Ilość wyświetleń tematu: 30190

...
gokuson TEAM SFD Administrator
Szacuny 77 Napisanych postów 9037 Wiek 39 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 120900
Ciekawe co bramkarz Barcelony w tej druzynie szuka...przeciez jest on beznadzienjy

----------------------------
..And Justice for All...

Certyfikowany dietetyk i trener personalny

...
LM: Real pokonał Borussię

Real Madryt wygrał z Borussią Dortmund 2:1 (1:1) w meczu grupy C drugiej rundy piłkarskiej Ligi Mistrzów.

Real Madryt nie składa broni i dalej walczy o awans do fazy pucharowej rozgrywek Ligi Mistrzów. W środę "Królewscy" pokonali drugą dotychczas w grupie C Borussię Dortmund 2:1 (1:1) i zepchnęli tę drużynę na trzecią pozycję. Real jest drugi z czterema punktami za AC Milan.

Początkowo nie zanosiło się na wygraną ekipy z Madrytu. Po pół godzinie gry piłkarze Borussii wygrywali 1:0 po golu zdobytym przez Czecha Jana Kollera.

Stracony gol wzmógł starania graczy hiszpańskiego zespołu, którzy od tego momentu osiągnęli przewagę na boisku. Ale próby zdobycia wyrównującej bramki przyniosły efekt dopiero na dwie minuty przed końcem pierwszej części gry - gola zdobył niezawodny Raul, chytrym strzałem pokonując Jensa Lehmanna.

W drugiej części spotkania Real nie zwalniał tempa i w 56. minucie objął prowadzenie. Drugą - i jak potem się okazało, ostatnią w spotkaniu - bramkę strzelił Ronaldo. Brazylijczyk wykorzystał dokładne podanie Zinedine'a Zidane'a i nie dał szans bramkarzowi Borussii.

Niemiecki zespół jest trzeci w grupie C, mając punkt mniej niż Real i wciąż liczy się w walce o awans do meczów ćwierćfinałowych.

Real Madryt - Borussia Dortmund 2:1 (1:1)
Bramki: dla Realu - Raul (43), Ronaldo (56); dla Borussii - Jan Koller (30).

Widzów: 60 000.
Sędziował: Lubos Michel (Słowacja)

Real Madryt: Iker Casillas; Michel Salgado, Francisco Pavon, Ivan Helguera, Roberto Carlos; Luis Figo, Flavio Conceicao, Claude Makelele, Zinedine Zidane (81-Santiago Solari); Raul, Ronaldo (74-Guti)

Borussia Dortmund: Jens Lehmann; Evanilson (83-Lars Ricken), Christoph Metzelder, Christian Woerns, Dede; Ewerthon, Stefan Reuter (76-Sebastian Kehl), Torsten Frings, Tomas Rosicky; Jan Koller, Marcio Amoroso (67-Giuseppe Reina)

PAP

...
LM: Manchester lepszy od Juventusu

Manchester United wygrał z Juventusem Turyn 2:1 (1:0) w meczu grupy D drugiej rundy piłkarskiej Ligi Mistrzów.

W trzeciej kolejce meczów grupy D LM trzecie zwycięstwo odnieśli piłkarze Manchesteru United i obecnie z dziewięcioma punktami zajmują pierwsze miejsce w tabeli. "Czerwone Diabły" pokonały na Old Trafford Juventus Turyn 2:1. Goście mają cztery punkty i są wiceliderami.

Manchester wywalczył prowadzenie już w czwartej minucie. Wes Brown wykorzystał dośrodkowanie Davida Beckhama w rzutu rożnego, silnie uderzył piłkę głową i pokonał Antonio Chimentiego. To jego pierwszy gol dla Manchesteru w karierze. W 60. minucie mogło być 2:0, ale Paul Scholes w dogodnej sytuacji trafił w słupek.

