Voigt - O. Schröder (18.Lottner), Sinkala, Kringe, Springer - Podolski (81.Scherz), Voronin (64.Ebbers)

Greuther Fürth: Loboué - Weber (114.Kummerle), Westermann, Kleine, Birk - Surmann - Hoffmann (56.Heller), Burkhardt (73.Eigler), Caillas - Feinbier, Ruman

Bramki: 1:0 Kringe (23.), 1:1 Kleine (76.)
Sędzia: Koop
Widzów: 19000
Żółte kartki: Cichon, Dogan, Lottner - Birk, Ruman, Surmann
Rzuty karne: Kringe przestrzelił, 0:1 Westermann, 1:1 Cullmann, 1:2 Kleine, Voigt - obronił Loboué, 1:3 Kümmerle, Dogan - obronił Loboué

VfB Lübeck - SC Freiburg 1:0 (0:0)

Drugoligowe VfB Lübeck dzięki bramce Bärwolfa w 76.minucie pokonało 1:0 SC Freiburg i awansowało do kolejnej rundy DFB-Pokal. W pierwszej połowie tego pojedynku na boisku nic szczególnego się nie działo, oba zespoły grały ostrożnie. Dwukrotnie bramce gości zagrozili Bärwolf (20.) i Kullig (35.). Tuż przed przerwą Bärwolf zmarnował dogodną okazję do strzelenia bramki. Po zmianie stron piłkarze Lübecku przeważali, strzelając w 76.minucie zwycięską bramkę. Po stracie gola goście mogli wyrównać, jednak Berner powstrzymany został przez Wehlmanna. VfB wygrywa zasłużenie, przeciwko defensywnie grającym piłkarzom Freiburga.

VfB Lübeck: Wehlmann - Thorwart, Kullig, Boy (88.Hasse), Achenbach - Plaßhenrich, Groth, Schanda - Zandi (62.Mbidzo) - Würll, Bärwolf (80.Thioune)

SC Freiburg: Golz - Riether, B. Diarra, Müller, Berner - Bajramovic (46.Hermel), A. Zeyer (62.Cairo), Tskitishvili (82.Antar) - Guié-Mien - Iashvili, Tanko

DFB-Pokal - III runda: Sensacja w Hoffenheim, VfB za burtą

We wtorkowych spotkaniach trzeciej rundy DFB-Pokal do nie lada sensacji doszło w Hoffenheim, gdzie trzecioligowy TSG pokonał 3:2 Bayer Leverkusen. Borussia M'gladbach pokonała na Bökelbergu dość nieoczekiwanie 4:2 VfB Stuttgart. Natomiast Eintracht Braunschweig przed własną publicznością został rozgromiony 0:5 przez Alemannię Aachen. Jahn Regensburg dopiero w rzutach karnych uległ 2:4 MSV Duisburg.

Bor. M'gladbach - VfB Stuttgart 4:2 (0:1)

W pierwszej połowie mimo, że Borussia M'gladbach posiadała optyczną przewagę na boisku, tuż przed przerwą straciła bramkę, po szybkiej kontrze VfB i główce Kuranyi.
Po zmianie stron gospodarze zabrali się do odrabiania strat. W 47.minucie Sverkos pokonał z 12.metrów Heinena. W 54.minucie ponownie na listę strzelców wpisał się młody Czech, zdobywając drugiego gola z siedmiu metrów. Pięć minut później goście odpowiedzieli trafieniem Szabicsa, który ograł obronę Gladbach i strzelił z ostrego kąta. Dziesięć minut później ponownie Sverkos wykorzystał błąd defensywy Stuttgartu i z bliskiej odległości pokonał po raz trzeci w tym meczu Heinena. To jednak nie był koniec festiwalu strzeleckiego Gladbach, w 74.minucie rezultat spotkania na 4:2 ustalił wprowadzony w drugiej połowie van Lent. Borussia w pełni zasłużenie zwyciężyła dość nieoczekiwanie aż 4:2 VfB Stuttgart, który słabo zagrał zwłaszcza w defensywie. Podopieczni Felixa Magatha dotąd bez porażki, tym razem zatrzymani na Bökelbergu.

Bor. M'gladbach: Stiel - Korzynietz, Obradovic, Strasser, Carnell (83.Schulz-Winge) - Kluge, Gaede, Ulich, Kolkka (77.Ketelaer) - Van Hout, Sverkos (72.van Lent)

VfB Stuttgart: Heinen - Hinkel (77.Centurion), Meira, Wenzel, Gerber - Soldo - Tiffert, Heldt (78.Cacau), A. Hleb (46.Meissner) - Kuranyi, Szabics

Bramki: 0:1 Kuranyi (42.), 1:1/1:2 Sverkos (48., 54.), 2:2 Szabics (60.), 3:2 Sverkos (71.), 4:2 van Lent (74.)
Sędzia: Meyer
Widzów: 27000
Żółte kartki: Carnell, Stiel - Gerber, Szabics, Cacau, Centurion, Soldo

Eintr. Braunschweig - Alemannia Aachen 0:5 (0:1)

Alemannia Aachen w trzeciej rundzie DFB-Pokal nie dała żadnych szans trzecioligowemu Eintrachtowi. Po półgodzinie gry goście objęli prowadzenie, po strzale Krontirisa. Do przerwy gospodarze mimo straty gola, niczego nie pokazali. Po zmianie stron przewaga należała już tylko do gości, którzy zdobywali bramki jak na zawołanie. W 48.minucie na listę strzelców wpisał się Pflipsen. W 54.minucie kontaktową bramkę mógł zdobyć Thomas. Później gole zdobywali już tylko gracze Aachen, Krontiris (55., 59.) i Meijer (64.) rozstrzygnęli o losach tego spotkania.
Alemannia dzięki dobrej grze w drugiej połowie, zasłużenie awansowała do kolejnej rundy DFB-Pokal.

Eintr. Braunschweig: T. Stuckmann - Backer, Grimm, Jülich - Sümnich, Adrion (71.Ma.Kupper), Mazingu-Dinzey (71.Arnold), L. Fuchs (59.Zimmermann) - Thomas, Jansen, Rische Alemannia

Aachen: Straub - Landgraf, Klitzpera, Lanzaat, Ewertz (33.Bediako) - Paulus, Grlic, D. Brinkmann - Pflipsen (66.Michalke)- Meijer, Krontiris

Bramki: 0:1 Krontiris (30.), 0:2 Pflipsen (48.), 0:3/0:4 Krontiris (55., 60.), 0:5 Meijer (65.)
Sędzia: Albrecht
Widzów: 18600
Żółte kartki: Jülich - Ewertz, Grlic

TSG Hoffenheim - Bayer Leverkusen 3:2 (2:0)

Do sensacji doszło w Hoffenheim, gdzie trzecioligowy zespół TSB pokonał niespodziewanie 3:2 pierwszoligowy Bayer Leverkusen. Gosodarze objęli prowadzenie w 7.minucie po rzucie karnym Siegera. Goście bez Ponte, Neuvilla i Ramelowa mieli ogromne problemy z powstrzymaniem rywala. W 30.minucie gospodarze po szybkiej kontrze prowadzili już 2:0, po golu Heiko Throma. W przerwie meczu ostra reprymenda trenera Augenthalera podziałała mobilizująco na piłkarzy z Leverkusen, którzy w 54.minucie zdobyli kontaktową bramkę, po strzale Lucio. W 67.minucie na 2:2 wyrównał Berbatov. Ostatnie słowo należało jednak do TSG, w 77.minucie zwycięską bramkę zdobył Herdling.
Gospodarze szczęśliwie oraz zasłużenie wygrali ten mecz, przeciwko faworyzowanemu Bayerowi, który w pierwszej połowie zlekceważył rywala.

TSG Hoffenheim: Hillenbrand - Thee, M. Throm, Daub, T. Müller (74.Theres) - Bindnagel, Sieger, Böttjer - Ollhoff - Möckel, H. Throm (51.Herdling)

Bayer Leverkusen: J. Butt - Juan, Lucio, Nowotny, Placente - Balitsch - Bierofka, B. Schneider, Babic (46.Neuville) - Berbatov, Franca

Bramki: 1:0 Sieger (7.,karny), 2:0 H.Throm (30.), 2:1 Lucio (54.), 2:2 Berbatov (67.), 3:2 Herdling (77.)
Sędzia: Brych
Widzów: 6500 (komplet)
Żółte kartki: Thee - Franca

Jahn Regensburg - MSV Duisburg 2:4,karne (3:3, 2:1)

W pojedynku dwóch drugoligowców, po kwadransie gry prowadzenie objęli goście, po strzale Spiżaka (14.). Minutę później padło jednak wyrównanie - Tölcseres (15.). Regensburg mając przewagę na boisku w 25.minucie podwyższył na 2:1, po golu Albańczyka Rraklli.
Po zmianie stron, Rraklli w 47.minucie strzelił swoją drugą bramkę w tym meczu. MSV jednak się nie poddało, bowiem w 66.minucie na 3:2 strzelił Ahanfouf. Czerwona kartka Kaziora osłabiła gości, mimo to Ahanfouf trafieniem w 90.minucie doprowadził do dogrywki, w której nie padła żadna bramka. W rzutach karnych znakomita postawa bramkarza MSV - Langerbeina, który obronił dwie jedenastki wykonywane przez gospodarzy i popularne "Zebry" awansowały do dalszych gier.

Jahn Regensburg: Martin - Kritzer, Stieglmair, Keuler - Nsaliwa, Weinzierl, Knackmuß, Straube - Hutwelker (58.Gfreiter) - Rraklli (63.Willmann), Tölcseres (90.Sträßer)

MSV Duisburg: Langerbein - R. Schröder (64.Gruev), Drsek, Oswald, Hirsch - Wolters (80.Kazior), Maas (56.Caca) - El Kasmi, Bugera - Spizak, Ahanfouf

Bramki: 0:1 Spiżak (14.), 1:1 Tölcseres (15.), 2:1/3:1 Rraklli (25.,47.), 3:2/3:3 Ahanfouf (66.,90.)
Sędzia: Pickel