Sporo emocji przyniosła końcówka spotkania. W 85. minucie drugą bramkę dla gospodarzy po znakomitym podaniu Beckhama strzelił Ruud van Nistelrooy. W doliczonym czasie kontaktowego gola zdobył Pavel Nedved, pokonując Fabiena Bartheza strzałem z 30 metrów.

Juventus zagrał w bardzo osłabionym składzie. Pięciu zawodników - Gianluigi Buffon, Alessandro Birindelli, Gianluca Zambrotta, Marco di Vaio i Marcelo Salas - ma grypę.

Na boisku zabrakło również Alessandro del Piero leczącego kontuzję uda, Chorwata Igora Tudora narzekającego na uraz kostki oraz Liliama Thurama i Marka Iuliano mających temperaturę.

Włoski klub zwrócił się we wtorek z prośbą do Europejskiej Unii Piłkarskiej o przełożenie meczu z Manchesterem na inny termin z powodu epidemii grypy w zespole, ale UEFA nakazała rozegranie spotkania.

Manchester United - Juventus Turyn 2:1 (1:0)
Bramki: dla Manchesteru - Wes Brown (4), Ruud van Nistelrooy (85); dla Juventusu - Pavel Nedved (90).

Sędziował: Kim Milton Nielsen (Dania).
Widzów: 66,703.

Manchester: Fabien Barthez; Gary Neville, Rio Ferdinand, Wes Brown, Mikael Silvestre (52-John O'Shea); David Beckham, Nicky Butt, Roy Keane, Paul Scholes (80-Ole Gunnar Solskjaer), Ryan Giggs (90-Diego Forlan); Ruud van Nistelrooy.

Juventus: Antonio Chimenti; Cristian Zenoni, Ciro Ferrara, Paolo Montero, Gianluca Pessotto; Mauro Camoranesi, Marcelo Zalayeta, Alessio Tacchinardi, Edgar Davids, Pavel Nedved; David Trezeguet (66-Ruben Olivera).

PAP

...
Czołówka strzelców Ligi Mistrzów (19.02):

9 - Crespo (Inter), Inzaghi (Milan), van Nistelrooy (Man. United)

8 - Makaay (Deportivo)

6 - Henry (Arsenal)

5 - Rossi (Basel), Ibrahimovic (Ajax), Saviola (Barcelona), Koller (Borussia), Raul (Real Madryt), Sonny Anderson (Lyon), Ayegbeni (M. Haifa)

4 - Di Vaio (Juventus), Guti (Real Madryt), Veron (Man. United), Del Piero (Juventus), Kluivert (Barcelona), Moreira (Lens), Owen (Liverpool), Predrag Djordjevic (Olympiakos)

3 - Babic (Bayer), Baraja, Sanchez i Carew (Valencia), Giggs i Solskjaer (Man. United), Gimenez i H. Yakin (Basel), Rosicky (Borussia), Ameobi (Newcastle), Nedved (Juventus), Katan (M. Haifa), Szacki (Dynamo)

...
gr. C
Lokomotiw Moskwa 0:1 (0:1) AC Milan
Bramki - Rivaldo (34 min.-karny)

Borussia Dortmund 1:1 (1:0) Real Madryt
Bramki Koller (23 min.) - Portillo (90 min.)

LM: Udany rewanż Deportivo

Piłkarze Deportivo La Coruna zrewanżowali się szwajcarskiemu FC Basel za porażkę poniesioną w zeszłym tygodniu. Hiszpanie wygrali na własnym stadionie z zespołem z Bazylei 1:0 (1:0) w meczu grupy D II fazy Ligi Mistrzów

Pozdro - Tomek - aktualn, ogólnorozw, hobby, strong
تحية , كل شخص

"Aktualności" - Dział ten nazywam od 19.2.03 pustynią SFD

Pozdrawiam - Tomek

...
LM: Real uratował remis w Dortmundzie

Borussia Dortmund zremisowała z Realem Madryt 1:1 (1:0) w pojedynku rewanżowym grupy C II fazy piłkarskiej Ligi Mistrzów.

...

LM: Manchester znokautował Juventus

Piłkarze Manchesteu United znokautowali Juventus Turyn 3:0 (2:0) w spotkaniu rewanżowym w grupie D II fazy Ligi Mistrzów, rozgrywanym na stadionie del Alpi.

...
LM: Trzy gole Shearera

Newcastle United wygrało z Bayerem Leverkusen 3:1 (3:0) w meczu grupy A czwartej kolejki drugiej rundy piłkarskiej Ligi Mistrzów.

Finalista poprzedniej edycji Ligi Mistrzów Bayer Leverkusen stracił szansę na awans do ćwierćfinału tych rozgrywek. Niemiecka drużyna przed tygodniem u siebie przegrała z Nawecastle United 1:3, w środę w rewanżu wynik był taki sam. Przed własną publicznością ponownie lepszy był zespół angielski.

Bohaterem spotkania był były reprezentant Anglii Alan Shearer, który zdobył wszystkie bramki dla gospodarzy. Po jego dwóch celnych strzałach już po jedenastu minutach Newcastle prowadziło 2:0. Wprawdzie w 20. minucie szansę na zdobycie kontaktowej bramki miał Oliver Neuville, jednak nie wykorzystał rzutu karnego.

To, co nie udało się Neuville'owi, była prostą rzeczą dla Shearera, który po 36 minutach gry ustawił piłkę na jedenastym metrze przed bramką rywali. Precyzyjny strzał pogrążył Bayer, który po czterech kolejkach drugiej rundy ma zerowy dorobek punktowy i jest bez szans na awans do ćwierćfinału. Honorową bramkę dla gości w 73. minucie zdobył Marko Babic.

W Bayerze całe spotkanie rozegrał polski reprezentant Radosław Kałużny.

Newcastle United - Bayer Leverkusen 3:1 (3:0)
Bramki: dla Newcastle - Alan Shearer (5, 11, 36-karny); dla Bayeru - Marko Babic (73)
Sędziował Claus Bo Larsen (Dania)
Widzów 40 508.

Newcastle: Shay Given; Andy Griffin, Titus Bramble, Steve Caldwell, Olivier Bernard; Brian Kerr (81-Hugo Viana), Kieron Dyer (69-Nolberto Solano), Gary Speed, Laurent Robert; Alan Shearer (81-Lomana Lua Lua), Shola Ameobi;

Bayer: Hans-Joerg Butt; Christoph Preuss, Thomas Kleine, Cris (29-Boris Zivkovic), Diego Placente; Carsten Ramelow (46-Marko Babic), Radosław Kałużny; Oliver Neuville (61-Thomas Brdadic), Yildiray Basturk, Jan Simak; Franca.

(PAP)

...
LM: Przerwana passa Barcelony

Inter Mediolan zremisował bezbramkowo z FC Barceloną w meczu grupy A drugiej rundy piłkarskiej Ligi Mistrzów.

Barcelona zapewniła sobie w środę awans do ćwierćfinału. Katalończycy zremisowali na San Siro z Interem Mediolan 0:0. Na 11. skończyła się więc seria kolejnych zwycięstw Hiszpanów w rozgrywkach.

Barcelona z dziesięcioma punktami prowadzi w tabeli grupy A. Drugi jest Inter ze stratą trzech, a trzecie Newcastle ze stratą czterech punktów. Stawkę zamyka Leverkusen, które przegrało dotychczas wszystkie mecze w drugiej rundzie. O drugie miejsce premiowane awansem do ćwierćfinału będą walczyć w bezpośrednim pojedynku Inter z Newcastle.

W środowym spotkaniu stroną przeważającą był Inter, a największe zagrożenie pod bramką Barcelony stwarzał Christian Vieri. Już w drugiej minucie meczu umieścił on piłkę w siatce gości, ale sędzia zadecydował, że włoski napastnik był na spalonym. Vieri zmarnował świetną okazję w 48. minucie, ale główkując po podaniu Giovanniego Pasquale minimalnie chybił.

Inter Mediolan - FC Barcelona 0:0